Како го користите кремот за плакнење?

1цоLa исплакнете крем o балсам Тоа е производ за нега на коса што не може да се користи во вишок, бидејќи ако го направите тоа може да предизвика првут и последователно опаѓање на косата.

Мажите обично го користат овој производ по инерција, без да имаат идеја за неговите својства или за правилна употреба. Затоа, во име на Стилски мажи еве неколку совети за правилна употреба на регенераторот.

Треба да ставите мало парче со големина на паричка на вашата дланка. Потоа се шири и го ставаш на половина до врвовите во косата. Не ставајте регенератор на вашиот скалп, бидејќи тоа го прави мрсно и предизвикува појава на првут, правејќи ја косата сува и пролеана.

По капењето, извадете го вишокот крем со крпа, осигурувајќи дека нема траги од крем на вашата коса.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.