Како да знаете дали сакате жена

размена на погледи

Како да знаете дали сакате жена. Тоа е една од непознатите работи што мажите главно ги влеваа од страв дека тој не нè сака. Пред да ги признаете чувствата за некого, важно е да знаете дали ви се допаѓа или не за да не паднете во одбивање. Постојат некои докази дека жените можат да им покажат на луѓето дека ги сакаат.

Затоа, ќе ја посветиме оваа статија за да ви кажеме како да знаете дали жената ви се допаѓа и кои се индикаторите за да го знае тоа.

Како да откриете дали жената ги сака според науката

Како да знаете дали сакате жена

Иако се чини нешто повеќе психолошко засновано врз искуство, науката има голема важност во овие типови ситуации. Најнормално е тоа изложуваме одредени типични однесувања кога некое лице нè сака. Без разлика дали се мажи или жени, оние кои сакаат да развијат подоверлива врска со таа личност имаат тенденција да вршат некои однесувања. Основата е да проучите какво е однесувањето и да видите дали, често, жената го прави тоа со вас.

Привлекувањето на функционална цел надвор од сексуалната мотивација и зависи од видот на личноста. Ние мора да знаеме како да интерпретираме во секој контекст кои се сигналите што се перципираат со тоа што не се ограничени на романтични намери. Така учиме како да знаеме дали сакате да бидете жена. Некои од знаците дека сакате да излегувате се контакт со очите, чувство, насмевка и смеење. Сепак, ова се сите знаци кои обично се сметаат за знаци дека на девојка и ’се допаѓате, како што е навалување на главата, потпирање на друг начин, поправање на облеката или допирање на превезот, тие не се поврзани со тоа. Тоа е причината зошто не треба да се здружувате со овој вид на однесување.

Совети за тоа како да знаете дали сакате да бидете жена

гледа во очи

Ајде да видиме кои се вистинските совети базирани на наука, за да научиме како да знаете дали барате жена.

Говор на тело и добри разговори

Јазикот на телото е нешто доста важно да се земе предвид кога станува збор за знаење дали жената е заинтересирана за да или не. Ако се плашите отворено и фиксирано кога треба, тоа може да биде симптом на интерес. На ист начин, ако таа жена гледа со раширени раце и нозе ќе значи дека, несвесно, ти се отвора. Ако го стори спротивното, можеби навистина не забележала и не и е пријатно со вас. Друг интерес е да се преминат погледите, да се интервенира во загледување во очите неколку секунди и потоа да се погледне настрана. Нормално, ова значи интерес за вас, но ви е непријатно што можете да го кажете тоа.

Разговорите што ги имате со таа личност можат да бидат интересна точка за разгледување за тоа како да знаете дека на жена и ’се допаѓате. Ако, обрнувајќи внимание на сè што ќе кажете, се обиде да комуницира така што вие постојано ќе му кажувате работи, тоа ќе значи дека тој има голем интерес за вас. На ист начин, кога зборуваш со неа и правиш малку благодарност или малку шеги и таа се смее, можеби е дека тој има голем интерес за вас.

Ако девојката воопшто не ве привлекува, таа не мора да се смее на работите што ги зборувате, ниту пак се грижи за тоа што вие ќе кажете. Одредени работи мора да бидат квалификувани во оваа изјава. Прво на сите, знајте дали лицето со кое разговарате е ваш пријател. Очигледно, Ако ти е пријателка, ќе ја интересира што ќе кажеш. Можеби е и тоа што тој се смее на шегите што ги правите, како што е нормално. Кога ги кажуваме сите овие работи, се повикуваме на ситуации во кои не ја познавате жената или може да има нешто повеќе од пријателство.

Зборувајте за себе и покажете интерес

Можеби ќе и се допадне личност која се грижи за вас и се обидува да ви помогне. Ако една девојка не ве сака, нема да ве праша како се одвиваат работите ниту, пак, ќе биде заинтересиран кога ви треба помош или имате проблеми. Овде се враќаме да ја разјасниме темата на пријателите. Ако тој е постојано заинтересиран за вашиот живот и проблемите што ги имате повеќе од која било друга девојка, тоа ќе биде затоа што му се допаѓате. Помош на кој било начин.

Друго од најчестите однесувања пронајдени кај жените кои сакаат момче е да зборувате за вас со нивните пријатели. Разговорот со пријателите може да биде добар начин да кажете дали на жената и ’се допаѓате. Ако нејзините пријатели знаат за твоето постоење, таа зборува за тебе. Треба само да имате мал разговор за да добиете многу информации. Овие информации ќе бидат важни за да се види релевантноста што останува во вашата група на социјални влијанија. Момче кое воопшто не го привлекува или грижи не го именува во групата пријатели.

Заведувањето како непогрешлива техника

гестови за да знаете дали жената ви се допаѓа

Важен аспект е да знаете дали кога тој ќе ве види или знае дека сте некаде, е наредено повеќе од потребно. Нормално е да се види дека лицето се облекува на некој начин, но кога ќе се знае дека ќе одговара на саканата личност, тоа сака да го привлече вашето внимание. За ова, тој е уреден многу повеќе од нормалното. Исто така, ако се обиде да се совпадне отиде на истите места, сè ќе биде индикативно дека е заинтересирана за вас.

Постојат различни студии спроведени од шкотски универзитетски психолози кои Тие потврдуваат дека непогрешливиот рецепт за заведување е да се насмевне и да се погледне во очите. Чувствуваме предност со личност која нè гледа во очи и дека оваа склоност тешко се разликува ако лицето е убаво, грдо или ако е среќно или луто. Во западната култура, сето ова работи скоро како животински инстинкт. Ако вашите очи зјапаат и нема многу растојание, вашето тело станува будно. Тогаш, телото го толкува како очигледен знак на заведување.

Во овие типови на ситуации лачите адреналин, пулсот забрзува и сите сетила се активираат.

Се надевам дека со овие информации ќе можете да дознаете повеќе за тоа како да знаете дали likes се допаѓате на жената.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)