Зара со маици ја слави 50-годишнината од постоењето на Ролинг Стоунс

Пред две години Зара им оддаде почит на Ролинг Стоунс, и оваа година, слават Стоунс, лондонскиот бенд оваа година слави 50-годишнина, и таму продолжуваат, со повеќе енергија од многумина. Имајќи предвид дека тие веќе се појавија во некоја пригода во различни маици од ZaraЛогично е што продавницата сакаше да се пријави на оваа годишнина со нова серија.

Три различни модели дека се движат помеѓу црна, сива и бела и дека имаат заеднички детал; класичниот симбол на бендот, кој овој пат им подлегна на столпчињата, што сепак додава понизок допир.Една од кошулите, достапна во црно-бело, е ограничена само на симболот, друга додава слика на agегер и последната му оддава почит на насловната страница на неговиот последен албум Grrr!, Објавен пред нешто повеќе од една недела.

Цената е иста за сите три; 22,95 евра, и тие веќе можат да се најдат и во физичките продавници на Зара и во нивните Online Shop. Кој е fanубител на Ролинг Стоунс, но не толку на Зара, може да ги разгледа и предлозите на Долче и Габана, кои не сакаа да ја пропуштат ниту прославата.

Во Хавеклас: Маички на Ролинг Стоунс од Зара


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.