Зара се обложува на sequins и кадифе за следната официјална сезона

Зара вечер

Најновиот едиторијал на Зара е посветен на претстојната официјална сезона. Да, тоа време на елегантни настани што се совпаѓаат со крајот на годината.

Насловен како „Вечер“, приказната вклучува вечерни погледи кои потсетуваат на Сен Лоран, Балмен или Том Форд. Роки допири за бунтовниците и класицизмот со модерни пресврти за поформалните, иако сите погледи имаат нешто заедничко: острите силуети.

На помладата страна на издавачката куќа наоѓаме моторџии и блејзери со светки, кошули со столпчиња, карпи со карпи и tелки.

Долниот дел е составен од панталони од кожа, црни фармерки со рипси, набори панталони и кожни чизми до глужд.

Вклучувањето на ваква светкава јакна е одлична идеја за изглед подготвен за настани. И тоа е дека може да го подигне вашиот стил без никаква помош.

Не заборавајте да останете неутрални со останатите делови, за да не создадете премногу фокуси на внимание. Одењето по неформална облека, како што се фармерки и маици со темни тонови, ќе ви гарантира дека ќе го погодиш на самото место.

Последната точка за едиторијалот „Вечер“ е ставена од страна на вечерни тоалети и смокинг. Формални предлози, иако не воопшто конзервативни, како што е прикажано со употреба на светки, кадифе и брокати.

Страничните ленти додаваат трендовски допир на дното. И, тоа е дека да се биде добро облечен не е во спротивност со фантазијата и смелоста.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.