Зачудувачки фризури за мажи со оддалечување

Александар Скарсгард

Постојат многу мажи кои доживуваат рецесија на линијата за раст на косата за време на нивната зрелост (станува збор за генетика), произведувајќи ги познатите билети. Ако ова е ваш случај, ќе бидете среќни да знаете дека има тотално импресивни фризури за мажи со записи.

Наслов на овој напис, можете да видите слика на актерот Александар Скарсгард ('Вистинска крв'). Ако погледнете внимателно, од левата страна можете да видите дека линијата на раст на неговата коса се повлекла, но тоа не го спречува Швеѓанецот да носи завидна коса. Неговиот трик е да го носи горниот дел многу подолго од останатите. Ова ви овозможува да ги покриете влезовите (иако без да претерате) со насоките однапред и, покрај тоа, да создадете илузија дека има повеќе коса отколку што всушност има.

Фризурата на Александар Скарсгард работи кај двајцата мажи со права коса (не е во ред) како за оние со бранови. Исто така, ќе изгледа подобро ако имате добро обележана линија на вилицата (запомнете дека мажите со долги лица треба да ги остават страните да растат малку повеќе), иако вистината е дека работи добро со сите видови на лице.

Астин Теру

Астин Теру (Сегашната партнерка на ennенифер Анистон) е уште еден пример за мажи со билети. Во вашиот случај, се обложувате да не се обидувате да го скриете очигледното. Актерот целосно го открива челото, ја шиле косата или ја чешла директно назад. Неговиот трик е да користи производи кои не само што не ја тежат косата, туку и даваат повеќе волумен отколку што всушност има. И, ние го обожаваме резултатот, секако дека помага да се има силна линија на раст и покрај тоа што значително се повлече и единствен тон на кожата низ целото лице.

Ако сте човек кој се повлекува и сакате да го добиете изгледот на Justастин Теру, прво проверете дали косата е исправена или брановидна (инаку секогаш можете да одите рамно). Потоа, фатете се полимерни шампони од типот L'Oreal Professionnel EXPERT VOLUMETRY. Откако ќе се измие, исушете го со фен додека го извршувате чешелот во вертикална насока. За да завршите, ставете лесен восок или гел, обидувајќи се да го задржите волуменот создаден од шампонот и методот на сушење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)