Дали сакате да бидете модерни? Потоа користете "Оницука тигар"

Онитсука Тигар Мексико 66 Убиј го Бил

Јапонија е секогаш присутна со своите Онитсука Тигар патики, тие имаат нешто посебно што ги тера да останат на пазарот од 40-тите години на XNUMX век. Сликата што можеме да ја видиме е колекцијата вистински скоро завршен со оваа марка, Онитсука Тигар Никогаш не престана да иновира и не остана без идеи. Брус Ли Јас ги носам овие чевли и ако ја видиме сликата подолу, ја гледаме Ума Турман облечена во жолти тигри Оницука, ништо повеќе и ништо помалку отколку во филмот на Квентин Тарантино, „Убиј го Бил“

Ума Турман убиј го Бил

Не ја видовте ли сликата на Брус Ли со овие патики? Тогаш не можете да го пропуштите овој напис ...

Јапонската култура е секогаш присутна, уникатно комбинирајќи ги уметноста и традициите на автентична Јапонија со заводливите стилови на урбан дизајн на современиот свет.

Брус Ли

Преку талентите на раскажувачи од сите земји, наречен Рјоши, ќе бидат објавени разни приказни што ја зближуваат јапонската и западната култура. Без разлика дали е во деловна активност или уметност, во продавница или на забава во шума, во музика или во филм, Тигарот Онитсука ќе ја испита и истражува природата и резултатите од средбите меѓу овие две култури, создавајќи приказни. Што ќе ви овозможи да ги разберете концепт „Произведено од Јапонија“.

Нешто како ова ја вели нејзината официјална веб-страница, ајде да разговараме за моделот на чевли што го користам Ума Турман.

Патики Тигар Оницука Мексико 66 користено во Убиј го Бил, Тоа е повторно лансирање на тој модел, овој пат размислувајќи за кино, почитта не е само за Убиј го Бил y Ума Турман туку тие му оддаваат почит на најголемиот од најголемите; Брус Ли во неговиот филм Игра на смртта.

Yellowолта со црни детали, кои одговараат на костумот што двајцата актери ги користеа во своите филмови. Веќе класичен модел на фирмата, кој сега може да се набави во оваа живописна боја, што дефинитивно привлекува внимание.

Горниот дел е во кожа, прст од велур и гумен ѓон.

97 евра е цената.

Онитсука Тигар Тие имаат толку многу разновидност што секогаш ќе ви се допаѓа модел.

Преку: onitsukatiger.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.