Зејбра ги претставува своите нови костими за капење од Венеција

Иако оваа година пролетта е постудена од вообичаеното, модната машинерија не застанува. Првите кампањи за костими за капење се тука да ни кажете дека е време да се обрне внимание на оваа облека.

Една од фирмите каде е обезбеден квалитетот е Зејбра Портофино 1962 година. Италијанскиот бренд, еден од лидерите на пазарот за машки костими за капење, ја претставува својата кампања за пролет / лето 2017 година од прекрасниот град Венеција.

Како може да биде поинаку, италијанската фирма е посветена костими за капење во средината на бутот, и најелегантен и најласкавиот стил.

Во комбинација со странична разделба со сјаен ефект, моделот Фабио Манчини носи костими за капење што Зејбра ги предлага за оваа сезона. Сите многу шарени, иако во различни стилови. Покрај типичните тропски мотиви, наоѓаме и ленти, како и реални и апстрактни отпечатоци.

Чипки во костими за капење, или со копче и патент за оние кои сакаат да дадат сарторијален изглед исто така и на неговиот изглед да оди на плажа, кои се повеќе и повеќе.

Предноста на сарторијалните костими за капење во однос на останатите е што можеме да ги искористиме и за да одиме на плажа и да одиме на копно за да разгледаме или да јадеме во неформален ресторан, без да влијае на нашиот стил во најмала рака.

Со својата услуга за прилагодување на костимите за капење, Зејбра нуди можност за вметнување специјални метални завршетоци на крајот на врвците, на кои може да се врежат букви.

Свежа колекција, како што се очекуваше од колекцијата костими за капење, и пред се разновидна, оттогаш има дизајни за да ги задоволи сите вкусови, или скоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.