Долго очекуваната колекција Vans x Nintendo излегува во продажба

Колекција патики Nintendo x Vans

Ако бевте дете во 90-тите, ова ќе го допре вашето срце. Прекрасната колекција Vans x Nintendo Конечно се продава во продажба денес на задоволство на 8-битните носталгичари и собирачи на комбиња.

Симболи и ликови од NES конзолата ги красат чевлите, облеката и додатоците во оваа колекција, кои со голема виталност ја слави првата фаза на видеоигри.

Најсмелите дизајни паѓаат на лизгање, додека чизмите до глужд плаќаат посуптилен вид на почит. Два подеднакво валидни и комплементарни начини на приближување. Кул детали: врзаните модели го имаат логото на Nintendo на јазикот и зборовите „Game Over!“ на стапалата.

Да се ​​истакне моделот со легендарните контроли на NES и особено оној што ги спојува Марио, Луиџи, Јоши, Тоад, Магаре Конг и Принцеза Пич на шарена семејна фотографија што ќе наслика насмевка на лицата што нè потсетува на тоа колку многу се забавувавме играјќи Супер Марио Брос.

Делот за облека и додатоци вклучува чорапи, ранци, капачиња, кошули со кратки ракави, дуксери, кошули со целосен отпечаток, па дури и флип-апостолки. Ајде, сè што ви треба за да се облечете од глава до пети ова лето (би ни биле потребни само панталоните), иако се препорачува да не претерувате и да носите истовремено само една работа.

Без сомнение, уште една одлична соработка од американската фирма, иако ова е само примерок; на 69 статии и (уште нешто што останува да се открие) можете да ги најдете веќе на веб-страницата Винс по цени што се движат од 10 до 75 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.