Маици на Дејвид Боуви од Зара

Zara штотуку лансираше, во рамките на својата Casual линија, линија маици со главна улога во разноврсната Дејвид Боуви. Вкупно пет различни верзии, сите со впечатливи слики на пејачката и во различни бои.

Не знам дали некој што не е обожавател на Дејвид Боуви би носел ваква маица, па и тие што би ја носеле Мислам дека не треба да се грижат за прекумерна пренатрупаност како што се случи со колекцијата Кит Харинг, дека иако луѓето не знаеја кој е тој, тие ги купија кошулите затоа што беа шарени.

Сега, колкав процент од клиентите во Зара слушнале за Зиги Стардаст или Стармен? Како и да е, подобро да не размислувам за тоа, ќе има некои или барем се надевам дека е така. Во однос на нејзината цена; 17,95 евра.

Слики: МЈЦГ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   нето dijo

  Јас не сум клиент на продавницата, но ги сакам сите !!

  1.    Раул dijo

   човек, јас сум следбеник на Дејвис Боуви, кажи ми дали си ги добил кошулите или дали знаеш за продавница во која постојано ги продаваат

 2.   sa dijo

  веќе се во продавници ??
  diooos сакам јаа!
  застрашувачки чудовишта и супер лази (8) хаха

 3.   Поли dijo

  Еве еден! И јас сум нестрплив за едно од овие!

 4.   МОНТИ dijo

  Имам пет. Најкул од сите е онаа на Аладин Сане.