Како да ги исчистите ушите?

Најчестиот начин за чистење на ушите е со памучни брисеви, иако ова може да остави остатоци или може да ги повредите ушите. Многу луѓе користат крпа за миење што ја користат за капење на бебиња, која ја мокреат со вода и сапун.

Но, денес во аптеките има спрејови за солена вода кои помагаат да се раствори восокот што се акумулира во вашето уво. Тие се многу ефикасни и подобри од памучните брисеви што сме навикнале да ги користиме во текот на целиот живот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   тими dijo

  кул

  Т.-

 2.   нели dijo

  Па, мислам дека проблемот со ушите е тоа што се миете и не се сушите добро ... една од причините за собирање на маснотии ...