Падот ќе го врати воениот тренд

Воениот тренд е малку во втор план во текот на летото, но со есента повторно се појавуваат можност да носат бомбер јакни, каки зелени џемпери и силни воени чизми.

Следниве се некои од најдобрите парчиња во воен стил што беа објавени во следната сезона есен / зима 2017-2018:

Јакни и паркови

Државно училиште

H&M

H&M

Јакни-бомбардери ќе останат една од клучните јакни уште една година. Доколку веќе имате, тоа уште еднаш ќе биде совршено надополнување за вашиот секојдневен изглед. Парковите се многу различни од овие, но тие исто така ќе додадат воен ефект на вашиот изглед, особено ако одите на каки зелена боја или камуфлажа.

Кошули, џемпери и дуксери

Zara

Zara

H&M

После летото - сезона во која имаме тенденција да претпочитаме светли бои за горниот дел - каки зелените облеки се враќаат. Пригушена нијанса на зелена боја, поврзана со воениот свет, која ќе ја прифатат џемпери, дуксери и кошули.

Панталони и чизми

Zara

Ботега Венета

Живанши

Да се ​​добие нашиот изглед за да се појават воени вибрации е многу едноставно. Можеме да го направиме тоа преку палта, џемпери или парчиња од долниот дел, како на пр карго панталони, камо панталони (или обете) и воени чизми. Ако се обложувате на второто, проверете дали ги комбинирате со тенок фит или слаби панталони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.