Како да препознаете дали ви се допаѓа момче кое има девојка

Како да препознаете дали ви се допаѓа момче кое има девојка

Тоа е многу комплицирана ситуација и тоа е дека во повеќе од една прилика се наоѓаме некој што не возбудува и има девојка. Ние не знаеме како да манифестираме ваква ситуација и во многу наши размислувања ни се појавуваат сомнежи ако ти се допаѓа момче кое има девојка.

Дали има девојка и дали ти се допаѓаш? Не сте баш сигурни, но го знаете тоа тоа момче е навистина страствено за тебе. За да знаете како да се справите сами и да ги пронајдете сите оние знаци што можат да ве извлечат од несигурност, тука ќе ви ги оставиме најдобрите клучеви за да се ослободите од сомнежите.

Знаци што можат да покажат дека ти се допаѓа момче кое има девојка

Човек може да има проблеми, да може да направи мал скок и сепак тој не го прави тоа од страв. Внатре во него ги има истите чувства и сепак не се осмелува да каже некому дека му се допаѓа и обидете се да го скриете. Со цел да ги дешифрираме сите овие дилеми, ќе се ограничиме на набудување на нивниот јазик на тело:

Тој е со својата девојка и не престанува да се позиционира покрај мене

Вие излегувате со група пријатели и тој е со својата девојка, сепак сè што прави е да те погледне и неговите телесни гестови го даваат. Неговото тело е ориентирано кон вас и добро го гледате во неговите раце и нозе тие секогаш те гледаат.

Како да препознаете дали ви се допаѓа момче кое има девојка

Обидете се да бидете секогаш покрај вас

Ако таа личност ве привлекува, тие ќе бараат илјада начини за тоа биди во близина на тебе или да се видиме. Дали чувствувате дека на секој пријателски состанок секогаш сте таму? Дали се среќавате на мноштво различни места? Можеби не случајно, но сигурно Барам начин да те најдам и дека се согласуваш.

Кога зборувате, тој зборува со вас и изгледа поинаку

Сигурно тој сака да биде повеќе време да биде со вас. Lookе бара изговор за да може да се совпадне и кога разговарате покажува наклонетост на неговото тело кон вашето, без разлика дали стоите или седите. Дали сте забележале дали и тој поцрвенува кога зборувате? Или што гледа во усните и очите, Или дали е свесен за секој гест што го правиш? Така е дека се чувствува привлечно.

Тој ви кажува интимни работи и ве споредува со својата девојка

На сите ваши состаноци секогаш ќе има моменти да се смеете и да ви раскажувам одлични приказни, но можеби тој ќе оди многу подалеку и ти кажува тој интимни работи. Можеби има голем интерес за тоа како можете да го прифатите, или може да има недостатоци со партнерот и да не го слуша, затоа Тој е уверен дека ќе.

Willе го забележите тоа при секоја средба Сакам да ви кажам што направил во текот на денот или како си бил пред денови. Дури и многу од разговорите ќе бидат толку доверливи што тој ќе ви каже интимност што не ја сака со својата девојка и ќе се осмели да те спореди со неа.

Како да препознаете дали ви се допаѓа момче кое има девојка

Кога е во болка ве повикува

Не е нормално таа личност да дојде кај вас кога минувате низ момент на мака, но вообичаено е тоа да го сторите со вашиот партнер. На ист начин може да се случи кога се расправате со вашиот партнер, тој ќе сака да дојде во твоите прегратки кога ќе се најде во таква ситуација.

Дали се чувствувате како втор курс? Или сте ласкави затоа што имаат доверба во вас? Можеби премногу ве привлекува таа личност за да видите лоша намера или тоа Можам да видам можност со вас. Ако тој доаѓа кај вас кога има проблеми со партнерот тоа е затоа што ве привлекува и сака да има ваше друштво, видете дали оди многу подалеку и тој сака да гледа каков е вашиот ентериер. Постојат мажи кои сакаат да ги тестираат водите за да видат дали имаат друга можност да ја прекинат сегашната врска.

Бидете внимателни ако ги изневерите сите жени

Ако сте јасни за тоа што тој чувствува за вас и сте во можност да возвратат со тоа, можеби ќе биде подобро да се запрашате низа сомнежи. Неопходно е да се анализира во длабочина дека овој човек Јас не го правам истото со други жени и она што му се допаѓа е да флертува со секого. Во овој случај треба да бидете трпеливи и истражувам во сите детали, имаат многу само ofубие и не се занесувај.

Како да препознаете дали ви се допаѓа момче кое има девојка

Ако сте јасни за своите намери затоа што се сомневате, запомнете дека е така влезе во средина на веридба, можеби треба длабоко да знаете кои се неговите намери. Треба длабоко да процените кои се вашите намери и ако се сомневате, најдобро е заборавете на одржување на толку комплицирана врска.

Да се ​​чувствува нешто за некого е многу нормално, но нема други знаци и тоа е само сексуална привлечност, така нема што друго да се обиде. Замислете дека таа личност била со вас и исто така би забележал други жени. Ако тоа е навистина неговата личност, тогаш тој не може да биде вашиот идеален човек.

Ако мислите дека има вистинска симпатија и не можете да престанете да размислувате едни за други, тогаш треба да обидете се да бидете среќни и процени каква може да биде реалната врска. Најдоброто од сите и покрај толку многу индикации е прашајте и зборувајте за чувствата секој. Ако тој навистина ве забележал, тоа е затоа што сфатил дека сегашната врска ова не се неговите најдобри моменти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.