Држач за часовник Луј Витон

Во рамките на огромниот универзум што Луј Витон го создаде за повеќето патници, наоѓаме а линија додатоци за патувања што одговараат на легендарните куфери на марката. Овие додатоци вклучуваат впечатливи парчиња како куќиште за чување вратоврски или две практични футроли за транспорт на часовници.

Овие додатоци се уникатни детали, совршена идеја да им го дадете овој Божиќ на повеќето перфекционисти. Линијата за држачи на часовникот се состои од два различни модели, во форма на куќиште или во форма на гради, обете изработени во амблематското платно Монограм што ја идентификува француската куќа.

Првиот модел е футрола со капацитет за три часовници, кој покрај платното, вклучува мека и луксузна постава и е затворена со елегантен природен ремен од кожа и златна тока. Има димензии 21cm x 9cm x 8 cm, идеален за чување во кој било агол од куферот.

За повеќето неконформисти, Луј Витон го создаде куќиштето за осум часовници. Исто така, изработено од платно Монограм, претставено е во форма на гради, имитирајќи ги стеблата со потпис. За поголема безбедност, тој има скриен подвижен послужавник за складирање на вредни предмети, и е затворен со катанец со клуч.

Преку: Liveивејте во стил


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Жозе dijo

  Малку не сум на место. Би сакал да знам каде можам да го најдам овој држач за часовници. Во кои продавници.

  благодарение

  1.    Ева dijo

   Здраво Хозе, може ли да ми кажете од каде сте за да ги олесните продажните места?

 2.   Жозе dijo

  Да секако, јас сум од Мурсија. Можев да се преселам и во околината ако е потребно.

  Извинете за доцнењето и ви благодарам.

  1.    Ева dijo

   Здраво Хозе, од официјалните продавници во Шпанија, проценувам дека најблиску до вас е онаа во Валенсија (Поета Кверол, бр.5). Најдобро е да се информирате на веб-страницата: http://www.louisvuitton.com/es/flash/index.jsp?direct1=home_entry_es0