Дејвид Бекам, маж во црно на шоуто Луј Витон

Дејвид Бекам во Луј Витон SS17

Дејвид Бекам обележа целосна црна облека на презентацијата на колекцијата Луј Витон пролет / лето 2017 година.

Париз можеби е познат како Град на светлината, но 41-годишниот поранешен фудбалер се одлучи за отсуство на него за овој стилски црн изглед.

Без одело, дури ни јакна. Англичанецот се појави на модната недела во Париз во џемпер, панталони и црни патики. Како да дошол од носење на децата на училиште.

Таму ја запознал својата сонародничка Кејт Мос. Седејќи во првиот ред, ниту еден од нив не пропушти детал од колекцијата инспирирана од сафари на Ким onesонс, креативниот директор на француската куќа.

Клучот за да го направите овој изглед елегантен е тоа релаксацијата на дресот е добро проучена. Забележете колку мали и ласкави вреќи се појавуваат на зглобовите на кои пишува: „Ова утро го облеков првото нешто што го најдов“. Сега обрнете внимание на панталоните. Неговиот рез е тенок, иако тоа не е доволно. Тајната е во тоа што, со исклучок на појасот на струкот, целиот горен дел е неизвалкан, што му овозможува да ја задржи формата на силуетата и да создаде сарторијален ефект.

Некои Оригинални очила за сонце Ray-Ban и прстен со знак камен на малиот прст додаде детали и длабочина на целата црна облека, со која Бекам ни го покажува патот да одиме тотално црни во лето. Секако, кога температурите се повисоки, од суштинско значење е да го замениме џемперот со кошула за да не се печеме од топлина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)