Стилот на Даниел Крег

Даниел Крег е еден од актерите кои во овие моменти повеќе трепка монополизира благодарение на премиерата на неговиот нов филм, американската верзија на Мажи кои не сакале жени. Благодарение на неговите настапи во филмови како на пр Casino Royale o Џејмс Бонд Даниел Крег стана еден од најелегантните и најатрактивните актери на моменталната сцена и неговиот стил е прецизно подложен на лупа.

Англискиот актер, веќе е ставен во торбата на «мажи кои стануваат подобри со возраста»Со актерите на растот на Georgeорџ Клуни или Патрик Демпси. Даниел Крег беше избран во 2008 година за најдобро облечен човек во Велика Британија, според Списание GQ. Не ми е јасно дали причината за нејзината елеганција е што успеа совршено да се вклопи во беспрекорниот стил на Jamesејмс Бонд облечен во Том Форд, но Даниел Крег секогаш присуствува совршено на сите настани.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За неговите јавни настапи Даниел Крег обично се обложуваат на костуми; или придружена со вратоврска, или со јака од кошулата малку отворена. Исто така, вообичаено е да се види со три парчиња одела во кои не може да го пропушти елек.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кога поводот ќе го повика тоа, Крег не се двоуми да се облече и да го облече своето лептир машна колку е добар Jamesејмс Бонд

Даниел_креаг_Британска_академија_а

Во прилики тој бил виден во своите јавни настапи со успешна комбинација на џемпер + кошула + вратоврска за повик изглед.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Во неговиот ден за ден, актерот обично преферира изглед повеќе отколку Спорт составена од фармерки, основни сиви, црни или бели маици и кожни јакни. Јасно е дека Крег вредност удобност во времето на облекување.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лично, сметам дека стилот на Даниел Крег е многу успешен. Јасни сте за тоа што ви одговара и ја комбинирате облеката. Можеби тој го постигна тоа по цена да не ризикува со својот изглед, но Крег е, за мене, елегантен човек. Што мислите за неговиот стил? Дали мислите дека тој обично е во право на неговите јавни настапи или го сметате за премногу класичен?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   xavi dijo

    Во филмот со слоевит колач (организиран криминал) исто така се облекувате многу добро