Дали е добро да побарате неколку пати?

Размислување за тоа дали да поминете време со вашиот партнер

Добро е побарајте време во врскаСите парови, а особено оние кои се заедно многу години, живеат во одреден момент во време на криза или во кое се нешто отуѓени. Понекогаш оваа фаза е нешто привремено што завршува да се реши кога деловите што ја сочинуваат двојката ставаат нешто од нивна страна. Во други, парот конечно раскинува и за неколку, мажот ја бара жената за време или обратно, да размислуваат, да размислуваат и многу други работи што сите можете да ги замислите совршено.

Денес и преку овој напис ќе се обидеме да одговориме на прашањето што го дава насловот на овој напис, а тоа не е ништо друго освен тоа на; Дали е добро да побарате време со партнерот?. Покрај тоа, ние исто така ќе разгледаме некои од причините што можат да доведат двојката да одвои време и можните резултати што овој пат може да ги има во кој двојката доброволно се оддалечува.

Пред да започнеме, мора да ви кажеме дека, ако имате лошо време со вашиот партнер, прочитајте полека и не занесувајте се од она што можете да го прочитате овде. Размислете, ценете го и разговарајте со перницата ако навистина треба да го прашате вашиот партнер некое време, треба да ја раскинете врската или не ви требаат ниту едното ниту другото, што обично се случува во повеќето случаи.

Зошто на еден пар може да им треба време?

проблеми со вашиот партнер и како да ги решите

Вистината е дека одговорот на ова прашање може да биде илјада и една причина бидејќи секоја двојка е свет, а причините зошто е потребно време во двојка се најразновидни.

На пример, абење, постојани расправии или тотално спротивставени гледишта тие можат да бидат едни од најчесто повторуваните причини зошто парот одлучува да земе тајм аут. Повеќето од овие причини се јавуваат кај парови кои оделе подолго време, со скоро никаков напредок, односно парови кои, на пример, започнале да се забавуваат заедно во адолесценцијата и не живееле заедно или се впуштиле во авантурата за основање семејство .

Друга од најчестите причини зошто паровите обично одвојуваат време и ставаат земја меѓу нив, е кога ќе достигнат точка кога ќе сфатат дека се тотално различни и магијата што и покрај тие разлики е изгубена, ги држеше заедно. Исто така и тие различни гледишта за да се види животот тие можат да доведат до двојка во тоа време.

Поврзана статија:
Совети за надминување на раскинувањето

Се разбира, меѓу причините што ги наведуваат парите да поминат време има и трети лица, иако во повеќето од овие случаи нема време што вреди и вкупното раскинување е обично конечно решение.

Како што веќе ви ги кажав причините или мотивите што можат да го натераат парот да одвои време, има стотици или поточно илјадници и малку ќе зависат од секоја двојка.

Дали е добро да побарате неколку пати?

Исто како што има илјадници причини зошто парот се одлучува да даде или да побара време, постојат многу различни теории зошто е добро да се побара време. За да објаснам некои од нив, одговорот ќе го поделам на 3 добро диференцирани делови.

Првата теорија вели дека ако на двојка му треба време, нешто не е во ред, и дека ќе биде потешко да се поправи ако има растојание помеѓу. Покрај тоа, тоа време може да послужи за еден од двата дела на двојката да сфати колку е добро и пријатно да се живее без другиот (особено во случај кога го отежнува животот или го прави горчлив секој ден), и тоа секако дека би можел да направам можно повеќе никогаш да не зборувам за двојка.

Многу други велат тоа време и далечина поправаат сè или скоро сè и дека може да му помогне на еден пар да ги сфати грешките што ги направил. Проблемот е во тоа што многу малку од нас знаат како да препознаат грешки или да престанат да мислат дека тоа се прави погрешно, па парот повеќе не станува пар.

Конечно, третата теорија е таа што го кажува тоа тоа време и тоа растојание во двојка служи за да се поправи сè и дека штом еднаш се одлучи да се формира целина повторно, работите повторно функционираат и бидат прекрасни како на почетокот.

Искрено мислам дека би можеле да разговараме за тоа првите две теории се случуваат 80% од времето и само 20% од времето паровите се враќаат заедно и успеваат да бидат среќни засекогаш. 20%? Можеби мислам дека поминав затоа што во моментов не познавам пар што одвоиле време и биле повторно среќни. Ниту, јас знам за кој било пар кој одвоил време и се вратил заедно.

Се подразбира дека овие бројки што само што ви ги понудив се пресметани од мене и без никаква основа или претходна анализа, јас едноставно ги засновав врз сопственото искуство и оние што ги гледам околу мене секојдневно. Можеби овие бројки ви изгледаат глупаво ако околу вас сте виделе колку парови кои одвоиле време успеале да ги решат сите свои проблеми.

За да одговорам на прашањето што дава наслов на овој дел и на овој напис, верувам дека секој може да донесе свои заклучоци, кои се сосема јасни.

Што се случува по некое време кога ќе се праша партнерот?

Што се случува кога по разделбата ќе се вратите со партнерот

Откако двојка ќе си даде време, има само две опции, од кои подоцна би можеле да направиме нијанси.

Првата од оние опции што парот се враќа и ги надминува проблемите што ги натерале да побараат време. Тогаш може да се случи враќањето да се претвори во неуспех или да служи така што тие ќе сфатат колку се среќни заедно и сè го следи својот тек додека не постигнат целосна и вечна среќа.

Поврзана статија:
Како да го изненадите вашиот партнер

Втората опција е затворена врата, преку кој веќе не можете да поминувате и тоа ги принудува тие два дела на двојката да мораат да започнат од нула и да бараат loveубов на друго место. За жал, искрено верувам дека ова е најповторената опција и воедно најдобра и најзадоволителна за сите оние парови кои ќе решат да одвојат време.

Можеби постои уште една опција, но тоа сигурно ќе биде изведување на првите две за кои повеќе нема да разговараме во овој напис.

Мислење слободно

Во многу филмски филмови гледаме колку парови одземаат време и никогаш не успеваат да се разделат целосно, продолжувајќи ја врската по неколку дена или недели за да стапат во брак и да бидат среќни засекогаш. За жал, ова се случува само во филмови и во повеќето случаи поминувањето време со вашиот партнер значи да се стави крај на таа врска.

И дали малку парови одвојуваат време затоа што се среќни и премногу добро се согласуваат. Повеќето парови кои поминуваат време секојдневно се расправаат, имаат различни гледишта или решиле да стават крај на таа врска на помалку насилен начин.

Времето и растојанието завршуваат како заборав и крајна точка за врската што, многу повеќе пред да побара време, веќе не одеше, но ништо добро.

Дали сметате дека е добро и позитивно да се поминува време со партнер? Може да ни дадете свое мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или со користење на една од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Ако сте во врска потоната во еден од овие моменти, расположи се и не престанувај да ни кажуваш за твоето искуство во времето на побарајте време во врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

224 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   lara dijo

  Таа ми рече дека затоа што парите одат лошо и не може да плати за работи.
  -Не знам што да правам, збунет сум, затоа што ти ми даде сè, многу те сакам, но мора да се разделиме 2 недели без никој од нас двајца да се види за да направиме замаглување и нова сметка е најдобра за двајцата, страдам и јас. Не замислувате ли колку сум лош. Без работа без да можам да се туширам без да можам да го јадам ова во ебано ѓубре или уште полошо да ме разберете сакам да мислам што сакам да направам со мојот живот, мојот живот е срања и не го разбирам јас се распаѓам и луѓе Моите пријатели многу ми помагаат за да не пропаднам. Трантнкила дека нема тетка што ми се допаѓа, не грижи се кога ќе го добиете ова, го чекам вашиот одговор tqm

  Морам да размислувам за ова, помагам!

 2.   март dijo

  Здраво, ти пишувам затоа што вистината е чувствувам вознемиреност од мојата ситуација; Моето момче пред 3 недели ми рече дека не се чувствува добро, прво излегува со фактот дека давам повеќе од него во врската, и дека во таа ситуација не се чувствува пријатно, дека после 7 месеци ја гледа возраста разлика (постара е 7 години - тој 31 и јас 24) иако ние сме пријатни и му се допаѓа довербата што ја создадовме затоа што препознава дека е уште повеќе посебен, тој е срамежлив, луд е да знае дека го познавам премногу, вистината е нешто убаво што го живееме или што живеевме; Сè уште не знам што да мислам за сето ова, тогаш тој ми вели дека се чувствува презаситен затоа што сите проблеми му се собираат (а јас сум свесен за тоа) тој е без работа, му преостануваат уште неколку месеци до бенефитот што му го дава владата истекува Покрај тоа, тој полага испити за да се определи за позиција и тоа е она што најмногу го сака, тој мора да студира и во последно време не се концентрира, а сега се додава дека неговата мајка мора да се подложени на хемотерапија. Вистината е дека тој е многу презаситен и ми вели дека сака да го потроши товарот сам, дека не сака да ме вознемирува затоа што ми треба концентрација затоа што и јас студирам, но во последно време тој беше многу ладен и далечен, јас му рече дека не разбирам зошто треба да останам настрана вака, ако знае дека јас сум неговата поддршка и му го сакам најдоброто, а тој ми кажува само што чувствува и што мисли сега. Се дистанциравме малку и се видовме по недела и пол, бевме добро, како ништо да не се случило, но во тоа време јас медитирав и во тој момент и реков да донесе одлука затоа што можам не продолжувај вака со неизвесноста, затоа што не го разбрав и му реков: мора да знаеш дали сакаш да бидеш со мене, и тој ми рече дека „Не сега“, вистината ме натера да се чувствувам лошо , Му реков дека не ја разбирам неговата себичност, да ми каже звучен Не, Тој не сакаше да биде со мене и затоа фрлив во пешкир, но тоа сега нема смисла, и тој само ми кажува тажно и мачно: Знаеш дека те сакам и колку е тешко да разговарам со тебе. Не разбирам зошто ми даваш толку долго, ако има толку многу доверба меѓу нас, зошто не ми кажеш дека ова е готово? Тој само ми вели да си дадеме време. Не знам што да направам, дали да продолжам со илузијата и да чекам да исчезнат стресовите бидејќи ќе им се решат проблемите, а во меѓувреме да не губат контакт за да не се оладат, давајќи поддршка особено за нивната мајка, или сега стави крај на оваа врска. Ми треба помош.

  1.    Фернандо dijo

   Ја минувам таа ситуација во моментов, не знам што да правам, помогни

  2.    Андреа dijo

   Истата работа ми се случува во моментов како тие го решија Се чувствувам страшно ми треба помош

 3.   Виктор Кардона dijo

  добро попладне.
  Јас сум со мојот партнер веќе 2 и пол години и отсекогаш постоеше jeубомора од моја страна да замислувам работи каде ги нема, мојот партнер секогаш ми простуваше и работите се враќаа и се случуваа тогаш 1 месец се каравме, и добро Простувам двапати на третиот, тој ми рече повеќе од да ја прекинам врската што не ја разбираше затоа што јас бев таков, дека не секогаш исто, но разговаравме и ми рече прво да завршам, а потоа да дадам него време, а денес ми рече дека му треба време бев многу збунет што не знаев што да направам за да му дадам време
  За мене е многу тешко затоа што се чувствувам виновен и мислам дека тој има друга личност, но тој ми вели не дека е само да мислам дека врската не беше таква ...
  Лут сум затоа што пријателите мора да имаат големо влијание и мора да бидат среќни
  Не знам што да мислам, помогни ми

  1.    Ann dijo

   Истото ми се случи и со мојот партнер, многу се сакаме и имавме голема самодоверба и аполо но тој има многу проблеми и е многу лош и тоа го реши затоа што сакаше да го помине товарот сам и да не си заминува ме настрана и без внимание ми рече дека не сакав да бидам ... Не знам кога ќе трае ова и каде ќе одам ако за подобро или за полошо повеќе не зборуваме секој ден толку многу бекеи како порано, само три бекеи неделно да се запрашаме како сме, како е вашата ќерка и семејството и освен мојот дел за поддршка. Тој ми рече дека сакам да продолжам секогаш добро затоа што ако се случи каков било конфликт многу лошо поминуваме ...

 4.   Haахазиел dijo

  Јас сум со мојата девојка веќе 6 месеци и сè одеше многу добро, сè додека не почина другарка и п.с. од тоа време веќе не покажував интерес за врската

  О, дали би било во ред да побарам време?

  1.    Фернандо dijo

   Така, твојот пријател умира, и .. изненадување, откриваш дека си само уште една ЈАБЕЛИНА.

   хахахахахахахахахахахахахахахахахаха

  2.    Фернандо dijo

   Ото ото ото ото ото ... како што го гледаат БЕНД КОЈ ЈОТИТО ,, УМРИ НЕГОВИОТ ПРИЈАТЕЛ И СТАНУВА ТОЛКУ ДА СЕ САКА ДА ЈА ОСТАНЕ ДЕВОЈКАТА ... ПА ИЛИ ПОВЕЕ OTОТО

  3.    Фернандо dijo

   ШТО??? ДЕКА НЕМАШ ПОДОЛГ ДА СТАВИШ ИНТЕРЕС ВО СВОЈОТ ДЕВОЈКА само за твојот пријател кој умре… JAJAJAJAJAJA .. АМИ ме прави дека си отон, а оној што си го сакал како двојка не бил твојот пријател, но и твојот другар ... ЗА НЕВЕСТИ

  4.    јомизо dijo

   Ако сте изгубиле близок пријател, нормално е да изгубите интерес за некои работи. Но, верувам дека повеќе од што било друго сте депресивни, нешто привремено. Размислете како се чувствувате за вашиот партнер и ако имате лошо време кажете му, но обидете се да се опоравите бидејќи вашиот пријател не би сакал нивната смрт да ја уништи вашата врска. Малку по малку, започнете да ја ставате желбата, јас сум од оние кои сметаат дека loveубовта не е само чувство, туку и одлука, и ако сега не сте во право, тогаш лесно како да побарате помош, поддршка и разбирање од партнерот, не ? ништо не мора да ви го одземе интересот засекогаш, дури и ако сте паднати некое време. Уште повеќе, вашиот партнер да ви биде поддршка може да ја зајакне врската, и оваа ситуација може да биде добра за вас и вашата loveубов, кажете му дека лошо поминувате и да ви помогне да се справите, тоа би го сакал вашиот пријател (ако навистина сакате за смртта на вашиот партнер и на вашиот пријател не е само изговор). Loveубовта е напор и вашата партнерка може да ви помогне, само отворете му го срцето, тоа време во вашиот случај нема смисла ако навистина ја сакате. Многу охрабрување! 🙂

 5.   Никола dijo

  Здраво Виктор, како си? Од она што ми го кажуваш, гледаш работи што не се случуваат ... дека таа те прашала некое време не значи дека се гледа со некој друг или дека нејзините пријатели влијаат на нивната врска. Дали сте размислувале да одите на терапија за да се натерате да ја видите темата на вашата нездрава jeубомора? Верувам, според мое скромно мислење, дека би ти било добро, или да ја вратиш твојата девојка или да имаш друг партнер и да се забавуваш и да не те брка цело време. Се надевам дека моето мислење ќе ти служи. Поздрав и продолжете да нè читате !!

 6.   водич dijo

  здраво, првпат се поврзувам на овој форум
  Имам проблем со мојот партнер, постоиме веќе 5 години и тој ми рече дека му треба време
  Бидејќи е многу презаситен со работа, купуваме стан и тој има вознемиреност, можеби поради болеста што ја има, тоа ја нервира врската

 7.   ЕДЕЛМИРА dijo

  Јас сум два месеци во брак, јас сум многу постар од мојот сопруг, да се надоврзам, тој имаше несреќа и ја скрши ногата петнаесет дена откако бевме во брак. Тој има две деца со претходната партнерка, петгодишно и новородено дете (т.е. детето се роди точно 12 дена откако се ожени со мене) од кога се ожени со мене претходната партнерка беше бремена, но тие беа разделен (тој никогаш не бил оженет со неа) 3 месеци. Нашата сексуална врска е практично нула, бидејќи и покрај тоа што има 25 години, тој страдаше од еректилна дисфункција веќе три години (според него) и се влоши со несреќата откако го ставија во гипс до горниот дел на коленото , па дури и морав да го искапам. Тој беше длабоко депресивен затоа што е многу вреден и активен човек и сето тоа ја отежнуваше ситуацијата.Сите негови постапки доведоа до тоа тој да ме сака, секогаш да ме бара и да ми се восхитува многу. Сметам дека поранешната двојка ја закопаа, бидејќи преку нивни роднини имав сознание дека тој не сака дури ни да зборувам со него, бидејќи тој беше aвер со него. сето ова беше збунето, а уште повеќе фактот дека кога ќе се чувствувам приврзан тој ми вели, дај ми време, дај ми време ... кога ќе се видиш. Вие нема да ме трпите, колку приврзан ќе бидам со вас. Ве молам, помогнете !!!!

 8.   розово едимар dijo

  Вистината е дека мојот партнер ми рече да му дадам малку време и не знам дали е добро, но скоро тоа не е проблемот, но мислам дека тој ми го рече тоа за да се извлече од мене затоа што тој продолжува патување и мислам дека го стори тоа за да не размислувам повеќе за оваа врска, па таа ми вели дека нема да патува, но понекогаш не верувам повеќе од сè заради времето што ме праша .
  Па пријатели, само ве молам да ми помогнете во моите сомнежи, тие се грижат за себе =))

 9.   Ангел Мартинез dijo

  Не знам од каде да започнам.

  Не знам од каде започна ова, можеби во недостаток на сексуална желба, во мрзеливост, апатија или рутина. Никогаш не ценев ништо од ова, барем не она што го заслужував.

  Сакам да одвојам малку време, рече таа.

  Не знам дали размислувам за последиците од оваа реченица, мислам дека тој ги кажа само затоа што требаше да ги изговори, никогаш не помислив дека ги сфатил толку сериозно.

  10 години по нашиот прв бакнеж, 9 години по првиот искрен те сакам, ние сме на работ на заборав. на брегот на пустелијата.

  Не те сакам повеќе, ми рече пред 3 месеци, и од тој ден живеам кошмар секунда за секунда. Бидејќи, се прашуваш? Прашуваш: Работите не се исти, Илјадници солзи се пролеваат на моите раце и моите раце. Не можам да се опоравам под никакви околности, ти си ладен и отсутен.

  Станувам зависен од тебе, вели тој; Го сакам она што го правиме во твојот стан, вели таа; Моето срце вреска, и вреска и вреска откако го шпионира нејзиниот компјутер, нејзиниот Gmail и вреска толку силно што ја буди, нема никакво размислување, нема казна во мене подалеку: Предавство !!!

  а сепак плачам како дете и ги слушам нивните лаги, и како лек ги голтам, горчлив, лигав, топол. Сакам да ти верувам, мислам.

  Но, зошто тој не пристигна? Зошто тој не одговори? Зошто го исклучува мобилниот телефон? Зошто се однесува толку срање?

  И психологот му вели дека не е етички да се лекуваме двајцата, дека тој не верува во третман на двојка, дека треба да најдам свој лекар.

  И таа постојано доаѓа доцна, сè уште не одговара на телефон и сè уште е студена, студена и безживотна.

  Можеме да си дадеме малку време, звучи како да го продолжиме крајот што веќе го означи почетокот. Морам да ја напуштам куќата што ја формиравме.

  пуст, заборавен, распаднат, крив, alousубоморен, глупав, измамен.

  Предавство и нелојалност, секој ден, го џвакам, го голтам, уште еднаш. Тоа се последните часови од моето 10-годишно патување и се чувствувам транспарентно, слабо, со глава полна со духови,

  Јас би сакал да умрам.

  1.    јомизо dijo

   Би сакал да можам да те тешам, но немам такво искуство, без оглед на расположението, сè ќе работи и ако те изневери, можеби еден ден ќе сфати што изгуби и ќе ти се врати . И ако не, вашиот живот ќе добие друга смисла и ќе се поправи. Seeе видите, храброст !!! 🙂

 10.   пиј го dijo

  Здраво, јас сум многу збунет и знам што да правам затоа што постојам скоро три години.
  и јас сум бремена со моето прво бебе и не знам дали барам време или завршив x ја заврши нашата врска unq го сакам со целото срце, но има многу работи што ме тераат да размислувам на овој начин и не знам ако сум добро, но претпочитам мојот син / ќерка да е роден во средина полна со loveубов и сомнежи или болка. Знам дека ме сака, но не знам за што мисли, знам дека разделбата многу ќе го повреди, но од сега треба да размислувам само за мојот син. Не знам дали сум добро или само го молам Бога да ги разјасни моите мисли или оние на ...

  1.    јомизо dijo

   Погледнете, ако навистина се сакате, како што велите, тоа е едноставно како разговор, разјаснување на тие проблеми и постигнување договор за ставање крај на нив, наоѓање заедничко решение. Ако тој навистина ве сака, а вие го сакате, има напор за вашиот син. Едно е за еден пар еден да се однесува лошо кон друг, таму е јасно дека разделбата е вистинската работа. Но, за различни проблеми, мора да разговараме и да најдеме решенија, доколку сепак постои loveубов. Во секој случај. Вие одлучувате кога сте мирни, ладни, во момент на луцидност среде толку многу конфузија. Многу охрабрување !!! Бог да те благослови !!! :)

 11.   грутка dijo

  Здраво на сите!!!

  Кога започнав со мојот партнер, тој беше сонце, тој беше прекрасна личност, км кон смеа и крија на сите коси, зедовме 1 и пол година во квалификациите 8 месеци и бевме во континуирана криза бидејќи тој е не е исто и не е како што стана лицето k. Го прашав одредено време затоа што повеќе не е тоа на личноста к локаменте, јас се за loveубувам секогаш кога ми се допаѓаат работите помалку за него. Тој ми рече дека ќе се промени, но вистината е дека не сум многу сигурен во тоа и во тие 8 месеци разговаравме за тоа, Материјата веќе рече, јас ќе се сменам и не го направив тоа, се чувствувам многу поврзан со него на одреден начин, но не знам дали би било подобро да се кортира за заради тоа, мајката ќе се промени и јас сакам да верувам во тоа, но ова за некое време и јас 600 километри од носот, ако тоа ќе работи и нејзината камбија, нема да можам да го ценам или да знам дали е вистина .

  1.    јомизо dijo

   Ако навистина се сакате, само зборувајте искрено и без светлина и сенка. На тој начин работите се поправени, за вашиот син можете да поправите сè. Само вложи напор, посветеност и попушти и во двете работи. Зборувајте дека ова е важната работа и обидете се да најдете решение, пред да го фрлите сето тоа. Тоа е вистински напор, борба за вашата врска (и) за вас и за детето, ако се сакате и вложувате напор, ќе го постигнете. Расположи се! 🙂

  2.    јомизо dijo

   Бидете искрени и периодични, и ако исечете, останете во контакт малку, можеби ќе се промени можноста да ве изгубат, а ако не, добро, не знам, можеби е подобро да одите по различни патишта на цивилизиран начин. Расположи се! 🙂

 12.   ГЕАРДО dijo

  ЗДРАВО НА СИТЕ

 13.   Никол dijo

  не за мене не е добро да барам време затоа што тоа време не доаѓа никогаш и ги прави паровите кул.

 14.   жена dijo

  Внимателно го прочитав написот, без оглед дали треба да го прашам парот време во криза.
  Минувам низ криза веќе една недела или така, и тој беше тој кој на елегантен начин (и мислам дека не му беше јасно за тоа) ме праша за време, бидејќи беше презаситен, и секогаш се расправавме и така натаму .
  Во мојот случај, тој е многу себичен и не успеав да променам ништо во текот на 4 години што живеам со него, не се надевам дека ќе го сменам затоа што верувам дека никој не може да се смени, но тој може да се подобри.
  Еден ден ги зедов моите работи и решив да заминам, попладне, сите мачни, се вратив, бидејќи не верувам дека далечината може да реши проблеми, проблемите мора да се решат со двојката, ова е прашање на две, а исто така ако е решен и го прави заинтересиран, сигурен сум дека тоа многу ја засилува парот и им носи многу добро.
  Моето мислење е дека времето во двојката е само за неуспех, бидејќи како што вели статијата, тоа е мртво време, кризите мора да се надминат заедно, да се стави многу трпеливост и многу напор да се сака да се извлече тоа

 15.   ademar dijo

  Мислам дека е добро, ќе побарам малку време во мојот случај беа само 7 дена и гледам дека резултатите се добри бидејќи научив да ценам разни гестови од ваша страна и дека тие станаа неопходни за мојот секојдневен живот, вистината е дека научив да го ценам. Ти заборави сега дека можам да бидам повеќе витешки и повнимателен истото од твоја страна, последната поента е дека ако навистина се сакате работите не се менуваат дури и со 6 месеци разделба ... среќата навистина помага

 16.   Генезата dijo

  Здраво! Јас сум навистина малку загрижена и сакам да знам дали јас и мојот партнер ја донесуваме најдобрата одлука.

  Ние сме заедно 9 месеци, во овие 9 месеци направив грешки, го излажав, но никогаш не сум го изневерил со друга личност.

  Неодамна ми ја кажа вистината за нешто. Направен е и навистина многу ме повреди.

  Но, бидејќи знам дека го разочарав неколку пати, не можам да го обвинувам ниту еден пат што ме разочара.

  Всушност, нашата врска сега е малку лабава, ако се сакаме, но од 1 до 10 падна за 7 или 8.

  Затоа, решивме да си дадеме 1 недела време! добро да ги анализира работите.

  Немаме во предвид да завршиме, затоа што ако има loveубов, но ако не побараме време од 1 недела! ќе биде добро?

  Ви благодарам!

 17.   Хистијан dijo

  Кога има loveубов и добра диспозиција, секој проблем се решава. Полесно е да се разбере и прости.

  Кога жената ќе побара време или „простор“, подобро е да ја омажиме за НАСА, бидејќи навистина сака време да ја најде нашата замена или веќе ја има и споредува.

 18.   Изабела dijo

  Здраво, добро, јас бев со мојот партнер 10 години - уште од мојата 15 година - во која завршивме и се вративме така сукцесивно. Додека не се изморив од ситуацијата и не го прашав за време - веќе не се толериравме, се боревме за сè и ништо - поминаа 2 месеци, тоа време ми помогна да размислувам за мојата состојба и јас сум решена да не се враќам со него, размислувам и ќе реагирам на мојот живот. Сега имам 25 години, не е ни чудо што поминав убави работи со него што можеби никогаш повеќе нема да живеам со никого - тој беше мојата прва loveубов - но многу се повредивме.
  Затоа сметам дека одвојувањето време не е најдобро, но служи за вадење на валканата облека и нивно миење

 19.   ДЕВОЈКА ORАЛНО dijo

  здраво време мислам дека е заборав бев со мојата поранешна 1 година и 5 месеци оваа врска започна нешто чудно тој е постар од мене ме носи со (17 години) јас 21 и 38 години но еј возраст не ми е гајле што единствено што ми сметаше е loveубовта што ја имам кон него
  На почетокот останавме и останавме, но јас верував во нешто друго, а другиот верував дека сме момче и тој беше само личност која остана и тоа е сè додека еден ден не разговаравме и му реков дека моите чувства веќе растат и тој ми рече дека неговата Не дека во тоа време не сакав девојка и ништо, но секој пат кога разговаравме за оваа тема, тој доаѓаше да нè убеди дека си дадовме едни на други шанса и тој падна на мое барање, така што кога зеде 8 месеци или нешто повеќе, тој ми рече дека веќе ме сака и дека ајде да го сториме ова полека, но она што ни се случи, секогаш со неговата недоверба и несигурност, можеше и секогаш ако „ТЕ САКАМ ТУКА МЕ ШТЕТИТЕ“ «САКАМ ТИ НО НЕ МОANЕ ДА ПРОДОЛУВАМЕ »и тоа ми создаде лошо чувство и погледнав во главата што си играше со мене и ми дојде одморот и отидов во мојата земја затоа што до тоа има разлика, тој е Шпанец и Латинец, но еј
  Отидов на одмор и тој ми се јави, но еден ден ми се јави и се најдов тажен поради враќањето од напуштање на семејството и си реков дека ако го сторам тоа, не останував таму и кон мојот живот таму во мојот земја и го видов тоа погрешно Бидејќи не можев да направам со саканата личност и која ја сакам, тоа се случи
  Се вратив од мојот одмор и по три недели си реков што веќе чувствував дека сè е променето дека тој е добро сам и дека не сака да се бори x, но добро, бидејќи секогаш се зборува дека ако тоа ако ние борба

  Продолжувавме да го продолжуваме ова како уште два месеци се додека тој не беше презаситен и си реков дека не сака да знае ништо за мене што беше кобно за мене, но она што ми го рече никогаш не мислев дека гласам за неговата отровна уста
  Додека не поминаа три недели разговаравме, но не и не видовме и сите промени беа многу чудни, тој сфати дека навистина ме сака и се вративме, но јас му реков да ни даде време
  не кога не се видовме ако немаше многу што да сторив, сфатив дали е исто пред да ги чекам неговите повици кои сакаат да го видат, но го виде сето тоа чудно и не го виде тоа нормално и замислуваше лошо работите додека не ми го зеде мобилниот телефон, јас го знам тоа и налета на
  Моја вина сретнав друго момче x преку муабетот, но само пријател, немаше кревет и ништо слично и тоа момче ми испрати порака „Се надевам дека одиш и ми недостасуваш да бидеш внимателен бакнеж WAPA“, тоа беше сè
  И тој го направи филмот и беше со мене уште две недели додека не си реков што стори, но тоа не е за мене.
  Ја решавам лошо самодовербата дека сум ја изгубил кон мене, но ми стана лошо, но имам чиста совест дека не го пропуштам од кревет или слично, но тој е со неговиот

  Сега го оставивме на мене, многу ме боли иако го сакам и исто така затоа што никогаш не сме се сложувале или сме се бореле со ништо, вие бевте среќната двојка и дека има loveубов, но тој вели време да му дадеме мислам дека е несигурен маж и јас жена сигурна во тоа што сакам и покрај мојата возраст
  и тој вели ајде да продолжиме, но не можам да ја издржам таа оддалеченост, но еј, јас го сакам тоа и тоа е единственото нешто што можам да го повлечам напред
  Знам дека тој е тврдоглав и дека ќе биде тврдоглав за да биде сам, тој нема да ме бара додека не ме сака, но јас ќе останам со моето и колку го сакам и тој не сака да го сакам навистина

  Мојата приказна завршува тука
  Те сакам Хуан ФМС

  1.    Пиедрик dijo

   Како, прво одите на курс за правопис, а потоа започнувате да ја пишувате својата приказна. Или болката ве натера да го изгубите чувството за правилно пишување.

  2.    јомизо dijo

   Тој човек треба да порасне и наскоро или ќе остане сам. Јасно кажете им: ако сакате личност што ја сакате и ако не, не. Ако се однесува како дете, тоа е негов проблем. Многу храброст и ако не сакате ќе ви се појави друга можност, сè е можно. 🙂

 20.   Андреа dijo

  Кога барате време, тоа е затоа што сакате да знаете дали вашиот партнер е внатре во еден ... со текот на времето можете да видите на пообјективен начин што се случува помеѓу двајцата, ќе научите да видите во тоа време какви грешки правиме , но и да сакаме, никогаш нема да знаеме што се случува со другата личност, особено ако таа личност е малку ладна и јас тоа го велам како лично искуство, јас сум пар веќе 1 година, имавме неколку проблеми но ние го решивме, двајцата сме многу верни и го сакам. Во последно време за одмори веќе 3 месеци сме отсутни откако тој живее во друг град, првиот месец од физичко растојание стана емотивно растојание ... Го испратив да пржи мајмуни, но тогаш тоа беше решено кога се сретнавме ... вториот месец започна со работа и кога разговаравме, требаше многу време да одговори, па јас почнав да го игнорирам, сè додека не се видовме повторно и сите лоши работи исчезнаа, сега, во третиот месец на одмор, јас целосно го игнорирам и тој исто така ... следната недела ќе го видам повторно, иако мислам дека ова се олади толку многу што ... повеќе не сакам да продолжам со таква личност ... ладно, малку играно, не многу емпатично , не многу пријателски расположена и вистината на нештата е дека, иако го сакам со сето свое срце, има работи што не можат да се толерираат и има луѓе кои едноставно нема да ти го отворат срцето дури и ако биле во врска за една година ...
  ВРЕМЕТО служи за подобро разбирање на работите, но повеќето од времето, иако никогаш нема навистина да знаеме како другата личност ја чувствува врската; времето е само кукавичлук со тоа што не сака да стави крај на нешто што едноставно оди од лошо во полошо. ДА ГО ЗАВРШИТЕ е да го оставите изграденото, да престанете да одите заедно и да тргнете по патека сама, што во некои случаи е многу тешка патека, но понекогаш треба да ја ставите раката на срцето и мора да се запрашаме, не навистина сакаме да завршиме? Дали сакаме да завршиме затоа што ова нема решение? Што ако проблемот има решение? Дали сум доволно себичен за да завршам без изговор што навистина ми тежи? Ако врската веќе не е иста, зошто треба да чекам другата личност да стори нешто за да ја промени, ако можам да го направам тоа совршено? и ако го погледнеш во очи и си речеш „навистина го сакам и има решение“ тоа е затоа што мора да се потрудите да не завршите или да побарате време, наместо тоа ако го погледнете и кажете „јас не сакај да ризикуваш повеќе », тоа е затоа што навистина не можете да направите повеќе и таму треба да изберете помеѓу време што може да ја лекува или убие врската или да ја прекине врската што може да биде засекогаш, бидејќи не може ...

 21.   еуника марија dijo

  Го сакам моето момче, но мајка ми е како да не го прифати тоа, како што сега е без работа го сфаќа лошо, ме казнува, зборува лошо со мојот партнер, го гледа со гадење, но тој има се однесувал многу добро со Таа никогаш не направила ништо лошо со неа, но таа е лоша со него, не знам што да правам со оваа ситуација, не знам дали треба да дадам време на мојата врска со него. Или јас не знам, не знам што можам да направам !!!!

 22.   ГРЕШКА dijo

  Ми се случува и ужасно е понекогаш мислам дека е подобро да се стави крај на сè затоа што чувствувам дека го мразам затоа што е ваков и тој ме тера да се оддалечам од него го прашувам што има и тој вели дека ништо не е во ред, но знам дека не е така, претпоставувам дека ако продолжиме вака, ќе завршиме дефинитивно и во моментов се подготвувам за тоа затоа што чувствувам дека сторив сè, но ништо не работи, ќе биде дека дојде крајот на сето ова, барам само од Бога многу сила затоа што не можам некого да принудам да остане со мене ако не сакаш

  1.    Адриана dijo

   Истата работа ми се случува. Секогаш кога сакам да разговарам со него тој ми вели дека нема ништо што не се случува ништо. Се обидувам да бидам пасивен, но доаѓа поентата дека очајувам и не знам дали можам да продолжам да издржам оваа ситуација. Го прашав за време, но тој сака да ме види и му реков дека е добро, но утре и прифаќам. Но, кога ги прочитав сите овие случаи на врски што се расипани за времето што се бараа ... тоа ми дава страв. Нема да барам време, ќе го придружувам во сите. Оваа ситуација на подобрување на двојката. Каде што ќе се сретнеме и ќе го поминеме денот заедно, е многу посебно место што прашува што било да се случи помеѓу него и мене. И ако се случува она што го сакам, но во исто време стравувам дека нема да се вратам, само ќе се водам од ситуацијата ...

 23.   dani dijo

  Здраво. Јас и мојата поранешна девојка сме воени. Факт е дека, во отсуство на еден месец да се омажи (одеше на мисија во Авганистан), и среде целата документација и другите, еден викенд куца и губи забава со нејзините колеги, велејќи ми дека таа беше презаситен, ми требаше малку време ... добро, тоа беше како 10 дена да ми даваш долго, да ја фрлаш шипката, да ме поминеш, потоа ми се јави ... во план те оставам, но не те пуштам да одиш. Еден ден се преселив во градот во кој таа живее, и какво изненадување што случајно ја фатив со друга личност ... добро, автоматски завршува затоа што сфатив дека „ми треба малку време“ беше последица од појавата на таа личност .... добро, тогаш се обидувам да бидам пријател со правилен план, и и го одзедов зборот, не сакав да знам за неа,. и таму започна маката, како што се случи на нејзините Олимписки игри, за нејзините повици, е-пошта, месенџер ... добро, таа почна да минува со мене, ми рече дека не ме сака, навреди, да ме остави лошо со заеднички пријатели ... вкупно, после тоа бев 8 месеци без да знам за неа, поминав ужасно, но гордоста ми остана недопрена, ме чинеше, но го изградив животот со друга девојка која нема што да прави ... добро , еден ден таа почна да зборува со мене на месенџер, ние само се поздравивме, како си, семејството, работиш и тоа е тоа, нема повеќе. пред еден месец, тој почна да зборува со мене на месенџер, исто ... како си, работа, ќерка ти .... и заас !!! таа вели "морам да ти признаам нешто" ... не го гледај моето лице !!!!!!! замисли. Извини Дани, се заебав, погрешив, ти си прекрасна личност, никој не ме третираше како тебе, многу сум размислувал за тебе. по неколку разговори ги дознав деновите кога заврши неговата врска со лицето што ме изневери. и повлече! сега се сеќаваш ли на мене ??? Па, нема да биде, девојче. многу се заебавте, лажго, лоша девојка. и нема да ти дозволам да влезеш во мојата врска. Колку и да те сакав и сакав, сфатив дека тоа умре кога ќе ме оставиш да се соочам со тебе „не те сакам“ и ти не ми даде проклето што паднав на колена плачејќи и се прашував што имам направено за да го заслужиш тоа од тебе ... ти беше суров !!! сега плачи што плачев за тебе гушкајќи ја перницата, со нервите на цревата чекајќи го мојот повик ... ..
  сè доаѓа, ако се однесуваш лошо, сè е платено ... Јас имам повеќе од докажано ... и таа го изгуби она што го заработи мојата девојка .... добро, полошо за неа !!!. !!!

 24.   lola dijo

  Мојот случај е многу комплицирана, вистината. Мојот дечко и јас одржуваме врска на далечина (300 км), обично се гледаме на секои 15 дена за време на викендот (сабота и недела) дури и понекогаш, тој дојде два викенда по ред. Проблемот е што тој има вознемиреност. Еден ден пред Велигден, сонував нешто ужасно и му дадов на знаење, му реков да сонува дека ми рече дека повеќе не ме сака. Не знам дали од таму и поради неговите проблеми на работа што му предизвикуваа вознемиреност (што претходно ја имаше во други околности) затоа што почна да се гребе од тој сон. За време на Велигден, поминавме 4 дена заедно (отидов во град во близина на неговиот) и сè според мене беше одлично. Помина времето, тој дојде да ме види и не можеше да го контролира поривот да плаче, тој ми рече дека е многу лош во врска со работата што не може повеќе да ја однесе таму и дека сака да замине што е можно побргу, но дека тој не можев ... тогаш успеав да направам да се чувствува подобро или така рече тој. После викендот, во четвртокот следната недела, тој ми рече дека мора да ми каже нешто што го јаде одвнатре и дека се сомнева како се чувствува за мене, но дека не го разбира. На крајот, успеавме да ја оставиме работата повеќе или помалку добро. Следниот ден тој дојде да ме види, овој пат три дена (петок, сабота и недела) затоа што двајцата имавме слободен петок. Првиот ден, работата беше малку чудна за истото прашање, а исто така со неговите апчиња рече дека го оставиле премногу зачуден и вистината цело време била сонлива. Во саботата отидовме да го поминеме денот таму, понекогаш тој се чувствуваше сериозно, ми рече дека има вознемиреност, кога стигнавме до куќата во која престојува секој пат кога ќе дојде да ме види најлошото, ми рече повторно дека тој почувствува дека не е исто, дека не се чувствува исто кога ме бакна или кога ме допре ... и дека се чувствува ужасно затоа што ме сака и дека тоа не може да се случи. Му реков дека тоа мора да е вознемиреност и дека не сакам да верувам дека она што ми го кажуваше е реално. Кога ме придружуваше до мојата куќа да се збогувам, тој ми рече дека се плаши да ме бакне во случај да не се чувствува исто, па го бакнав, а потоа го прашав и тој ми рече да. И двајцата многу плачевме ... и добро во неделата повторно се видовме, работите беа подобри, но не целосно, забележав како да сфати дека ме сака и дека се чувствува така поради вознемиреност. Но, кога зборуваме за тоа оваа недела (бидејќи ова се случи минатиот викенд) сè станува полошо, тој се повеќе се сомнева, тој вели дека има моменти кога чувствува дека ме сака, други кога не, други ми недостасува, други не.… .. И тој размислува на многу негативен начин бидејќи нема ништо дека е сам дека сè му оди наопаку I. Веќе реков дека тој е многу негативен и ме плаши да размислувам дека повторно влегува во депресија (бидејќи тоа веќе се случило од двајца). Оди на психолог, досега отишол на две сесии и не гледам дека тоа многу му помогнало. Бидејќи тоа се случи за време на викендот, секој ден разговаравме по телефон, и секој ден тој плачеше, јас секогаш го поддржував, иако боли оваа ситуација, не планирав да го оставам сам, но денес, пред само еден момент , тој ми рече дека му треба време, дека сè што мисли го полудува и дека треба да знае што навистина чувствува ... и јас му реков што сака. Вознемиреност и според тоа како е, не гледам дека ќе трае кратко време ... и гледам дека ќе бидеме со недели, месеци ... да знаеме колку без да знаеме за него и за вистината тоа ме убива внатре. Се дружевме само 2 месеци, скоро 3, и сè досега беше прекрасно, тој самиот ми вели да не се чувствувам лошо или виновен за неговите сомнежи затоа што сум бил прекрасен и дека тој не сака да ме изгуби, дека тој не сака да го напушти ниту тој, но дека сака некое време ause. затоа што тој е презаситен од сè, но јас не го обземам, дека тој е осамен со неговите мисли што го обземаат ... добро, не знам што да правам…. needе ми требаше многу за да разговарам со луѓето што поминале низ ова (од двете страни, да бидам оној кој страда од вознемиреност или да биде личноста што е таму до него). Ви благодариме.

  1.    јомизо dijo

   Мојот случај е редок, мојот дечко секогаш беше покрај мене (не физички, сме далеку повеќе од 150 км) и тоа, броењата дојдоа да ме видат, тој секогаш беше над мене, дури и се лутеше ако не можеме зборуваме, но тој имаше и има многу проблеми (семејство, студија, пријатели ... сè) што не знае што да прави со својот живот, дека не знае што чувствува, но дека ме сака, тој не сака да ме изгуби, нема да зборуваме околу еден месец и не сме биле таму долго време.
   во секој случај помалку од еден месец. Одлучив да му верувам, затоа што го сакам иако ме повреди. Можеби еден ден ќе ме напушти, но јас ќе бидам таму до крајот затоа што го сакам и сакам да бидам со него, никогаш не сум имал вакво нешто, толку совршено и истовремено со толку многу проблеми, сакам лудо го и мислам дека и тој ме сака. Ако работата е таква кај вас, почекајте ја. Анксиозноста може да биде многу крвава, но треба само разбирање. Секако, би одржувал контакт со вас, било да е тоа повеќе или помалку. Дури и ако барем тој знае дека го поддржувате во неговата болест, дека знае дека нема да ве изгуби, тоа ќе го смири. Храброст, loveубов понекогаш ги става овие неправедни товари на наш грб, но тие не прават посилни и ако парот преживее, тоа е исто така посилно. Бакнежи, прегратки и многу охрабрување !!!! 🙂

 25.   Хозе dijo

  Здраво на сите!!

  Го прочитав вашиот пост, во врска со ова прашање. И добро! И јас сум во оваа дилема!

  Никогаш не сум размислувал за ова од времето, бидејќи верувам дека тоа ја одложува врската и го осудува на неуспех.

  Можете ли да го замислите тоа волшебно прашање да започне врска и да го добиете одговорот по некое време?

  Не става или не е како што би рекол.

  Мислам дека тоа е прилично кукавички начин да не се соочиме со проблемот и да кажам отворено. НЕ МИ СЕ ДОПАЃАШ! Веќе има некој во мојот живот или ти не ми служиш.

  Вистината е дека ова ме внесе во длабока тага и разочарување за кого мислев дека ќе биде оној.

  Двајцата ја ставивме квотата (јас очигледно повеќе), но никогаш не и дозволив да има мислење за мене, како што тоа го стори и таа.

  Иако континуираниот живот звучи вообичаено: студии, работа, здравје, семејство итн.

  Како што еднаш прочитав: Понекогаш луѓето не поминуваат покрај нас

  И ми дојде редот.

  Имам само длабоко разочарување.

  Поздрав до сите и овации.

 26.   pako dijo

  Здраво, мојот случај е дека мојата девојка ме праша за време и и реков дека ако веќе не е сигурна што чувствува за мене, и ми рече дека знае што чувствува за мене дека ме сака многу, но дека јас требаше да биде сам некое време и добро, и реков дека е добро и една недела подоцна ми испрати серенада на мобилниот телефон велејќи ми дека ме сака и дека е само време да не се грижам дека таа ќе и верувам и скоро секој ден ми праќа пораки, но дека како многу сува, таа само мене Кажи здраво, како си? И затоа велам дека си многу сув. Мислите дека ако времето што го сакате е добро, те молам одговори ми.

 27.   paola dijo

  Здраво, мојот сопруг ме праша за некое време за да може да разјасни некои сомнежи во нашата врска, имаме 2 деца, но бидејќи тие се родени, врската веќе не е како порано цело време, тие се тие и ние пристигнуваме уморни од работа, имаме и двајцата се смени многу сега ме прашува Ова затоа што тој е уморен од рутината и дека повеќе не ме сака како порано поради толку многу дискусии што сме ги воделе како резултат на ова, не знам што да направам му реков тоа добро е, но не се плашам многу дека тој нема да го стори истото, тој оди кај неговата мајка, па не знам што да мислам дека сум толку тажен и збунет за да ми помогне

  1.    Адриана dijo

   Нека поминат 10 дена без да го видите, само одговорете им на јамадите во случај да сакате да знаете за благосостојбата на вашите деца.Ноќта на единаесеттиот ден, поканете го на место кое отсекогаш му се допаѓало или поканете го на друго или еротско или романтично место .... Што и да чувствувате дека му се допаѓа бидејќи се сопрузи, знаете некои од неговите вкусови, можете да го поканите на непознато место за двајцата и веднаш штом се чувствува како да ужива во моментот кога тој ќе те прегрне со сила и нема да сака да те пушти и ќе ја правиш crazyубовта како луд или ќе те гали или би бил нежен и разбирлив со неговата сопруга отколку што си. Никогаш не дозволувај да го одземе поради проблеми затоа што маж и жена никогаш, никогаш !!!!!!!!!!! Тие секогаш можат да спијат лути пред да ги затворат очите водат loveубов и не би било важно дали секогаш се бореле, ве молам секоја вечер и ќе ја забележите разликата.

 28.   милја од лаура dijo

  Со дечко ми сум 1 година и иако сме различни по карактер и личност, премногу го сакам ... во моментов е стресен за ова за матура и е на пракса .. на декември има многу цена и тој тоа го чувствува дури и од мене ... Вистината е дека не чувствувам дека го ценам затоа што не сум од таков тип напротив и многу го разбрав ... но сега ме прашува некое време и ми вели дека се сомнева дали да продолжи или не .... Значи, не се чувствувам исплашено затоа што не сакам врската да биде акб… што треба да направам ???

 29.   Brenda dijo

  Еске имам роман, но чувствувам дека нема да успее, но го сакам муксо и сакам да те прашам за време

 30.   Sandra dijo

  Здраво, како сте сите, бидејќи ми се случува во овој момент, имаме добра врска, имавме врска од 6 години и прво добро, тој ми вели дека му треба време, тој ме сака, јас го решавам мојот личен проблеми, што се случува е дека сум премногу jeубоморен, но свинско затоа што се плашев да не го изгубам секој ден, а потоа неговиот аргумент беше уморен од мене и од ситуацијата yk .yk keri k секоја личност ќе ги реши своите лични проблеми на поправка на исцрпувања оние на двојка, епро мислам дека проблемите се поправени во двојка не? Но, најлошото е што му реков дека ќе се оддалечам од него засекогаш и дека ќе го оставам сам, за мене времето не мина и не знаев дека тој не знаеше дека ќе оддалечи се од него, едноставно, ова беше за ака врската willе се подобри, но е апсурдно, нели? времето е нешто глупаво, едноставно е дали сакаш или не сакаш да бидеш со личноста, нема рани средства за убов

 31.   РаМзЕз dijo

  Па, знам дека сум момче, само што полнолетувам и искрено се заубив во една убава девојка b .но, имавме проблеми како што е параџа…. И за сега решивме да си дадеме малку време… ..за нас .... куче е проблемот што таа го има своето време (заедно) и јас имам свое време (да бидам одвоена ...) и би сакала да знам колку време треба да се биде разделен ... .. ..

 32.   азезинадебишоз dijo

  Јас сум во многу тешка врска.
  Имам со мојот дечко 2 години 5 месеци. Но, се влошувавме.
  Има удари, тој ме гребе кога не му обрнувам внимание кога се караме (се однесувам лицемерно, суво и саркастично) и ми вели дека ме гребе ЗОШТО ПОЧНУВАМ ТОА НАЧИН. и дека го заслужувам тоа
  Тој ме фати силно и јас го удирав така што тој ме пушти да замине или да си замине. : Да, јас не бев таков ... но тој започна со одредени слични постапки и ги пушташе да поминат. Оставив сè да помине, тој само сака да се извини со бакнежи, или да каже „ајде да го заборавиме“. Тој ме тврди, го слушам, но кога треба да зборувам ме прекинува (тоа ме прави премногу лут) и јас експлодирам .... се навредуваме едни со други.

  Хаос е ... и тој е многу тврдоглав, вели јас сум виновен за сè. Не знам што.
  Невозможно е да се заврши со него, тој не го прифаќа тоа, а камоли да ни даде малку време, бидејќи за него тоа е како дефинитивно да заврши. Го сакам затоа што тој знае да биде добро момче ... но на скалата, неговата темна страна повеќе тежи. u_u

 33.   Dany dijo

  Девојка ми ме праша некое време и реков дека нема да и дадам затоа што е сè или ништо, ми рече дека тогаш ќе продолжи со мене но дека сум свесен дека не и е пријатно, продолживме вака неколку недели, но вистината е дека нејзиниот став се изморив и и реков да и одземе време дека сака толку многу и да не се враќа ако не беше затоа што бев сигурна дека ме сака, после таа вечер во 4 дена И испратив порака и таа ми се јави на мобилниот телефон, ја видов и се однесуваше како ништо, дури се сетив на некои убави моменти во нашата врска, ја поканив следниот ден и повторно беше рамнодушна кон мене сега јас не знам што сака и не знам дали е добро да ја барам повторно или не.ПОМОГНЕШ ВЕ МОЛАМ

 34.   nan dijo

  Здраво, ја поминав таа ситуација што не ја посакувам никому, долго време тој дојде со идеја да одвои малку време. додека не му дадам. Страдав многу ... за да не разберам зошто тоа време, бидејќи тој рече дека ме сака, но му треба време. време за ?? .... Навистина го мразев, бидејќи додека тој ме прашуваше за тоа време, тој плачеше, а јас ништо не разбирав.
  Времето минуваше, го мразев сè повеќе и повеќе. Тој ми рече дека ако треба нешто да му каже дека ќе биде таму и кога ќе му треба, тој не беше таму. Затоа, решив да ја прекинам таа врска. во тоа време работите се случија во мојот живот. каде што ја пополнија празнината што беше внатре, но сега кога помина времето, не беше начин да се пополни празнина. Како и да е, тој се врати и јас размислував да не се вратам, гледајќи го направи да сфатам кога ми недостасуваше, и тој се врати на почетокот на нашето заедничко враќање, не дозволив да го сакам како што го сакав. бидејќи се плашев дека времето ќе се повтори. но мора да го оставите минатото зад себе и да започнете од нула. До неодамна му велев дека се плашам да не се случи истото. Но, мора да престанете да размислувате за неизвесна иднина и да живеете во сегашноста. Сега повторно ја чувствувам таа loveубов што ја имав кон него и знам дека сè во животот поминува низ нешто, ни помага да растеме и да учиме.
  како и да е ако можат да го избегнат тоа време ќе биде подобро. бидејќи раните остануваат и не е лесно да се лекуваат. или барем ме чинеше. Но, може.

  многу сила !!! за оние кои минуваат низ оваа тешка ситуација.

  1.    12345 dijo

   твојот пост прави сите нас кои го живееме преминот на тие судбоносни зборови да се чувствуваме надежни „ајде да одвоиме малку време“

   фала што Сподели

  2.    Нани dijo

   Колку траеше тоа разделување ... Тоа навистина ќе зависи од тоа дали вреди или не
   Благодарам

  3.    Хиди dijo

   Колку време беше одделена од него? Мене ми се случува истото како тебе и јас сум фатален. После 33 месеци заедно, ситуацијата му здодеа, бидејќи моите родители не ни дадоа заем и моравме да се скриеме еден зад друг. Декември мкјер и lovesубители на ситуацијата му здодеаа и хста дек ксар со мене секогаш го имавме присутен про сега дик q се плаши. Јас сум постар од него 6 години. но јас толку многу го сакам и велам дека би сакала повторно да се чувствувам исто, но бара време. Очекувам ваш одговор. -Бог т бндига-

 35.   Збунет dijo

  Здраво, навистина се чувствувам ужасно збунето. Јас сум во врска две години додворување, не живееме заедно, но ако се гледаме секој викенд, врската започна со многу сигурни пријатели до тој степен што тој ги знае сите работи дека никогаш не би помислиле да му кажете на вашиот партнер Како што знам многу работи за него, за што сме имале неколку проблеми поради доверба, за кои мислевме дека веќе се надминати, но еден ден се онесвестив за пијалоци и завршивме многу добро лошо, не дозволувајте врската да заврши од страв да не го изгубиме, разговаравме и мислевме дека ќе ја надминеме, но некое време воопшто не се разбираме, се расправаме за сè, се обидуваме да разговараме, но не постигнам каков било договор, вистината е дека тоа е проблем и на едниот и на другиот, но не знам како да го решам понекогаш се чувствувам задушено и би сакал да исчезнам или никогаш повеќе да не го видам, но знам дека навистина го сакам и не го сакам Сакам врската да заврши лошо, затоа го замолив некое време да размисли, и имам, мислам дека се олеснувам што нема ги исполнувам обичаите да го повикувам или да го барам, ниту, пак, очекувам нешто од него, но другпат чувството се враќа и чувствувам дека го сакам и не можам да живеам без него, не знам што да правам. Го ценам секој совет.

 36.   мартин алмонацид dijo

  Погледнете, ДЕНИ, вистината е, вие повеќе не ја барате, таа знае што навистина знае за вас, дали е тоа loveубов, ако ве сака или затоа што сака да го одвои тоа време или затоа што не и е пријатно, но таа бара Колку стотици сфаќаш што имаш кога гледаш дека е потешко да се има?

 37.   роми dijo

  Здраво, јас имам 5 години, оженет сум денес, чувствувам дека сè пропаѓа затоа што мојот партнер ме праша за време, тој е збунет, не знае дали нашето е обичај или приврзаност, тој вели дека ме сака, но не сакај ме дека се чувствува повреден затоа што се чувствував безбедно и самоуверено што му дадов и не му посветив внимание како сопруг. Давањето време е меч со две острици затоа што околу него виси жена и можеби тој сака или може да биде со неа во тоа време, она што тој сака да си го даде себе си, а не што да прави, јас сум целосно сигурен дека го сакам и ќе ме чини многу да бидам без него, но исто така се прашувам и фер е тој да земе себична улога и да му каже дека не сакам време да продолжам дури и знаејќи дека тој не се чувствува добро што не е среќен вао дека бракот е тежок. Имаме 2 бб една од 3 и друга од 4 кои го сакаат и обожаваат својот татко и разделбата ќе ги погоди доста, можеби дури и повеќе од тоа ми треба терапевт, но тој не сака да присуствува знаеме зошто сме разговарале имаше неуспеси и од двете страни, но в Тој даде x бенсидо и не можам ниту да го принудам да биде со мене, не знам што да правам ако ги земам работите и заминам, нека оди, јас не сè уште не знам, не знам што да правам.

 38.   Кели Торелеба dijo

  Здраво, имам 4 години и 4 месеци со мојот партнер и имаме глупави проблеми кои не знаеме како да ги решиме. Ја замолувам за поголема наклонетост и мислам дека толку многу сум ја притиснал до тој степен што се чувствува виновна за не ми давајќи што сака, што прави, но ја натерав да види дека не е така! Ние сме разделени 22 дена и мислев дека виновникот за ова сум јас, сакам да ја вратам но таа ми вели дека сака да биде сама затоа што се чувствува многу лошо што не може да биде со мене така , што можам да направам секогаш кога ќе ја барам и ќе ја замолам да се врати одбива! Таа ме сака и јас ја сакам исто така.Не знам што да правам, очајот ме зграпчува. Помогни ми!!!

 39.   Carmen dijo

  Мислам дека е во ред тоа што го оставив таму на мајка ми неодамна ioo сум со мојот дечко 7 месеци, но тој ме праша некое време и знам зошто бев многу недоверлив за него за чиста и исто така тој исто така еднаш еднаш Ме сфати погрешно 1 пат, но и двајцата се сакаме, но си дадовме некое време, иако многу нè боли и двајцата, но дали можете да ме советувате?

 40.   Carmen dijo

  И се плашам да не го изгубам. Не сакам да се одделувам од него. Јас навистина го сакам и не би сакал да го изгубам. Го прифаќам со текот на времето затоа што го сакам затоа го сторив тоа за нашата loveубов што сакам да ја изгубам секој совет што ќе ми го дадеш итно ве молам

 41.   гуштер dijo

  Јас имам 1 врска со дечко ми од 10 месеци официјално, и една година помеѓу доаѓање и одење ... поентата е дека поради мојата alousубомора во овие последниве недели, тој одлучи дека е подобро да ни даде некое време, што мојот терапевт му вели, да За разлика од него, не ми се допаѓа тоа, и да, тој вели дека е да размислувам јасно и дека мислам на своите постапки и jeубомора, побарав прошка, ветив дека ќе сменам за него, тој само сака време , Му реков да ми ја каже вистината ако го стори тоа. Кој беше крај на тоа, тој ми рече не, не би завршил, треба само време, да се знае колку повеќе е потребно и да се донесе добра одлука за да се подобри нашата врска, но каде да останам? Каде е мојата болка да не го гледам или да бидам со него, многу ми треба, не можам да поднесам да ја смирам оваа вознемиреност, ова е мој 3-ти ден во неговата идеја, а јас чувствувам дека не знам дали можам, разговаравме по телефон за работи што тој мораше да им ги каже, и меѓу тие разговори тој ми рече Колку чуден про тоа е потребно за да се разјаснат нашите идеи, јас не знам што е добра идеја за времето, прифаќам дека сум важен како личностнезрело, мислам дека казнувам, едноставно САКАМ еден свет и во овој прецизен момент страдам за неговото отсуство, според мојот терапевт вели дека сакам само да не е loveубов, а единственото нешто што е повредено е моето его. Тој ќе ми дозволи ... кажи ми што да правам? барај го или едноставно остави време да го направи она што треба да го направи .. тој вели не заборавај .. не можев да го заборавам заради оваа несигурност ме погреши ..
  heeeelp ме !!!

 42.   aуа Рамирез dijo

  Написот е многу добар Мислам дека понекогаш односите се оштетени и мислите дека нема да најдете повеќе решенија ако не биде ... Јас ја имам мојата девојка и во овие моменти она што не сакав да ни даде време се надевам дека сè е да подобри, но мислам повеќе Па, ова е чекор за маслинката ... се надевам и не е така и работите се подобруваат после ова ...

 43.   мицеела dijo

  За некои треба да го редефинираат „времето“, бидејќи во некои случаи тоа е кукавички начин да се оддалечат. Го прашав .. и за „време“ што ме прашуваш, дали ќе бидеш со некого? не не, не знам. може да бидеш со кого сакаш. те молам
  и така останува некој да прави илузии. по 3 дена. Тоа време .. СМРТ Е ЗА АМИ.

 44.   Хуан Андрес dijo

  Ги прочитав повеќето проблеми и хм, мислев да го дадам тоа време, но гледањето како сите зборуваат за одвојување време е како мртво време затоа што кога 2 лица сакаат едни со други решението е да се обединиме, но не да се разделиме и да оставиме времето да ја овене врската.

  Можам да кажам дека ми се допаѓа психологијата и јас сум многу луѓе кои кога некој има проблем сакам да го слушам и да му помагам. Значи, ако така започна мојата врска и таа ме правеше, но сега ме остави последен да им кажам на сите други, а потоа ми рече нешто кратко на овој начин кога ќе се чувствувам тажно очајувам затоа што ја сакам премногу и не ми се допаѓа да ја видам, но бидејќи ме замолува да го сторам тоа сама и бидејќи не знам како да и помогнам, ја оставив да размисли, но ќе останам со неа без да се оддалечам.

  Според мене, ако некој има проблем и ако го сакаш, ако прашаш дека сакаш да бидеш сам, тој треба да го стори тоа, но не воопшто затоа што откако ќе размислат за тоа и ќе сфатат дека ти требаш, а ти не си, станува полошо за нив. Важно им е и стануваат уште повеќе депресивни, односно ако има простор да го оставите да биде сам, но да бидете сигурни дека кога ќе ве замоли да дојде, тој ќе каже сè и во тој момент е кога треба да му ја дадете целата своја поддршка и концентрација.

  Имам тенденција да бидам многу импулсивен и тоа е мојот проблем кога ќе ми се случи нешто што ќе станам alousубоморен или таа ќе ми каже дека излегува со некого или се сретна со пријател, тоа ме депресивно многу и почнувам да се однесувам како страв од неа . Моите проблеми се поголеми кога attacksубомората ме напаѓа. Велам дека не сум alousубоморна на себеси, но има моменти ако нешто ми се случи на тој ден и тој ми рече дека тоа ми ги менува начините на гледање на животот, јас го гледам тоа полошо.

  суле што ги слушам луѓето за нивните проблеми и им помагам да решат, но

  Има нешто што би сакала да го стори, а тоа е дека кога ќе станам alousубоморен, таа ме контролира, таа е таа што може да ми предизвика заради тоа како постапувам со личноста што ја запознава и знае како да ме смири

  Но, како во последно време таа ме остава последна во сè што не знам дали треба да ми дадам време да видам дали таа ме бара, но гледам дека може да биде штетно во врската да го сторам ова и јас само сакам да плачам, а понекогаш и да фрлам себеси по провалија затоа што не можам да ја поднесам грижата Што ми дава кога ќе запознае некого: / Ако можеш да ми помогнеш со совет за тоа што таа може да стори и јас, за да можам да се соочам со проблемот, би ти благодарила

  и секогаш правете го ова никогаш не кажувајте дека другата личност е таа со проблемот и оставете му да го реши само заради тоа е врската така што и двајцата ќе си помагате да го решиме проблемот само за да мора да најдете начин да ја слушате секоја друго, иако темата станува здодевна, но тоа е единственото решение што се слуша и се предлагаат решенија, нешто што секогаш се обидувам да го натерам да го каже, но тој не го прави своето. Тоа е мојот совет и ако знаете како да сторите за таа да може да го разбере, би ви бил благодарен ако ми кажете како можете да ја натерате парот да разбере да го реши проблемот кога темата изгледа досадно за неа.

 45.   Вирџинија dijo

  Здраво!

  Јас сум девојка веќе шест години и врската достигна точка каде што имаше многу непријатност. Не бев среќен, ниту тој. Имаше многу абење, претпоставувам поради бројот на споделени години. Имаше многу промени во обете и тоа исто така влијаеше многу. Но, поентата е дека и двајцата сè уште се сакаме. Од оваа причина, решив да и побарам време да размисли што сакам, да бидам сама и да уживам во тоа време ... ми требаше малку простор. Тој се согласи. Не разговаравме шест дена, но тој веќе ми напиша два мејлови. Не знам што да направам ... Не сакам да го одложувам многу подолго, но воопшто не сум сигурен бидејќи заради многу мои проблеми, како лични, така и работни, сè уште немав тишина момент кога ќе можам да размислувам за темата.
  Неверојатно добро се согласив и со неговите родители. Што правам? Им викам? Не им се јавувам? Затоа што моето отуѓување беше со него, а не со неговите родители. Се плашам да не изгледам лошо.

  Јас навистина сум многу изгубен. Бидејќи го сакам, тој исто така ме сака, но не можевме да продолжиме на тој начин.

  Благодарам и се надевам помош од некаков вид! Хаха! Бакнежи!

 46.   Чави dijo

  Венас, и имав проблем со мојата партнерка, ја видов дека е далеку од мене некое време, таа не рече ништо приврзано или ме милуваше или што било. И пред некој ден кога отидов во бускарла и реков дека ако е изгорена од врската и таа ми одговори дека тоа го направи, и ја прашав дали ме сака, и таа ми рече да, но не како на почетокот, дека таа не знаеше дали е фатена како на почетокот, таа ми рече дека сме поминале многу време заедно и ми рече дека го вратив минатиот месец многу мрачно, дека кога ќе се приближам таа се оддалечуваше и Ја запросив, погледни, одвој неколку дена без да ме видиш и да видиш Ако се чувствуваш подобро на овој начин и тој ми рече дека вреди на тој начин, тој би знаел дека ако ми недостига тоа е дека ме сака и ако тој не објавува тогаш ништо, но не и услов дека би се нарекле себе си pa saver kmo tamos и сè.
  Што мислиш ЗА ова? Мислам дека е уморна од мене или дека наоѓам друга
  Ми требаат одговори

 47.   delfine dijo

  Во исто време, ако така за да ги преиспита работите што ги прави или се обидува да ги направи кога се сами и тоа не му се допаѓа на неговиот партнер

 48.   ale dijo

  здраво јас се викам алехандра псс дечко ми ио имаме 3 години два месеци и псс вистината ио зборував кн за к ио веја к и двајцата бевме многу апатични во последно време и псс тој ме поддржува мушо во сè но псс видов ниско муши и псс понекогаш сме добри понекогаш лоши добри што не ја правевме приказната толку долго зборував за него и му реков дали сум задоволен од оваа врска и тој ми рече псс да и јас реков дека е к ио не се чувствувам пријатно и вистината е дека веќе сакам да бидам добро во сè и да сакам да предложам три работи
  1) дека ја добиваме врската
  2) дајте ни време или
  3) финиш
  Ми рече некогаш беше добро, а некогаш не и ме сакаше и псш мушас косас многу убава, но тој ми рече ако го пуштам да размислува за работите и следниот ден кога разговаравме ми рече, ќе биде некое време и јас му рече дека ќе ја почитувам неговата одлука, ќе го чекам неговиот одговор, но тој не ми рече некое време само да не ме повреди, ако знаеше дека ќе го заврши мојот пријател еднаш и засекогаш, тој би го сторил тоа затоа што би се чувствувал повеќе повреден само ако тој ми го стори тоа. Реков за да не се повредим и нема да имам надеж псс к всушност бев мртва од почеток и псс само што одиме да kumplir три недели и јас сум многу knfunfida k јас сум добро благодарам за вашиот одговор ми треба knsejo
  pd no cri Сакам да го притиснам, но pss вистината ако би сакал да ми каже дали навистина сака да биде со мене или не, јас

 49.   Елиезер Лопез dijo

  Само 8 месеци сум во брак со сопругата и таа веќе ме праша некое време, навистина сум очајна, не правам ништо друго освен да размислувам за неа дење и ноќе, разделени сме веќе 3 и пол недели, дојдов до куќата на моите родители Бидејќи таа тврдеше дека ако останев дома ќе беше полошо, таа ќе се однесуваше лошо кон мене, немаше да се грижи за мене како што треба, а уште помалку ќе можев да имам секс со неа, таа беше таква долго време додека не решив да ја напуштам куќата за да ја оставам сама, во моментов се чувствувам лошо затоа што имам едвај 8 месеци брак и чувствувам дека ја сакам длабоко и мојот ум не може да го прифати ВРЕМЕ ШТО МЕ ПРАШУВА, таа ми кажува само секогаш кога можеме да разговараме, не ме притискајте елиезер, оставајте ме на мир Понекогаш тој вели дека ме сака само мене и дека ме боли затоа што повеќе не вели; „МОЈА LOУБОВ, ТЕ САКАМ“;
  Добро, направив многу грешки, јас сум гулаб во овој брак, го консултирав да побарам стручна помош и тој не сака, тој само повторува постојано: „ПОДАРИ ВРЕМЕ ДА ОРГАНИЗИРАМ“, ве молам помогнете ми , Не знам што да правам и не сакам да се заморам од чекање затоа што ја сакам и ми требам со мене, благодарам… ..

 50.   Јакелин dijo

  Па, вистината, откако го прочитав ова, се чувствував многу лошо затоа што мојот партнер ме праша за 1 или 2 месеци време да размислувам и сè вели дека тој веќе не ме сака скоро 9 месеци, јас го прифатив времето и мислев до сега да чекам за сето ова време затоа што го сакам, но по читањето мислам дека 1 месец или повеќе е долго време и тоа само ќе не натера да се оддалечиме, добро сега разбрав дека ако поминат три недели и ништо не се случи, ќе го разберам тоа сè е готово иако јас Оваа состојба боли повеќе од што било поради 5-годишната врска со двојка и покрај тоа што имате 3-годишно дете, ве молам помогнете ми и советувајте ме

 51.   естефанија dijo

  Па, мојата ситуација е дека јас и мојот партнер одвоивме време да размислиме ... бидејќи имавме силни проблеми поради карактерот и различните начини на размислување и дејствување, секој пат кога имаше проблем го решававме и бевме во договор, но пред Малку се случи проблем во кој се боревме и семејствата интервенираа и повеќе не се согласуваа со врската, решивме да продолжиме понатаму, но околностите влијаат врз нас, знаеме дека се сакаме, но овој пат тоа беше затоа што навистина не подолго да знам дали е најдоброто нешто да бидеме заедно. Или не, иако ни е тешко да се разделиме затоа што loveубовта е навистина силна ... што препорачуваш? Која е најдобрата работа, да не се одлучи дали е добро да се биде со него или да се разделиме дефинитивно? но не можам ..

 52.   Lili dijo

  Здраво, мојот проблем е таа тема. Добро се снаоѓав со мојот дечко ... но веќе еден месец работи во друг град и добро, веќе не се гледаме, сега има поголеми одговорности, затоа се расправавме, затоа што нема време за мене, иако разбирам дека треба да направам многу работи.
  Затоа, пред да заврши лошо и да продолжи да се расправа, тој ме замоли да „дадете малку време“, не знам точно што значи тоа, го сакам тоа, но не знам дали да му дадам некое време ... добро тоа би било како да го чекаш и малку е себично да се надеваш на некоја личност.
  Што правам???

 53.   Јули dijo

  Здраво, го прочитав написот и коментарите и ми беа многу интересни. Во секоја од нив видов дека е отсликана историјата на различни луѓе што ги познавам и тие поминаа низ истите ситуации. Според мене, спротивно на она што повеќето веруваат, губењето време во одредени ситуации е добро. Можеби тоа е затоа што според моето искуство, тоа служеше и мислам дека за тоа станува збор, знаејќи како да ја анализирам ситуацијата и да донесем одлука соодветно. Во мојот случај, јас побарав времиња и ме прашаа и мене. Времето е добро кога оној што ќе го побара се чувствува оптоварен можеби од многу апсорбирачки партнер. Во тој случај се уморни и ви треба малку простор за себе. Но, ако ви треба еднаш, веројатно ви треба повторно и повторно. Затоа, времето е добро, но секогаш мора да му го соопштите она што го чувствувате на другиот, и тоа време и двајцата да ги збогати обидувајќи се да размислите што не е во ред и како да го решите. Од друга страна, оние времиња што се земени затоа што едното од двете се чувствува лошо поради животни проблеми воопшто, не мислам дека се позитивни бидејќи не само што ја оддалечуваат парот, туку ја прават и таа сила што едната ја постигнува од другата не чувствувај повеќе Ако едниот не дозволи другиот да учествува во нивните достигнувања, како и во нивните неуспеси, тогаш тоа не е двојка, затоа што тоа е за споделување и заедничко живеење и на лошо и на добро искуство. Но, мора да се земе предвид дека ПОЧИТУВАЕ и поддршка во овие случаи е од суштинско значење, бидејќи не можеме да продолжиме да додаваме конфликти на овие луѓе кои се во криза, а можеби понекогаш е подобро да се остави време да помине другата личност за да можам да се опоравам Може да бидам спокојна и да зборувам за ова откако ќе помине бурата. Значи, велам дека зависи од случајот. Loveубов е ова, пресврти, приврзаност, поддршка, разбирање, почит, размена, толеранција, комуникација и простување, меѓу многу други работи. Прашање е на двајца да знаеме како да ги решиме и да поминеме низ лошите времиња, ние не сме сами во светот, само треба да знаеме како да погледнеме наоколу.

  Се надевам дека послужи,

  Со почит

 54.   нее dijo

  Здраво, мојата ситуација е следна: и јас сум збунет, не знам што да правам или што да мислам, бев со мојот дечко една година и пет месеци, за ова, по два месеци излегување, тој ми го даде вереничкиот прстен ... посочивме дека една година од тој ден ќе се венчаме ... времето помина, а од приближно август му реков дека веќе ги формализирав сите со семејството што ме праша официјално, тој рече мене за 15 дена ќе поминеше и ништо и така ... Видете ги, тој ми рече дека не може, и работите што ги правеше ... тој е личност зафатена со својата работа или некои прилики, го прашав за повеќе време да биде со мене и тој се вознемири и направи ... еден ден дојде и ми рече дека сака некое време Бидејќи има многу работа и нема да може да ми го даде вниманието што го бара самата врска, јас практикувам пресече ме, но тој ми рече во април ќе се вратиме и ќе ставиме датум. Не знам за што да размислувам за ова тој има 26 години, а јас 28 ... Не знам што се случува ... и уште повеќе кога ќе побара време кога веќе има обврска, „што мислите дека постојат можности или на крај не постои начин да се сруши ова.

 55.   Марија фер dijo

  Здраво, малку сум вознемирен затоа што пред 2 недели раскинав со бившата партнерка, успеавме да бидеме заедно 3 години, но завршивме затоа што ми здодеа што секогаш ми се лутеше, имаше многу незрели ставови што завршија предизвикувајќи ми многу несигурност и страдање.
  Овој пат е оној што го издржавме најдолго одделено, и тој ме моли да се вратам, да бидам со него, тој рече дека ме сака и препознава дека е незрел. Сè уште го сакам, но се плашам да се обидам повторно.
  Што ме советуваш?

 56.   Ричард dijo

  0la a todod0s¡¡ pss погледни ме во моментот се чувствувам многу лошо и малку збунето ,,,,,,,,,, ќе одам да се прилагодувам 4 месеци со мојата девојка и во последната недела имавме неколку проблеми, а потоа керија што би си ја дале себеси Време што е можно пократко само да размислиме за работите што ни се случуваат и да погледнеме што правиме за ситуацијата да не биде посериозна и двајцата ,,, но иако ме праша за овој пат ветувајќи дека ќе се вратиме за една недела не се чувствувам лошо и не знам што да мислам ,,,,? ¡

 57.   Ричард dijo

  И иако и двајцата се сакаме премногу и се сакаме, многу нè боли да се дадеме едни на други овој пат бидејќи и двајцата сме премногу горди, и иако понекогаш мислам дека ако е потребно ова време да се преиспита ситуацијата што ја правам да не престанувам да се чувствувам погрешно ,,, што ме советуваш? ¡?

 58.   ivan dijo

  Мислам дека ако сте збунети и вие сте тој што бара време, тоа е затоа што нешто не е во ред во вас ... ако сакате да си дадете малку време, најдобро е да бидете искрени со себе и одлучете добро, донесете одлуки што треба да ги донесете и да не оставате q времето лечи сè (што не постои) ... бидејќи loveубовта е одлука над нашите грешки или оние на нашиот партнер. (Loveубовта е трпелива, kindубезна е. Loveубовта не е завидлива, не може да се пофали или гордее. 5 Не е груба, не е себична, не се лути лесно, не држи лутина. Се радува со вистината. Оправдува сè, верува во сè, се надева на сè, трпи сè. "1 Коринтјаните, Нов Завет")

 59.   ivan dijo

  Loveубовта е трпелива, isубезна е. Loveубовта не е завидна, не може да се пофали и да се гордее. Не е груба, не е себична, не се лути лесно, не држи лутина. 5 Loveубовта не ужива во злото, туку се радува на вистината. 6 Сè Извинете, тој верува во сè, очекува сè, поддржува сè.

 60.   паулина dijo

  Здраво! Имам сериозен проблем пред 1 недела, моето 4-годишно момче, со кое практично живеевме заедно, ми фати историја на разговор со пријател, кој всушност беше бивш за време кога бевме разделени .работата е дека овој бивш уште ми велеше дека ме сака и ми недостига и јас му го реков истото ... скоро исто принуден за да не ми се лути, бидејќи и онака бевме пријатели ... дечко ми мислеше дека имам го измами и заврши со мене, тој не сака да знае ништо за мене ,, многу му се јавив неделава за да објаснам дека работите не се како што мисли ... сакам да го вратам по цена на сè, па јас и самиот му реков дека ќе му дадам малку време ако тој сака и ми рече дека ако ништо друго ... повторувам дека сакам да го вратам, го сакам повеќе од никој и никогаш не сум бил неверен кон него .. те молам дај совет, ако го оставам некое време насамо ??? за да помисли што друго можам да направам..бидејќи секогаш сум упорен со него кога ќе завршиме. .до молам да ми требаш помош тоа назад.благодарам

 61.   кинтија dijo

  Здраво, имав врска за врска, имав година и два месеци, се случија многу работи, прво беше тоа што моите родители не знаеја, тогаш беше време, религијата ме замоли да си дадам време.
  p

 62.   мелодија dijo

  Па, гледај те, сакам да го коментирам мојот распад ..

  Тие беа многу задоволни, сè што е совршено и не знам како да се живее на меден месец, треба една и пол година.
  и не почнав да забележувам нос, необичности, дека кога разговаравме, тие беа посериозни дискусии, многу пасотизам помеѓу двајцата и носот, многу гордост, особено на ...

  И не знам, далеку, досада, тој ми дозволи да сакаме да спиеме повеќе заедно, бидејќи секој од нас живее во своите куќи, се разбира.

  И не знам, тој почна да ми го кажува на сите дека, да се извлече и не знам, тој никогаш не рече да зборуваме и да се соочуваме заедно, грешките што ги правеше додека беа сите дискусии, а јас не знај дека тој ме сака, верувам или дури чувствувам опсесија, бидејќи не е јасно.

  и штом еднаш го пуштив овој начин, подобро вака, пријатели, без да се зборува за нив, видете ги грешките, и што е подобро за двајцата, и добро тој побара време, но тој не ме дозволи, ниту во сонцето ниту во сенка, и колку и да му објаснам нештата не се оставени и да се оладат, тие треба да се отворат и да ги видат грешките, да ги подобрат не само тоа, тие ќе продолжат таму дури и да се вратат и започнете постудено, но тие ќе бидат таму, не ми треба помош за да видам што да правам и не ...

  Прилично е чудно, многу се затвора, и е застрашувачки, тогаш во исто време реагира и ми бара прошка, но не знам ...

  Искрено овој пат не знам, зошто не размислувам за тоа ... тој, некогаш е добро, а другпат сум alousубоморен, одам едни со други и не знам.

  Wouldе ми требаше помош на момчиња и девојчиња кои се бакнуваат

 63.   Калбриге dijo

  Добро попладне
  Вистината е дека сум многу тажен и многу ме боли бидејќи поминав толку многу убави работи со мојот дечко и сега одеднаш после една година ми рече дека му треба време да размисли и можеби повеќе да ми недостасува и да ме сака повеќе но не знам нешто што ми кажува дека има нешто повеќе од тоа што ми го кажува и вистината е дека сум многу лош затоа што чувствувам дека не е искрено, те молам помогни ми барем еден совет.

 64.   Да dijo

  Здраво

  Па, што да ти кажам, јас сум во врска 11 години, последните двајца веќе живееја како двојка, почнавме да имаме силни проблеми 6 месеци, сега дојде и ми рече дека сака време затоа што тој се чувствува многу под притисок и дека чувствува дека го изгубил својот идентитет дека повеќе не ги правел истите работи како порано, не го посетува семејството како што би сакал ...

  Тој вели дека веќе не заби исто како порано, но сепак ме сака. Ми рече да му дадам три месеци, но јас го замолив само еден месец да се сретне повторно и да му помогне во размислувањето ... Мислам дека веќе го изгубив и стравувам ужасно ... затоа што сè уште го сакам ...

  Друга работа е што тој не ми ги кажува комплетните работи и тоа ме прави нетрпелив, тој вели дека не го коментира тоа затоа што се плаши од мојата реакција, сега кога го гледам постудено, времето беше изговор да не кажам мене со сите зборови: Да завршиме.

  Тој е сè уште дома, бидејќи му дадов време да најде каде да се пресели. Кога ме бакнува, не знае дали го прави тоа затоа што ме сака или од навика, знам дека чувствува нешто ... но не знам дали тоа е само affубов или loveубов. Ние завршуваме со водење inубов при секоја средба, и навистина е добро како првиот пат ... Мислам дека овој дел е тој што сè уште ни прави друштво.

  Пред неколку минути му испратив е-пошта со песна и само ова ми одговори:
  Здраво
  Благодарам за песната, многу е, ... многу симпатична.
  Навистина ти благодарам

  Needе ми треба стручна помош за да го преболам, а ти знаеш колку боли да знаеш дека е изгубено нешто толку драго како loveубовта на твојот живот.

  Поздрав и среќа на сите.

 65.   > dijo

  Јас сум со мојата девојка нешто повеќе од една година.

  На 3 месеци ми беше неверен со бившата, и простувам и работата е заборавена.
  Сепак, околу еден месец, тој не престана да ме прашува време, да кажам дека врската не е иста ... што е точно. Ние не одржуваме интимни односи, многу се расправаме ... и таа постојано ми кажува дека врската е истрошена.

  Не знам што да правам, бидејќи таа постојано ме повредува, но јас многу ја сакам ... Од нејзина страна, мислам дека сум сигурна дека ме сака, иако понекогаш ме напаѓаат сомнежи, jeубомора и други ...

  Сега сме во претпоставено време, и таа ми се јавува, таа чека од мене, иако немаме многу зборови на наклонетост ... за две недели повторно ќе се видиме и не знам што да правам или како глуми ...

 66.   наталис dijo

  Мое мислење е дека за мене времето не треба да постои затоа што кога твојот партнер ќе ти побара време е кога тој се чувствува неодлучно за тоа што го има и не е сигурен дали таа личност навистина ме сака, мојот партнер ме праша за време и јас се чувствував многу лошо понекогаш се прашувам зошто ме праша некое време, можеби не сака да ме прави кизи за да ги подобрам неуспесите

 67.   Мали dijo

  мојата приказна започнува тука ... пред два дена девојка ми ме побара време, а јас ... не сакам време ... многу добро знам дека ако побара време тоа е затоа што навистина и треба ... и јас исто така, но не сакам ... дури и затоа морам да ја прифатам нејзината одлука, не знам ни зошто пишувам овде ... претпоставувам затоа што сум очајна и беа само две денови ... и двајцата се поминавме меѓусебно, без да размислуваме што правиме и што правиме ... сега можам да мислам само на добри работи за неа, Сега кога сум на работ на бездната ... Јас сфати дека треба да бидам повнимателен и да бидам повеќе за неа ... Не сакам ова да заврши тука, таа е девојка која навистина вреди .. имаше многу тешко детство и кога ја запознав, нејзиниот живот се смени, и знам дека не успеав како пријател и партнер .. таа има вредности што никогаш нема да ги имам и многу ме научи да чекорам низ овој сран свет .. сега имам само очи кон неа .. очаен сум и не сум јасен .. немам простор во мојата глава да размислува дали вреди или не вреди да се бориш за неа .. Јас само сакам да бидам повторно со неа и да можам да и покажам дека навистина ја сакам и дека сум со неа за сè што и треба, само треба да решете го мојот начин на размислување ... себичноста што ја создадов и дека коментарите на луѓето престануваат да се грижат ... Знаев дека тој е луда коза од животот ... и така и таа ... но каде се тие моменти на лудило .. тие се изгубени ... Јас треба да се вратам во тие времиња со неа ... е она што таа го сака ... и јас исто така сакам да ... барам решенија сега е како да барате од самиот ѓавол да ме пушти надвор неговиот а Маргура ... Јас имам 25 години и сум со неа 4 години ... ми треба ... Таа ми вели дека не се чувствува како мене ... Јас не ја привлекувам, Треба да ја натерам повторно да се за loveуби како првиот ден кога ја запознав ... Те сакам ...

 68.   Ксавиер dijo

  Ги прочитав вашите коментари и замислувам колку тешко минувате низ ... Јас сум со мојата девојка, Ноелија 2 години и 15 дена и врската не работи. Јас сум личност која верува многу во еднаквоста во многу области на парот и во меѓусебната поддршка, но таа не одговара на мене и не се труди да ги поправи своите грешки. Од моја страна, јас признавам дека како човечко суштество сум направил грешки и јас сум делумно виновен за моменталната ситуација во врската, но таа не се обврзува да работи напорно за да ги смени нејзините аспекти што ме повредија и што ги сметам за многу себични и удобно.

  Ми кажува дека ме сака, но понекогаш и ме боли да го кажам тоа, тешко ми е да и верувам затоа што lovingубовта е докажана и со факти и не негирам дека немала детали со мене, но добар дел на нејзините постапки не одговара на lovingубов кон некоја личност.

  Викендов ќе разговарам со неа. Кршењето ќе биде последната карта што ќе ја ставам на маса затоа што сакам да бидам храбар и да се обидам да ги решам нашите проблеми. Можеби некое време тоа ќе ни помогне и на двајцата да си ги решиме главите за нашата врска.

  Ти посакувам се најдобро!

 69.   Ампаро dijo

  Здраво, јас сум жена која е во брак 20 години со две ќерки, мојот сопруг мораше да оди на работа, бидејќи тој беше 2 години без работа, соживотот беше аргументи, прекори и сл., Повеќе за децата или за финансиски проблеми, сега мојот сопруг ме прашува да размислам, кога може да дојде да не види неколку дена во месецот, но тој ми рече дека за два месеца бил отсутен дека не ми недостигал, многу го сакам многу и толку боли за сè психолошката штета што

 70.   Ампаро dijo

  Здраво, јас сум жена која е во брак 20 години со две ќерки, мојот сопруг мораше да оди на работа, бидејќи тој беше 2 години без работа, соживотот беше аргументи, прекори и сл., Повеќе за децата или за финансиски проблеми, сега мојот сопруг ме прашува да размислувам за тоа, кога може да дојде да не види неколку дена во месецот, но тој ми рече дека за два месеца што беше отсутен дека не ми недостигал, многу го сакам и толку многу ме боли психолошката штета што му ја предизвикав, му реков на сопругот дека многу ми е жал и дека сè уште го сакам, би сакал да знам дали тој навистина ми вели дека повеќе не е истиот затоа што тој се чувствува повредено или затоа што повеќе не ме сака, не знам 5 Деновите кога дојде да не види беа многу среќни за мене и водевме loveубов, се сомневам и тој исто така, моето прашање е добро што го поврзувам секој ден Интернет или треба да престанам да го правам тоа

 71.   Андрес dijo

  Здраво (ми треба помош) кој и да одговори ве молам

  Имам додворување пред 3 години, секогаш сум била верна на мојата девојка но таа секогаш ме лажела ... работи како што одам да спијам и да одам на забава, јас сум дома и таа на концерт, на овој начин таа ме лажеше многу, многу и секогаш кога тоа ќе се случи се чувствувам многу лошо, нешто во моите гради многу ме боли. Таа вели дека тоа е затоа што не сакам да одам на забави или да излегувам или да танцувам. Исто така, не сакам да излегувам со нејзините пријатели на кој било состанок, но сакам да бидам секогаш со неа, да споделувам едноставни моменти како што се одење во кино, јадење, шетање итн. Нашиот сексуален живот е активен. Последниот пат кога ме излажа неодамна, замина за нејзиниот град и се сретна со момче со кое излезе, танцуваше, пиеше и заврши со бакнување со него, ова се случи на првиот ден кога го запознав, се случија и следните две Кога стигнав овде почувствував дека ме лаже затоа што и најдов порака во која пишуваше (здраво срце морав да дојдам да ми се јавиш дали ќе си заминеме) се чувствував лошо и од тој момент знаев дека ме лаже сè додека не го извадив сето тоа молејќи ја да ми го даде мобилниот телефон да му се јавам и да му кажам дека е со мене и другите не сакаа да ме допираат пред неа за да го направам тоа. Прашањето е дали треба да пробам уште еднаш? Ми рече дека ова е капачето што се излева од шишето. Јас и простувам. И реков дека и простувам што сакам да бидам со неа, но таа ме прашува некое време? Можеш ли да поверуваш? Мислам, кој треба да ја праша, јас не го правам тоа и таа? Треба да се напомене дека не ја бакнав, не сакав многу да ја бакнувам, но тоа е причина таа да излезе и да се бакне со момчето што го запозна? Да си моја девојка? Помогнете ми ве молам ја сакам и за жал ја засакав сега само кога ја направи таа грешка не сакам да ја напуштам затоа што многу ме боли, тоа е многу грдо чувство
  Се цени што секоја дама одговори, исто така, господа ви благодарам

  1.    Nadia dijo

   Здраво Андрес !! Те разбирам многу, се случив со ова но тоа беше моето момче со години што излезе со девојче и дојде пијан, многу ме чинеше и му простував на тоа време но сега со години станува тешко да се следи врска затоа што тоа е нешто што мора да го живеете со вашиот партнер е како дамка што сè уште е таму, сега му најдов порака од девојка со која ќе излезам, но сето тоа ми беше скриено, многу ме болеше, па одвојуваме малку време, понекогаш е подобро да го пресечете пред да не страдате, размислете за тоа Не е лесно кога многу го сакате вашиот партнер.

 72.   Назареец dijo

  ми треба помош

  Здраво, јас сум Назарено, имам 24 години и имам 4-месечна врска со 33-годишна разделена жена која има 2 ќерки, едната на 16 години, а другата на 9 години. Па, така е ... Пред да ја запознам, таа беше зло, јас бев тотално напуштена сè додека не ме запозна еден пријател. Фернанда е нејзиното име и од таму мојот живот се смени целосно. Прво и најважно, таа имаше прилично грубо минато толку многу што ја обележувам до денес и сè што живее од ден на ден со мене го чувствува тој терор што ќе се повтори.
  Нејзината поранешна се заебала толку многу во животот, го живеела тоа ѓубре, никогаш не правела да се чувствува како сакана жена, секогаш и давала имиџ на курац.
  Најстрашната работа што и ја направи е да ја натера да ја плати цената што не сакаше да и даде машки хујо откако веќе ги доби своите две ќерки ... онаа што се зезна уште еднаш, отиде и легна да спие со друг и го имаше тоа .... Најлошото нешто е што на крајот таа не сакаше да се грижи за тој син ... конечно откако заврши со бившата, таа одлучи да направи нешто што ќе го залепи, што е одличен извор од што сака да ја изгасне loveубовта што ја имаме и да ми го остави патот слободен ... Не е ништо повеќе и ништо помалку од тоа да се оперирам на цевките за да не можам да имам повеќе деца и што се случи да не се повтори ... неколку недели е местото каде што се појавувам и ја среќавам. Ова е едноставно, она што најмногу ме боли е тоа што таа ме сака толку многу и јас знам дека сè уште ме сака, таа многу добро знае дека никогаш нема да може да ми даде дете затоа што знае добро што е да имаш и таа не сака да биде пречка во мојот живот. тоа ме уништува затоа што мојата loveубов кон неа е огромна и не можам да ја заборавам ниту една секунда и покрај сè го прифатив нејзиниот живот и решив да бидам со неа, да ја сакам и да ја штитам . Првите 2 и скоро три месеци беше розово, но овој минатиот месец таа тотално се смени од разни причини ... првата грешка што ја направивме беше да живееме во нејзината куќа 2 месеци само одејќи од време на време во мојата куќа и направено тоа За толку кратко време почувствува дека врската е малку исцрпена ... но тоа беше нивна вина што сакаше тој да биде секогаш таму од страв дека ќе сретнам некој помлад од неа поубав и дека ќе завршам оставајќи ја како нејзин поранешен и тој го избега мојот беше затоа што ми дозволи да живеам со неа првите месеци ... според неа таа ми рече дека тоа време го поминавме малку ... друга грешка беше што се сретнавме со нечие семејство во таков кратко време што не натера да се видиме како поформална двојка колку да сме биле во брак ... сега денес нејзиниот бивши троши сè помалку на одржување на своите ќерки и јас сум нешто со киломбо сметки што не можам финансиски и помогне, затоа мора да се самоубие работејќи двосменско утро и попладне чистење нечистотија од в Семејните рачки секогаш пристигнуваат разбиени на крајот на денот ... нејзината мајка имала промена на личноста, самопочитта и била премногу мала, бидејќи староста дошла одеднаш и тоа имало големо влијание врз неа. Фернанда која е толку приврзана за неа и која е единствената што се грижи за нејзината мајка кога ќе и се случи нешто што направи ... ја донесе дома и тука се распадна врската ... Јас дури и не ја видов веќе, нејзината двојна работна смена, во која мораше да се грижи за нејзината мајка и во нејзините две големи lovesубови, како што вели, нејзините ќерки веќе немаа доволно простор за да може да се состане со нејзините пријатели за да помине малку време со мене ... тоа почна да ме фрла надолу секогаш кога ќе се чувствуваше подалеку и го забележа тоа и што повеќе и реков што се случува, па штом бев на работа, таа ми испрати порака ми кажува…. ми пречи во мојот живот, јас ти пречам што не разбираш дека ми треба време да размислувам и не треба да го правам тоа, веќе немам време да размислувам за себе имам време да размислувам само за мајка ми , моите ќерки и луѓето што морам да ја исчистам нечистотијата од нејзината куќа »... .Сега, ако му испратам пораки, тоа му пречи и ако не му го испратам тоа е затоа што не го испратив.
  Во денешно време сум ваква, работите се вакви ... Ми требаат неколку совети, ве молам, сакам да ја продолжам оваа врска, таа е многу важна за мене и сакам да и ја дадам сета таа loveубов како пар што никогаш не ја имал. Дали продолжувам да ја чекам и да и давам време што и треба, или треба болно да си одам?

 73.   Барбара dijo

  Моето момче ме праша за време, бидејќи тој вели дека е презаситен и не знае што чувствува за мене сега, бидејќи тој му кажа многу лаги и сега ми вели дека е презаситен и дека има храброст кон мене, ќе бидеме само една недела без да се видиме и нашата врска беше само 2 месеци јас сум фатална

 74.   карпесто море dijo

  Би сакал да ми помогнете да напишам писмо за Денот на вineубените, бидејќи мојот сопруг е оддалечен 400 км од мене и тој ден нема да можеме да бидеме заедно, благодарам

 75.   омега dijo

  Јас сум со мојата девојка веќе 6 години и имавме прилично далечен живот, но според мое мислење полн со loveубов, иако понекогаш сум многу недоверлив »сега кога планираме да живееме заедно, таа ме праша за време» работата е што таа живее во град различен од мојот и да биде со мене, ќе мора да го напушти своето семејство и својата работа ", вели таа треба да размисли што да прави, но јас велам дека ќе биде добро за врската", вети таа мене и се заколнав повеќе од 1 пат дека не е важно што ќе бидеме заедно итн итн, но сега таа вели дека и треба време дека ме сака но дека и треба време да знае што ќе направи ,, некој што ќе ми даде совет, што да мислам за тоа ,,,, не сум ја видел 3 месеци и сега кога ја гледав на моменти беше добро а не за други »и мислев дека ќе останам со неа повеќе но таа сакаше да остави ,, помош »

 76.   ЗДРАВО dijo

  Па, сакам да ја споделам со вас мојата врска со мојот партнер, бидејќи ја запознав оваа личност, никогаш не помислував повторно лудо да се за loveубам во некој каде што чувствувате дека тој е идеалната личност да ви го направи животот; Имавме проблеми во некои каде што ги предизвикав, мислам во тоа време од страв, страв од губење на таа сакана. И добро, сега си го дадовме тоа време да размислиме за секој детал и ако во име на другата личност во нивната вера сакаат да бидат со мене, тогаш ќе се обидам да придонесам и да разберам дали ќе има помирување, тогаш да не пропушти ја оваа можност, а потоа, исто така, да ги прашаш на едуциран начин кои грешки беа и подоцна знаат како да се соочат со она што може да се случи во иднина, бидејќи не сите луѓе се исти за да судат или да критикуваат што понекогаш чувствуваме или зборуваме, Чувствувам дека е подобро искрено за нашата двојка да се чувствува пријатно и спокојно… ..

 77.   Carmen dijo

  Јас сум со мојот дечко еден месец и сите тие денови, тоа беше одлично, но од еден ден до друг, промената и тој ми рече дека му треба малку време, тој е збунет и k no keria k дали ќе се случи ова ... ми треба Помогни ми со некој совет, како треба да го сфатам ова, што ми рече Миновио, не знам како да го направам тоа, добро да мислам, помогни ми те молам.

 78.   јуана dijo

  Здраво на сите…
  И јас сум за нешто, без да морам да ти ја раскажувам мојата приказна затоа што сум истоштен ... Само сакам да ти кажам дека ни е тешко особено кога имаме деца, но мора да бидеш мирен пред се, цени сами, вклучете се во нешто продуктивно, (избегнувајте ТВ) innatia.com деновиве ја открив оваа страница, таа ми помогна и покрај ситуацијата, се надевам и на вас

 79.   Едуардо dijo

  тоа е мое лично мислење
  Мислам дека одвојувањето време е срање
  Ако сакате или сакате некого, не е важно, тоа ве влева во киселина или ве боли по целото тело или ве повредува ако навистина сакате или тие ве сакаат, тие ќе сакаат да ја имаат неа или него дури и ако мирисате лошо или сте нозе смрдливи, тоа е кога тие навистина ве сакаат дури и ако работите тргнат наопаку, не можете да ги побарате тие срања за да си дадете време, тоа се усти
  сите правиме грешки и правиме грешки
  исто така, врската е две
  и ако има причина и последица
  Сè што правиме, сè без оглед колку добро го гледате тоа, мора да го погледнете и да ги анализирате работите бидејќи сè има реперкусии
  Лесно е кога се месеци и сепак го боли дури и газот, но полошо е кога се години.

 80.   nancy dijo

  Па мојот проблем е што го прашав момчето за некое време

 81.   paola dijo

  Па тогаш, мојот случај е следен, имам 7-годишен брак и две деца, имавме постојани проблеми, но сè беше решено и тоа е тоа, но дојде до точка што тој веќе не сакаше да биде дома ,, Тој пиеше и пристигнуваше многу доцна, и јас му се пожалив, затоа што го стори тоа. Па, не сакав да давам објаснувања ,,, и ме остави сам со децата ,, не му беше гајле ,,,,, продолжи вака и, кога водеше loveубов со мене, веќе не го чувствуваше тоа сентиментално , и исто така тврдеше дека плаче затоа што се чувствував многу тажно поради ова. и му реков да потрае, прво не сакаше, но сега, тој го сфаќа сериозно, ние сме во ова веќе 4 месеци, тој отиде да работи во друг град. Ми се јави или ми напиша , но тргнувајќи на сигурно растојание ,, но сега ,, тој веќе не ми се јавува ,,,, бидејќи си замина пред 5 дена не ми се јавува и не ни прашува за неговите деца ,, зборувавме минатата недела кога дојде, ,, и тој ми коментираше дека нема никој ,, затоа што кога ќе дојде ме бара сексуално ,, и се согласувам мислејќи дека тоа е ectionубов ,, но не ,, тој сака само задоволство ,, и тоа ме растажува .. Пред 15 дена, јас му се пожалив за некои коментари за капината што беа многу компромитирачки за мене, но тој ми рече дека тоа не е ништо, дека едноставно, тој го поздрави самиот тој пријател ... Јас навистина му верував, затоа што немаше ништо лошо, без Како и да е, го исфрлив од дома, но тој не замина, повеќе се молам себе си, за да не мислам на тоа, и тој водеше loveубов со мене треперејќи од страст и малку тажно. !!!! и тој ми рече дека не морав да се разведам поради таа глупост ,, тогаш ,, повторно следниот ден ,,, сакаше да одвои време ,, и да продолжи во тоа што беше ……… ..и пред осум дена ,, тој повторно тврдев нешто поглупо отколку што беше фотографија со неколку пријатели и старица, и тој стана деликатен и сакаше да ме види како виновен до тој степен што му се извинив, бидејќи му реков да не ме смета за гуев .... ,, и сега ,, ништо …………. Ниту ми се јавува, ниту е заинтересиран за моите деца, не знам што да мислам, вели дека за 2 месеци кога ќе ја заврши својата работа треба да си кажеме, но тој вели дека најбезбедно е балансот ќе дадам многу повеќе на разделбата… .. но тој што треба да одлучи не сум јас ,, затоа што премногу го сакам ,, и многу страдав за ова ,,, не знам што да правам ,, советувам мене ,, те молам

 82.   Јени dijo

  Здраво, јас сум, јас сум девојка веќе 2 години и 4 месеци со мојот дечко кого го сакам со сето свое срце и тој исто така, нашиот голем проблем е што тој секогаш ме правеше jeубоморен и гледаше работи каде што тие не Јас постојам, јас се борев и ја сакав целата негова jeубомора што не доведува до многу грди расправии. Од толку многу дискутирање овој месец во реалноста, сè заради проблемите со кои се соочи и немаше многу, но не многу, почнав да забележувам дека тој е подалечен од мене и не ме гали толку многу, но сепак беше покрај моја страна, никогаш немавме три дена разделени со тепачка. Па, ми се слоши од ова и разговарав со него и му реков дека ако тој дефинитивно се промени, тоа е последна шанса или ако не се смени, биди искрен и да ја прекинеме врската тука. Ме праша, те молам, да не завршиме за да му дадеме малку време да помисли дека знае дека не можеме да продолжиме вака и вистината е дека ова боли многу и јас страдам многу од чудното премногу не знам нешто за него пред 5 дена и повеќе или помалку зборуваше повеќе За 15 дена без да се видиме, не сум се јавил на него или на мојот пријател, дури и мојата глава почнува да размислува нешто додека не биде со друга личност. Би ги ценел твоите мислења

 83.   mariana dijo

  Здраво, јас сум со мојот дечко 4 години 7 месеци, тој е оженет како што вели јас сум јаболкото на раздорот првата година сè беше мед на снегулки, за жал сè што се истроши стана стана борби и повеќе борби и многу оштетен калај и покрај тоа што тој ја имаше својата сопруга и јас ме изневерував скоро една година, мислам, веќе бевме 3 жени во неговиот живот, па дури и така продолжувам со него, сфаќаме дека нашата врска е деструктивна, но чувствувам дека ако тој ме остава умирам се чувствувам тажно сам И единственото нешто што го правам е да плачам на барање од еден месец да ги залечам раните, што мислите ???

 84.   Мариу dijo

  Здраво, јас сум со мојот дечко 2 години, пред сè да биде розово ... тој беше многу нежен и мене, скоро никогаш немаше тепачки ... но пред некое време неговата работа започна да нè оддалечува, јас на училиште тогаш истото ... и не беше долго што се видовме ... и се боревме за што било, пред неколку дена завршивме и отидов да го барам затоа што се чувствував МНОГУ лошо, и почувствував дека тој веќе не се грижи да има детали со мене како порано, (иако тој е сè уште многу приврзан и сè)… се вративме,, но денес, побарав време, не помина ниту еден ден и се чувствувам ужасно. И двајцата имаме грешки, но чувствувам дека повеќе паѓам во нив, го оставам и го барам, го прашувам за време и не можам повеќе да издржам, ве молам помогнете ми ... тој вели дека секогаш ќе сака мене, но веќе не му верувам, не знам зошто ...

 85.   Диего dijo

  Здраво, добро, погледни, јас размислував да направам такво нешто, тоа беше со девојка која беше за loveубена во мене, но сфатив дека кога таа ми зборуваше и се сложував со неа, разговаравме само еден ден, тоа се случи околу година и пол пред да престанам да ја гледам и да ја поздравувам, затоа беше многу убава девојка, но според тоа време таа дозволи да бидат изманипулирани од пријатели кои сакаат регетон, таа имаше талент на пијано, пееше убаво, но пред да завршам средно училиште имав шанса да разговарам со неа 2 пати, беше тивка, лута, срамежлива, но на крајот рече дека се малтретирала од мене што и пречела и на крајот рекла дека нема интерес за мене, сè додека не се согласив со она што ми го рече, пристигнав на последниот училишен ден, се потпрев на wallидот од салата се додека таа и нејзините пријатели не се исплашија кога сфатија дека ме шпионираат сè додека немав идеја дека дојдоа да ме бараат, јас постојано ја гледав таа девојка во очите, таа исто така регруентно Додека не разбрав за целиот прекршок што ми рече дека повеќе не го интересира, дека заминувам без да се збогувам, имав очекување на моето барање на Фејсбук сè додека веќе не размислував да ме одбијам и почувствував дека е моја вина затоа што чувствував дека ја расплакав, плачев и од тоа време затоа што никогаш немав можност да ми прости, сè додека никогаш не знаев дали е сè уште за stillубена во мене или не и е нешто многу тажно но сега не знам дали да чекам 3 години Дека таа може да заборави сè и дека може да и биде простено. Му благодарам на овој блог за мислењата на сите оние кои се чувствуваа отфрлени од девојките, вистината е дека никогаш не сум имал девојка Јас сум сериозно, срамежливо момче и имам 19 години поздрав до сите што се добро

 86.   martinez dijo

  Моето момче ме праша за некое време да размислувам за работи и добро, јас всушност му реков дека имам веќе 1 година 3 месеци со него и тоа не се случи: / до денес го сакам & не знам ни што да мислам

 87.   Ennенифер Санчез dijo

  Здраво, мојот проблем е што сум во брак 7 години, имаме 3-годишен син и пред 5 години 1-та ќерка ни почина пред 3 недели мојот сопруг беше многу променет јас x rravia му реков дека осветлувам со момче по порака да види дали го смени начинот на постоење откако бевме повеќе или помалку пред неколку дена се расправав со него затоа што тој постојано го пишуваше на неговиот телефон и ми рече дека му се допаѓало како пишувал пријател на оној кој добро се однесуваше и се борев со него. Се повлеков и му аронирав и тој беше бесен ја напушти куќата и јас не му дозволив и тој ми побара 1 месец да му дадам, дојдов така дека сестра ми и тој ми рекоа дека се сменил со мене поради мојата alousубомора затоа што многу го ценам затоа што не може да излегува сам од време на време кога го навредувам, алер, разговарав со него, му реков него што можев да му ја дадам ќерката што ја бараше од мене, дека чекав септември да одам на патувања, дека го сакаше и сè убаво и тој не ми одговори. затоа што тоа би било затоа што неговата тишина исто така кога тој ми се јави му реков да ми даде уште еден оп Ортунидад и тој ми рекоа да му дозволат да размисли минатата недела, тој ми рече дека се чувствува добро сам и го прашав дали ме сакаше, ако ме сакаше и ми рече дека не знаеше дека е секогаш приврзан со мене. знај зошто го оттурнав со својата jeубомора што правам јас не го барам повеќе, не му пишувам повеќе, затоа што тој исто така се однесува кон мене со погрда рамнодушност, ќе биде тој што навистина има некој друг , Сакам да умрам.

  1.    дејнир dijo

   Здраво Јенифер, и јас се приклучувам на овој многу добар форум, не се 7 години, јас сè уште сметам и сум со мајката на ќерка ми веќе 6 години, но веќе една година и дадов доверба да работи, и во тоа лапсо оствари пријателство многу, многу со сопственикот на компанијата толку многу што тие споделија време, односно сопственикот на просториите ја охрабри да оди во теретана, да џогира, да се подготвува, меѓу другото, но добро. Од таа година кога работи, она што го стори беше да се цени себеси како жена и додека јас бев повеќе за loveубен во неа затоа што и растеше самодовербата, додека јас и дадов сè за да биде среќна, но нејзиниот пријател и шеф починаа во март 2011 година, и таа се оддалечи од мене и ќерка ми се даде повеќе на нејзината работа, и тоа ме загрижи и дури и не разговаравме, јас навистина почнав да се чувствувам alousубоморна, се откажав себеси. но и денес ја сакам многу. Си даваме едни на други по борба, секако дека излегов од себе, и сега сме такви што ја барам, разговараме и знам дека и треба. и и ’требам, но зад неа стојат роднини, кои ме судат за таа борба, но не е важно дека на мојата ќерка и требам и знае дека ја сакам. И така, ќе продолжам да се сеќавам дека срцето исто така се заморува и повеќе ако некој направил грешки. не инсистирај толку многу да го избегнуваш и ќе видиш дека дури и ако е за твојот син тој ќе ти се јави, така и мајката на ќерка ми. и кога ќе го слушнам нејзиниот глас вауоо .. какво чувство затоа што уште повеќе се за inубив во неа и таа се за herуби во нејзиното работно место …… скоро иста борба за победа

 88.   Rubén dijo

  Вистината е дека не знам како да ја започнам својата приказна, но ќе се обидам. Имам 30 години и мојот партнер 35 години, живееме заедно скоро 5 години, од 16 август сме разделени. Сето тоа започна денот кога таа го изгубила Во гласникот тој додал контакт долго време се додека еден ден тој контакт не разговарал со него, како резултат на тоа тој не престанал да зборува со него, тој вели дека сака да разговара со таа личност многу и работите се влошија.Дури разговараат и по телефон, испраќаат пораки итн ... И најсилно од сите, таа отиде да го пречека и пиеја кафе.

  Случајот што ми рече дека ме сака поради триењето на сите овие години, вистината е дека јас сум многу добра личност и секогаш сум се однесувал добро со неа и никогаш не сме се расправале, неколку пати. Livingивеев со неа и кога видов дека зборува на телефон со нејзината пријателка и дека не може да престане да се смее, разбрав дека не сликам ништо таму, па и реков дека сакам да заминам, и реков и почна да плаче , следниот ден отидов и исто така почна да плаче, ми рече дека ме сака и дека сака секогаш да ме има како добра пријателка.

  Знам дека на почетокот е возбудена за нејзината пријателка, но времето и рутината уништуваат сè, исто како што ни се случи. Таа сака да ризикува врска од 5 години за да биде со личност од друг град (Барселона), јас сум од Аликанте. Па, таа ќе знае што прави. Се чувствува толку силно за оваа личност што е способна да оди во Барселона и да остави сè. Врз основа на она што го знам, и дадов мислење на неа и мислам дека не е можно врската ќе вроди со плод, тој е многу зафатена личност која работи многу и нема да има време за неа.

  Знам дека овој пат што си го дадовме едни на други е почеток на крајот и сè уште немам сè што е неодамна и не верувам во тоа.

 89.   Rubén dijo

  Јас сум двојка со мојата девојка скоро две години, и покрај оддалеченоста што ја поминавме многу добро. Отпрвин таа беше секогаш над мене, секогаш доаѓаше да ме види, но веќе некое време забележувам како поминува покрај мене, дури и моите пријатели забележаа. Кога се лутам, таа секогаш ми одговара дека многу ме сака и дека е сè уште за inубена, но не го покажува тоа со своите постапки, станува одбранбена, коментирајќи дека имплицирам дека е лошото момче во врската. Ја замолив некое време да размисли со надеж дека ќе се смени, но таа ме зеде како што сакам да ја оставам. не знам што да правам

  1.    Адриана dijo

   Ако вие и таа веќе имате интимност, фатете ја од тој дел и не сакам да ви звучи чудно, но тој тип на човек треба да најде вакво решение ... затоа што секогаш се во дефанзива и во нивната приватност ќе ја забележите ако се плаши да не биде сакана или чувствува премногу loveубов кон вас, до тој степен што премногу ќе се в loveуби во вас. Прашајте ја дека ако нејзиниот страв е да се за inуби до коска со вас, но не го стори тоа кога тие се расправаат направете го тоа кога ја имате во вашите раце и ќе забележите дали станува нервозна или ако се спротивстави на себе, пополнете ја со галење и таа ќе ја почувствува целата ваша loveубов.

 90.   Маргарита dijo

  Мислам дека одземање време е бескорисно, јас живеам со мојот дечко веќе осум години и во три наврати ја напуштив куќата, давајќи ни време да размислиме и вистината е дека се менуваме некое време, а потоа сè е исто комплицирана, врската е многу студена, досадна, чувствувам дека дечко ми се плаши од посветеност, секогаш го молам да биде попривлечен, разбирлив, kindубезен и во првите недели добро и тогаш сè останува исто.

 91.   Маргарита dijo

  Мислам дека одземање време е бескорисно, јас живеам со мојот дечко веќе осум години и во три наврати ја напуштив куќата, давајќи ни време да размислиме и вистината е дека се менуваме некое време, а потоа сè е исто комплицирана, врската е многу студена, досадна, чувствувам дека дечко ми се плаши од посветеност, секогаш го молам да биде попривлечен, разбирлив, kindубезен и во првите недели добро и тогаш сè останува исто.

  Во овој момент сме разделени; Ивеам во куќата на мајка ми, таму сум веќе три недели и тешко е да се прилагодам на новиот живот; Во ова време, чувствувам дека не беше добро да се поправам мојата врска како двојка, бидејќи комуникацијата со бившата е многу ограничена и сечење, чувствувам дека го сакам, го сакам и тој го вели истото, но ние не покажете си едни на други кога сме заедно; Чувствувам неизмерна празнина во мојата душа, но исто така чувствувам дека мора да мислам на себе и да направам многу работи што ги чекам.

 92.   Лилијана dijo

  здраво Сакам да ја раскажам мојата приказна Само што раскинав со мојот дечко, ти кажувам пред да започне секогаш ми велеше дека му недостига илузија дека нешто му недостасува, но јас попуштам за да бидам со мене поминавме убави периоди, но и доста неколку борби во кои секогаш инсистирав да продолжам .. и сега после ова време имам депресија се чувствувам лошо и тоа беше моментот во кој ме напушти .. сега тој вели дека не му се јавува ниту што било што му дава време на време но на друг начин тој ми вели дека никогаш повеќе нема да биде со мене, но не знае како да ги идентификува своите чувства. Не знам што да правам? Ми треба помош, те молам

 93.   Марија Тереза dijo

  olz .. добро, не знам како да започнам .. вистината е, јас сум многу тажен. Мојот lубовник ме праша некое време, вистината е, не знам што да мислам .. тој работи од понеделник до сабота и одма само во недела и бидејќи јас учам, не можевме да се видиме .. само на Недели се гледавме и покрај тоа што се гледавме само еднаш неделно. Муксо започнав многу повеќе, поминаа месеци и продолживме исто ... но тогаш не видовме нисикиера во недела затоа што не ме викаше нисикиера Барав што е можно повеќе за да не видам но ништо ... имаше и други денови во к влегов во мсн ми рече loveубов, ќе ти се јавувам подолго за да не видиш .. го чекав речениот повик но ништо не го стори тоа и така помина неколку недели без да нè види и кога влегов во Фејсбук, ти рече дека имаш свинско, овие акси, те сакам, те сакам, не се мачи сега имам проблеми .. и така натаму, но јас му велам да, ако имаш проблеми, кажи ми, еве ме тука да ти помогнам, но тој не ми рече ништо толку многу и ме полуде потоа, преземи фотографија, тој се појавува со девојче и на фотографијата рече 100pre заедно никој нема да не однесе не Не му реков ништо и го завршив на Фејсбук Му реков дека е подобар ако кажам дека сум уште со него ако не се видиме ... беше горчлив и ми рече дека свинското заврши на Фејсбук на тој начин не беше така мораше да зборуваме Му реков к Да, по два дена и тој ми рече, ќе ти се јавам, му реков сега, но = нунка, тој ми се јави да не види и да разговара , завршивме и тој ми рече дека ќе биде со мене и многу работи ќе се вратиме ... тогаш ми вели дека се чувствувам лошо не знам што ми се случува и ако си дадеме некое време .. Му реков дека сакаш повеќе време, освен сите овие недели, не се видовме, добив горчлив муксо и завршив со него ... сега сум тажен што ми недостига муксо муксо и не знам што да направиш? помогни ми те молам!!!!!!!! 🙁

 94.   Лав dijo

  Само што ја прашав својата партнерка некое време ... и тоа не е затоа што се заморив од неа или повеќе не ја сакам ... тоа е затоа што имаме многу проблеми и треба и двајцата да ја процениме односот. .. неколку недели е доволно .. ќе биде многу добро, обајцата ќе сфатиме дали нашата loveубов е поголема и секој ќе ги види грешките што ги направи и ќе ги исправи. повеќе од 2 недели е веќе опасно ... таму ако можете да ги разладите работите.

 95.   ти читаш dijo

  Здраво, ја прашав мојата партнерка за време и не е затоа што не ја сакав или ја сакав, одам на една недела на одмор и сакам да анализираш дали ме сака или не, ако во тие денови гледа дека јас му треба ако имам потреба од мене, и исто како мене од него. И ако сакате да продолжите во вашиот живот, ако кога ќе ме видите loveубовта расте, тоа нè зајакнува и нè тера да сакаме да продолжиме и да не се разделуваме посовршено, времето работи и ако кога ќе пристигнете, ме одбивате, се оддалечувате или се неостварлив, едноставно тоа време разбра дека не ме сакаше Тој дека без мене тој сè уште беше добро и тој претпочита да ја прекине врската, со болка во душата ќе го оставам, но ова ќе ме спаси 3.4 или 10 години покрај некој што не ме сака и дека само за неколку дена го разбра тоа и ќе имам можност да го направам мојот живот со друга личност и да не жалам за тоа доцна ... или да оштетам дом ... времето е потребно, но исто така мора да знаете како да го побарате тоа или да го дадете со услови и да ставите сè јасно, времето не треба да се сфати како изговор за да оставите некого затоа што за тоа треба да биде Храбро и да се соочите со реалноста мора да биде да не анализирате со вашиот партнер, затоа што ако се обидете да најдете одговори нема да ја најдете затоа што по борбата ќе поминете и заборавите и ако се натрупате, подобро е да размислите за расчистување на умот без да морате да бидете на парот стори така што тој ќе ти дозволи да анализираш, а ти да му дозволиш да анализира. нивното додворување, брак или врска како двојка е она што тие го имаат ... пред сè е важно барањето помош ... и од терапевти, како и од Бог кој е loveубов и дава мир на срцето, простете колку и да не е болно да се смени личноста помогне да се подобри Двајцата, оставете ја монотонијата, рутината ... што убива господа убива, ох, секогаш да го имате во loveубов младиот ум, авантурите, магијата, фантазијата, без да стигнете до смешното можеби за многумина поради возраста, но Ако како млади луѓе сакавме да измислуваме, пресоздаваме, експериментираме со парот, зошто да не бидеме како возрасни или возрасни? Погледнете постара личност, дали генерално бара помлада личност? зошто има нови работи? но дури и возрасните не можеме; замисли, експериментира и пресоздава нови работи? дали ја губиме меморијата? Можеме да се направиме убави за нив, но не можеме да го разубавиме и да ја обновиме нашата желба за морето, да експериментираме на здрав и забавен начин? Секако, да, но господа, не занесувајте обичаи, рутина, срам, дали некој бара време за што? за нешто ново! јасно да се одмори од истото; на борбите; но заедно во ист кревет не зборуваат, само размислуваат и воздивнуваат ... со зошто? Се надеваме ... или решенија што тие не ги применуваат во пракса ... тоа е ако ние сме исто толку млади луѓе во XNUMX век, велат дека треба да трчаме со него и да напредуваме со него, бидејќи не е време да се подобриме исто така !!! како родители, деца, сопружници, браќа и др ... Бог дај ми мудрост и знаење што треба да го сакам, споделувам и уживам во тоа што го имам дека овој живот е еден и ништо повеќе ...

 96.   габи dijo

  Мислам дека барањето време не е толку лошо !! и јас и мојот дечко минуваме низ време на криза, но барем мислам дека кризите треба да ги исчистат односите. Размислувам да му кажам да одвои малку време, така да ги анализираме работите, да работиме на нашите грешки, да се фокусираме на нашите доблести и да престанеме да проектираме несигурности на другиот. Исто така, не мислам дека барањето време подолго од 3 недели ја раскинува врската. сè е релативно и на секој пар ќе му треба времето што им е потребно! Барем за мене, 3 недели се многу малку ако навистина сакам да направам позитивни промени за себе и за врската! Мојата намера не е да се забавувам, или да се засакам убовник, или да се опијам до зори! тоа е од будалите, од незрелите! моето време е да го искористам максимално и секогаш водејќи го мојот дечко во предвид и во моето срце ...

  сè е што можам да придонесам! одвојте малку време, времињата не се лоши ако го искористите тоа за да се подобрите како личност и да ги подобрите односите!

  1.    јиис dijo

   Здраво Габи

   Би сакал да знам како беше во тоа време и дали ја подобрувам врската со твоето момче бидејќи го сторив истото како тебе и размислував една недела сам и сакав да созревам во многу работи со желба да се вратиме биди среќен ... Ми недостига многу но не знам дали ми одговори од последната е-пошта што му одговорив пред 4 дена разјаснувајќи работи, тој не ми одговори, но тогаш не барав него за да не го притискаме или што било друго ... но не си кажавме колку време да однесеме тогаш не знам што да правам.

   Прегратки

 97.   Селене ..... dijo

  Не мислам дека на неколку треба да им треба време ... затоа што единственото нешто што се случува е да се олади чувството, дечко ми ме праша некое време, но решив да завршам со него, а потоа тој ми се јавува и ми вели да дојдам утре назад разговарам со него се надевам дека сè е решенија ... затоа што го сакам засебно, не разбирам за времето кога ми рече дека не е во право дека е недела и кога го прашав за времето кога ми рече дека беше iousубопитен затоа што се плашеше затоа што она што го чувствува за мене за толку кратко време е многу силно… што треба да направам

 98.   јунски dijo

  Го имам следното прашање пред три дена и јас и момчето се боревме и му реков дека е досадно во врската. Го кажав тоа затоа што бев многу вознемирена, но три дена подоцна му се јавив на телефон и ми рече дека најдобро е да финиш Бев изненаден затоа што не очекував, но зборувавме лично и успеав да го убедам дека сè што реков не е вистина, затоа го прашав за шанса и тој ми рече не додека конечно не одговори да и ми рече дека тој беше многу вознемирен што го сакаше тоа што го сакаше. беше тоа што бевме добро она што сакам да го знам е дека ако завршев и откако зборував со слабиот и ми рече дека ако бевме добро, тоа значи дека тој навистина сакаше да заврши мене или тоа беше момент на лутина, ве молам советувајте ме, благодарам.

 99.   ЛАУРИСАНДОВАЛ dijo

  Пред шест месеци започнав да се дружам со некој, имавме импресивна хемија, цело време разговаравме, па дури и излегувавме, и се викавме other. После 3 месеци си дадовме можност да имаме нешто посериозно ... но тој не беше многу сигурен во ова бидејќи лицето со кое претходно остави многу рани во срцето ... но малку по малку ги лекував, ми рече.
  Неколку дена подоцна дознав дека тој сè уште комуницирал со неа, а потоа тој ми откажа сè и на крајот мораше да го прифати тоа, јас не се налутив, бидејќи тој беше искрен со мене и ми кажа сè ... Не можам да негирам дека многу боли, но лагата те боли кога ќе се согласиш и вистината за момент, па случајот се затвори case. минатата недела, се сретнавме и тој виде нешто што не му се допаѓа на мојата ќелија. Вистината е дека, во мака, го избришав, но повеќе е моја несреќа што тој веќе го имаше врежано во неговиот ум ... тој ми рече дека ќе му ја каже вистината и затворив на тоа не и не ... Оваа генерирана недоверба по добро третирана врска и сега тој ми вели дека сака да размислува, но не сме ја изгубиле комуникацијата, само што не е постојана како порано ...... вистината е дека ова ме прави многу тажно затоа што во него мислев дека наоѓам loveубов кон мојот живот… ..

 100.   Ели Торес Ираола dijo

  Со момчето сум 1 година и 8 месеци и го прашав некое време затоа што работите не се одвиваат многу добро во последно време ... недостаток на комуникација, отсуство на секс неколку месеци, се додека пред 3 дена видов на моето лице дека му се допадна фотографија од полугола девојка..автоматски генерирав недостаток на доверба во него и lostубовта кон него беше изгубена .. помогнете ве молам !! Ви благодарам со цело срце ако можете да ми одговорите

 101.   јенет лоја dijo

  Здраво, добро, не знам како да започнам ... Добро, имам околу 9 години живот со мојот партнер. Имаме девојче од 4 и момче од 8. Сè беше среќно меѓу нас. Го сакав мојот партнер и велам дека го сакав затоа што сега верувам дека врската в инфо за околу 3 години кога започнав да работам .. ниту една работа не започна да ја лади комуникацијата е завршена .. дури и интимно веќе не чувствувам ништо кога водиме loveубов ... Но, не cq не c Ако молам време или дефинитивно ставам крај на тоа ... Помогнете ми, ве молам, очајна сум ... ..

  1.    Воведете го вашето име ... dijo

   Знаете дека треба да се соочите со вашите одлуки затоа што веќе имате семејство и не само што влијаат на себе и на него, туку и на две невини суштества и вие сте семејство, тие мора заедно да го решат тоа за брачните разделби е тажно затоа што затоа мора да размислувам за работите на момците кои не се во брак, ќе ти кажам нешто посети психолози терапевти прават нови работи, но не ги уништувај твоите малечки така, ако знаеше што страдаат потоа, но добро ќе знаеш препорачувам да одиш кај Бога тој ќе ве води, но направете го тоа од срце Поздрав

 102.   Марија Пиа dijo

  Кога ќе ве прашаат, тоа е затоа што тој има уште еден таму, а ако не, тоа е затоа што тој повеќе не го чувствува она што го чувствуваше за вас и сака да го расчисти умот, но ако побара време, не му е доволно грижа за тебе да се изгубиш во тоа време, нека разберам накратко
  Сакате да завршите, но се сомневате во случај да не се појави другиот план за капитал?
  Поздрав момци и не стрес ако ве прашаат .. Развијте го без размислување, но недефинирано
  бакнежи

  1.    Дејвид dijo

   КОГА ЛУPЕТО СЛУШААТ „ПРАШАЈТЕ ГО ВРЕМЕ“, МИСЛЕТЕ ДИРЕКТНО ДЕКА ИМА ТРЕТА СТРАНИЦА ИЛИ ДАЛИ ЛИЦЕТО НЕ ПОВЕЕ ГО ОБОУВА НЕГОВИОТ ПАРТНЕР .. СО СИТЕ ПОЧИТ А НО ТОА НАВИСТИНА ГЛУПО И РЕТОГРАДИРАНО !!! .. АКО ЛИЦЕ САКА ДА ЗАВРШИ СО НЕКОЈ, ЕДНОСТАВНО ... ЗАВРШУВА И ДОБРО Е! ... КАAYАМ ДЕКА ВРЕМЕТО Е МНОГУ ДОБРО АКО ГО ВОДИ СПЕЦИЈАЛИСТ .. ЗАВИСИ ОД ЗОШТО Е ВРЕМЕТО, АКО СЕ ОД ВИСИА BЕ ИЛИ ПО ГЛАВА ВРСКАТА КАКО МОНОТОНИЈА, ДВЕТЕ ЛЕСНО СЕ ОБОУВААТ. ДОКОЛКУ, ТОА НЕ Е ПОВЕЕ ОД 8 ДЕНА, И ДВАЈЦАТА МОРА ДА СЕ ЗЕМАТ СО ПОМОШ НА ПРОФЕСИОНАЛ ВРЕМЕТА ВО МНОГУ ЗБОРОВИ Е МНОГУ ДОБРО. АКО ЗНАЕТЕ да порачате и знаете да го носите на зрел начин ПОВТОРУВАМ, ЛУEOЕ КОИ КА SААТ РАБОТИ КАКО МАРИЈА ПИА, ИЛИ СЕЛИНА. ЗА ОВОЈ ВИД ЛУ WHЕ КОИ СЕ ЗЕДААТ СЕ НА ТОЧКАТА „ЗАЕДНИЧКИ ЧУВСТВА“ ИМА ОДНОСИ КОЈА ЗАВРШУВААТ ЛОШ

  2.    HELENA dijo

   Мислам дека одвојувањето време е важно кога едно од двете лица има чувство за вас и го покажува тоа со своите постапки, но се плаши да ги искаже афективно заради болката што ја доживеале во минатото и не мора во loveубовните врски, ако не и ударите што дава живот воопшто.

 103.   Дејвид dijo

  Кога луѓето ќе слушнат „бараат време“, тие мислат директно дека има трета страна или дека лицето повеќе не го сака својот партнер .. со сета почит, но тоа е навистина глупаво и ретроградно !!! .. ако некое лице сака раскинете со некого, едноставно ... завршува и тоа е тоа! ... Велам дека времето е многу добро ако го води специјалист .. Зависи зошто е времето, дали е поради зависност или поради неуспеси во врската како што е монотонијата, и двете се лесни за носење. тоа ако, тоа не е повеќе од 8 дена, и двата треба да се земат со помош на професионалец. времињата накратко се многу добри. Ако знаете да прашате и знаете да водите на зрел начин, тоа ќе ги натера луѓето да размислуваат за тоа како дејствуваат во врската (што не го прават додека се заедно физички). Повторувам, луѓе кои зборуваат работи како Марија Пиа, или Селена. за овој тип на луѓе кои однесуваат сè до точка на „здрав разум“ е дека постојат односи кои завршуваат лошо

 104.   ХАААААААА dijo

  Со почит

  Знаеш, мојата 5-годишна девојка ме изневери и да се одмаздам ​​и јас го сторив истото (не го стори тоа ако си со совест затоа што тоа ќе направи да се чувствуваш повеќе мизерно) таа не знае, тогаш ние продолжуваме, но таа никогаш не ми ја врати довербата што ја имав во неа и излегува Што ми рече таа дека и се допаѓа девојка ААХАХАХА и тогаш видов фотографии каде таа бакнува една, тие знаат дека ја поддржував во сè апсолутно сè и таа беше повеќе или помалку добро времиња, но само за сезони сега ме прашуваше за време и јас сум свесен дека таа е личност која не ми одговара, но јас и дадов време и тие знаат дека таа не е со кого сакам да бидам, но мислев дека може промена тажно знам дека не, бидејќи минатиот петок таа одвои време за кое не сме разговарале или ништо друго како да не сме постоеле, не знам зошто ме боли затоа што ми недостига ако знам дека не е добра личност, мое светот е облачен, но не знам зошто затоа што никогаш не го заслужив тоа, не знам што да правам и што ќе се случи ако таа разговара со мене подоцна, размислував и знам дека не, морам да и се вратам ако bu По времето што го побара, но се плашам дека нема да бидам силна затоа што ја сакам мислам така и не затоа што го заслужува тоа, туку затоа што знам да сакам луѓе, се надевам дека некој може да ми даде добар совет, благодарам вие пријатели

 105.   Алма dijo

  Одвојувајќи време со двојката за да ги преиспитате различните аспекти на врската, од моето сопствено искуство, сугерирам дека не е адекватно да се земе тоа време, ако го прифатите, врската е завршена, најзгодно е да ги прифатите мирно сите ситуации што станете и вратете се да се однесувате кон вашата партнерка како првиот ден кога ја запознавте, покажете again повторно на ставовите за кои таа се в loveуби во вас, за тоа е потребно време и мора да бидете многу трпеливи и обидете се да откриете дали другата личност сè уште сака ти, Ако повторно ги прифати сите тие внимание со задоволство, ако не ги прифати повеќе не те сака, ќе мора повторно да размислиш што сакаш. Не можете да бидете со личност која не одговара на вашата наклонетост, тешко е, но мора да го прифатите.

 106.   Марта dijo

  Здраво, јас сум Марта, имам 2 години врска, но мојот партнер работи во друга држава, понекогаш поминаа 3 месеци и не се видовме, но кога се видовме беше прекрасна нашата средба веќе некое време, тој вели дека се бориме, скоро дека 60% од времето заедно сме се бореле со него, и тој ме праша некое време затоа што по водењето loveубов рече дека не чувствувал ништо и дека мило ми е што ме гледа, но дека не го чувствува радост од порано, конечно ми рече дека проблемот е тој, а не јас, и те молам да ме водиш што да правам или како да се соочам со оваа ситуација. Го сакам многу, но не сум сигурен дека вреди . бакнежи и благослови

 107.   кони dijo

  Здраво
  Јас сум многу збунет и сум бил лош веќе 2 години и
  1/2 полоанедо, дечко ми не ми верува и се сомнева дека сè е jeубоморно што се случува е тоа што тој ме измами и ме замоли за прошка и дека тоа го сторил затоа што се чувствувал сам не можам повеќе да ја поднесам неговата несигурност затоа што му реков на илјада начини на кои верувам дека сум бил неверен со бивш и не знам дали го сакам мојот дечко не знам што да правам понекогаш мислам дека најдоброто нешто би било да завршам со него ако без тоа да му го кажам Јас серам помогни ми plisssssssssss

  1.    тон dijo

   Кони не знам колку години имаш, но кога ќе ја скршиш довербата, работите никогаш не се исти како порано, навистина ти треба многу комуникација со сопругата за да го излечиш тоа и двајцата ги погодија клучните точки за да го вратиш тоа доверба

   Излегува дека понекогаш го полеваме и жалиме и велиме еј жал ми е што го направив тоа и тоа и парот ви „простува“ и тоа ви е доволно но не треба да биде така треба да покажете дека тие може повторно да ви веруваме на вас и на повеќето луѓе кога ќе ни направат неверство, веруваме дека тоа е само избришано што не се случува во реалноста

   Види, мора да процениш што е вистинската работа да направиш ако тој ти го даде првин, мислам дека треба да се цениш и да мислиш дека Бог има подобар план за тебе, но ако си го напоил, тогаш овој кањон затоа што животот е бумеранг и кога ќе повредиме луѓе. Па, врати се секогаш треба да размислуваш дали си направил грешка, да учиш од тоа и да не повредиш некој друг и ако тоа беа двајцата мои пријатели, тие мора да видат до каде може да се надмине ако тие чувствуваат дека не, па да бараат други насоки

 108.   Дианин dijo

  Здраво, ми треба помош 🙁…

  Јас сум 27-годишна жена и 40-годишникот нема деца и никогаш не бил во брак. Тој имал многу жени и морам да бидам искрен и грешките ги направиле и двете затоа што биле незрели , но тој што ги предизвика проблемите беше тој ... биди глупав, но и двајцата ги зголемуваме проблемите и чувствуваме за сè ... Решив да се подобрам и го направив тоа тој го препознава, но не знам што се случува, но секогаш излегува нов проблем и сега последни измислија озборувања и ме остави лутината завршив на телефон му се јавив да го молам да ме слуша дека е лага и кога сфати дека тој трач е лага два дена подоцна ми рече да му простам дека ми верува, но јас веќе бев многу повреден затоа што ме остави сам со проблемот кога ми е најпотребен ... минувам низ лошо време и тоа е затоа што сакам да се чувствува добро да не го изгубам тоа ако ако тој навистина ме сака да не ја изгубам таа loveубов му реков дека поради толку многу тепачки и несогласувања што ако сака да одвои неколку дена или време да размисли Што сакав и јас го сфаќам тоа лошо ... Имам многу отворени рани затоа што ме остави двапати фрлен, ми рече за брак и никогаш повеќе не го спомна тоа. Јас бев многу возбуден за тоа и тој имаше многу обесхрабрувачки детали со мене, но ги препознава и таму Се менува но кога сме добро, се случува нешто друго ... сега кога не сме разговарале едни со други се чувствувам многу лошо ми недостига затоа што е посебен човек никогаш не кажал лош збор или физички лошо се однесуваше кон мене ... Му реков навредливи работи кога тој ќе погреши кон мојата ... на почетокот на врската заради мојата несигурност кон него кога ја заглушуваше, јас го завршував секој толку често и многу ми е жал. затоа што таму му покажав многу несигурност и незрелост ... оставив настрана многу важни работи во животот за него .... Не рековме колку време ќе си дадеме едни на други, па не знам како да постапувам ... Не го барам него или ништо и мислам дека треба да започнам да ја закопам таа loveубов јас чувствувам за него поради толку многу проблеми, чувствувам дека врската се распука и не знам дали тој навистина сакаше нешто или јас бев еден повеќе во неговиот живот, но јас јасно ставив до знаење дека многу го сакам и дека тоа време беше не да го завршам туку тој да го рефлектира она што го сака со мене ... Ми треба помош затоа што не знам дали јас бев тој што направив грешка кога разговарав со него за одвојување време или навистина не ми одговара…

 109.   миријан dijo

  Здраво, јас сум со мојот дечко скоро еден месец и тој не сака шеги и не ми е јасно, па тој многу се лути и многу се расправаме и почнувам да плачам затоа што не знам дали е вреди да се биде со момче кое ниту сака да учи ниту не дозволува да учи и мислам дека би било подобро да се изјаснам некое време, ве молам одговорете ми

 110.   куки dijo

  Здраво на сите! Го споделувам моето искуство: Имав врска три години, еден ден се боревме, имаше физичка агресија од моја страна кон него и престанавме да се гледаме неколку дена. Подоцна се видовме, разговаравме и му реков дека ми треба време, работите да се оладат, да не бидам со него и да го повредувам повеќе. Тоа е старо две години ... што се случи? Го замолив да се врати, му реков дека го сакам и би сакал да се вратам, бидејќи тоа време ми помогна да го ценам, да ги набудувам моите ставови и да се подобрувам. Нивните одговори се движат од „Збунет сум, не знам што чувствувам“, до „Сакам да бидеме пријатели“ ... се дружиме, излегуваме „како пријатели“, но вистината е понекогаш тие имам гестови или ставови или детали кои се многу двојни, како да ми даваш бакнежи во образ, да се сликаш со мојот мобилен телефон, такви работи и тоа повеќе ме збунува; Не знам дали повторно да го прашам дали сака да се врати назад, или да си отиде од него и да му го даде парчето за добро и да го изгради мојот живот ... Не знам што да правам, освен тоа јас чувствуваме дека одиме во спротивни насоки, дека во овие две години да си дадеме „време“ толку многу се сменивме !! Бесконечно ќе го ценам вашиот совет

 111.   mani dijo

  Здраво, дечко ми побара време, се дружиме 4 месеци но тој е во фаза на развод, неговиот поранешен почна да ми пречи на лицето и на телефонот и ми вели дека сака време додека не се разведе законски затоа што тој не ја сака Ме боли, но вистината е дека овој процес ќе трае многу месеци, а најлошото е што времето е без да видам, да не зборувам или да не пишувам, се чувствувам супер лошо затоа што премногу го сакам

 112.   BB dijo

  Понекогаш е добро да одвоите време. Кога е реално. Кога врската е влошена, но сепак има loveубов. Кога сте во динамика на страдање и укори од кои не можете да излезете. Кога се чувствувате како да не гледате ништо. Да одвоите време искрено и од loveубов не е лошо. Може да се случат две работи: врската да заврши затоа што едната или двете луѓе ја сакаат, или дека се обновува и започнува одново, обновувајќи ја и зајакнувајќи ја убовта. Не мора да се плашите. И двете опции е подобро да се издржат и да страдаат ако начинот на лекување повеќе не се најде во врската. Служи да се реализираат многу работи за другиот и за себеси, што не можеше да се види од влошената динамика на врската.

 113.   Marcela dijo

  Здраво, запознав момче пред повеќе од 1 месец, тој ми понуди сè за да ги платам долговите, го запознав неговото семејство, сè додека не ми рече извини што сум толку тешка, но мојата нестабилност ме разболува, тој ми понуди неколку дена што ги направи не сакам, тогаш тој повторно ја допре темата и ми рече дека е готово, се додека не се расправавме и скоро 4 дена не знаеше за него се додека не доби порака во која се вели „здраво како тебе, се надевам така, но гледам дека дури и со ролни "му се јавив после 2 дена и успеав да разговарам со него ми рече" ме туркаат лут сум заради твоите ролни "заради тоа што го ставивте во вашата база (реков : Livedивеев прекрасен сон, сега се вратив во реалноста, а другиот го стори она што не можев, не знаев што друго да направам) на што ми одговори: очигледно е од моите ролни ако некој ми каже дека е нестабилен, а не 100% му реков него сакаш да бидеш сам или не и ми одговараш "Не знам дали сакам да бидам сам или не, ајде да го оставиме таму" го прашав, но кажи ми и тој ми вели дали сметаш дека треба да заврши врската , се гледаме, знам дека имаш многу работа, до Тој работел за сабота и недела, нон стоп во текот на неделата до 4 часот наутро, пред да разговарам со него му реков дека сакам секогаш да бидеш искрен и да ми кажеш ако не сакаш да бидеш со мене .. Willе го прифатам. Вистината е дека тој има 36 години. Знам дека тој бара жена повеќе пати ми рече дека се чувствува под стрес и повеќе не знам што да правам. Само што му испратив порака „Јас сум од тишина врските и вашиот незаинтересираност покажуваат, Значи, кога сакате да разговарате ќе бидам тука, ова не е збогум ако не ве сакам и вие одлучите кога сакате да зборувате ... Знам дека многу ве сакаат мене за целата помош што ми ја понуди, плати ми ја универзитетската виза, купи ми стока, дури му реков дека не сакам да се грижам за себе со контрацептивни средства за подоцна, хормоните не ми штетат да имам затоа што јас сум 33 и тој ми вели да не го правам тоа Јас се грижам за себе, дури и еднаш кога доцнев и ми рече дека се грижиш ако не си сам “И почна да ги брои деновите дека бебето веројатно може да се роди, добро беше само доцнење, но не разбирам низ што поминува, дали е збунет? затоа не сакате целосно да ја прекинете врската ??? Што сака да каже, да го оставиме таму?

 114.   Хозе dijo

  здраво сакам да ми помогнам. Со девојка сум 6 години, купивме куќа и пред 15 дена бевме повеќе или помалку добро. Дискутиравме пред 4 дена и таа ме праша за време, и таа ми рече дека ме сака, но дека не е еднаква на почетокот. Дадов сè за неа и светот паѓа врз мене ако некој може да ми помогне би ценел тоа

 115.   андреу dijo

  Мојот партнер секогаш ме совладуваше и ми кажува дека сака да имам вина, каде што сум јас, нашата врска е далеку, се гледаме на секои 15 дена и се чувствувам презаситен со толку многу глупости за неа што можам да ги направам

 116.   пате dijo

  и психолози.? Каде тој помага?

 117.   leo dijo

  1. Прочитајте ја внимателно оваа реченица и направете што ви кажува без да ги игнорирате чекорите што ќе ве замоли да ги следите, бидејќи ако не, ќе добиете само спротивни резултати од она што го барате. Помислете на лицето со кое сакате да бидете и кажете го нивното име 3 пати. Размислете што сакате да и се случи на оваа личност во следната недела и повторете го тоа за себе 6 пати. Сега размислете што сакате со таа личност и кажете го еднаш. и сега кажете .. Зрак на светлината ве повикувам да ископате -име на личноста- каде е или со кого е и да го натерате да ме повика денес во loveубов и покајание. Ископајте сè што спречува - неговото име - да не дојде кај мене - нашето име -. Тргнете ги на страна сите оние кои придонесуваат да се оддалечиме и дека тој не мисли повеќе на други жени отколку што мисли само на мене - на нашето име - Дека тој ме повикува и ме сака. благодарам, благодарам за твојата мистериозна моќ што секогаш го исполнува она што се бара од него. Потоа, реченицата треба да ја објавите три пати, на три различни страници. Среќа

  1.    si dijo

   Веќе ја имав слушнато оваа молитва и знам дека е одлична, ви благодарам Лео што ја објавивте, поздрав од ЦД-то во Мексико. Прегратка, Сиао!

 118.   Фелипе dijo

  Поздрав до сите.

  Ги прочитав повеќето коментари и ќе ги коментирам моите.

  Издржав 15 години во врска со врска со девојче (јас 29 таа 28), како што можете да замислите дека живееме било каков број ситуации, радости, лутина и сл., Таа заврши во октомври 2011 година од еден во друг момент велејќи дека Јас не Сакаше да има дете и се плашеше дека ќе добијам друга девојка помлада од мене и ќе ја напуштам, затоа што планиравме да се венчаме во февруари 2012 година. Откако заврши, ја барав постојано за да можеме разговор и таа беше тотална јака и трае исто како ЧАКИ и тој ми рече „ПРОСТИ ми“ „НЕ САКАМ да го малтретирам“, но тој не ми ја даде причината зошто ми го рече тоа и не разбирав зошто никогаш не бил искрен со мене, но секогаш ми го велеше тоа. Првите денови, недели, месеци беа ужасни (кому тешко му се случи да е многу храбар) паднав во многу депресии, премногу плачев и мислам дека пуштив повеќе од 10 литри солзи, изгубив 11 килограми за 45 денови, но почнав да давам отчет за сè и го потврдував она во што се сомневав и дека таа никогаш не ми кажа и сè уште не го кажа тоа заради неискреност со самата себе.
  Таа и поранешен соработник (мојот бивши е сè уште незрел по личност) споделија многу време заедно за нејзината работа и пријателот сака да запознава маж преку Интернет, излегува дека добила еден за мојот екс и паднала другарката толку ја педалираше што односот меѓу неа и јас се влошуваше поради тоа, за 2 пати фатив повици и пораки од неа до него. После раскинувањето, сама сфатив каде му кажуваше на момчето дека се дружат 2 и пол години, мислам, правејќи се за сето тоа време и многу други работи што ги забележав, не зборувавме повеќе од месецот од февруари. велиме здраво, времето живее во град различен од нејзиниот и ја тера да патува или таа патува затоа што таа се чувствува како тоа, но тој никогаш не ја посетува, покрај тоа момчето има жена и ќерка и ја држи заплеткана дека тој е сам за неа.
  Единствено што ти кажувам е следново:
  Womenените се многу остроумни суштества и сега разбирам толку многу работи што ми ги кажа вклучувајќи го и ДАВЕТЕ ВРЕМЕ, кога некое лице ќе ви каже дека тоа е затоа што имаат друга личност и токму тука до вас стигнала врската, единственото нешто што го прават е крај на сè и повреда на вашиот партнер.
  Врската со нејзиното семејство продолжува многу добро од моја страна, забележав и видов дека оди како изгубено куче, на танци, дискотеки и прави сè без контрола, будење со пријателите и другите, до сега таа не се појави повторно и Не знам дали ќе има.
  Помеѓу 2-те никогаш немало непочитување или удирање или нешто слично. Мислам дека треба да дадеш време и да погледнеш кој изгуби или победи, сега сум 85% до 90% смирен затоа што тоа беа многу тешки моменти што си замислуваш каков било број на работи во твојата глава. Треба само да го молите Бога да ви помогне и да ви даде храброст, дека по 3 или 4 месеци работите се подобруваат и тоа не влијае толку многу врз вас, бидејќи предавството никогаш не се надминува и не се заборава исто така.
  Во моментов сум сам и се препуштам на себеси и излегувам каде и да сум.

  Поздрав и што и да продолжиме да разговараме едни со други.

 119.   ivan dijo

  Здраво… првпат дојдов овде и читав малку… чувствувам потреба да ја раскажам мојата приказна…. Пред 3 недели девојка ми раскина, очигледно сум многу лоша… не беше заради проблеми со неверство или нешто слично ... Само што тој рече дека не му се случува истото ... сега ти кажувам како ни беше врската ... не е ароганција или ништо друго, но бевме завидни ... се сложувавме супер добро, ние се сакавме целосно ... секогаш бевме заедно во тешките моменти на едни со други ... имаше многу магија и хемија ... и сè природно ... ја започнавме оваа година и таа влезе целосно на колеџ што не ме прави драма ... (завршувам средно имам 22 години) никогаш ... и немавме многу време да уживаме. ако се гледавме Беше да спиеме заедно ... за времињата на секоја од нив ... вистината е дека сè боли 4 години што се знаеме и 2 години и 8 месеци си заминавме ... тешко ми е да верувам премногу ... многу сум да размислувам за тоа што живеам ... бидејќи овие завршивме 3 недели ... тој не ми напиша, ниту јас ... чувствувам потреба да побегнам или да ја барам но јас само останувам таму каде што стојам ... затоа што не сакам да удрам во wallид ... ја сакам со сета душа ... нашата врска беше многу интензивна и пред да завршам видов нејзината чудна ... и ние секогаш се фокусиравме на разговор ... таа ми рече Таа не знаеше што и е ... и кога сечевме таа почна да плаче лошо ми кажувајќи дека и давам сè или јас секогаш беше со неа ... но понекогаш таа не сака да биде со мене и дека не сакаше да биде сè кога таа само сака ... што го спасив дека ми беше искрено и не дозволивме поминува многу време ... И јас почнав да плачам, небото падна над мене ... и сега сум овде пред мониторот со огромна болка ... со тоа девојче што го имаме од тоа, еден ден стани, дојди и кажете ми дека грешев дека сум луд ... но исто така мислам дека нема да биде така ... таа е огромна девојка ... и премногу вреди ... епа тоа е мое приказна ... сумирана

 120.   Фелипе dijo

  Иван, смири се дека ова е многу тешко, мислам дека е најтешкото нешто што ми се случи во животот, ти само што почнуваш и јас одам 7 месеци и сеуште влијае на мене, но за мојот концепт твојата работа е дека таа има друг маж, според о Што пишуваш.

 121.   Лало dijo

  Здраво, знаете, сега имам проблем затоа што толку многу сме се бореле со мојата девојка и таа е многу експлозивна личност и многу пати во тие нервози со мене одам да фрлам лични навреди кон мене и секогаш им простувам, но тоа трае околу една недела кога ние дадовме грабнување и навредите се вратија и она што го направив беше да го прашам некое време, но погоди што? Многу се вознемири и имаше повеќе навреди и ми рече дека друг ден почна да објавува дека нема момче и јас бев многу лут и од тогаш сум многу отпуштен од неа и не знам дали да продолжам со неа или не, ја познавам.Сакам многу но со се и онаа loveубов што ја чувствувам x таа не знае дали да и прости или не? И освен тоа, тој отиде на место за танцување и тој не ми рече зошто се бориме, но иако се бориме, јас не ги правам тие работи и тоа беше нешто што многу ме разочара, освен што таа е многу jeубоморна и посесивна жена. Јас навистина ја сакам многу, но повеќе не сакам да се борам за оваа врска, се надевам дека некој може да ми даде добар совет и да даде идеја за тоа што можам да направам затоа што имам поголемо вградено затоа што сакам ја толку многу што не сакам да ја повредам Оставајќи ја, ако ме разбираш, јас сум личност со добри чувства и чувствата на таа личност можат многу да ме повредат. Не толку одамна, за мене беше сè .

 122.   Mili dijo

  Здраво, имам осум години со мојот дечко и тој ме замоли да одвојам малку време, тој не се чувствува добро, тој сака тоа време да открие дали навистина ме сака или не, му требаат три месеци знам дека времето ќе биде да ме заборавиш и се чувствувам лошо многу лошо затоа што го сакам и многу го сакам и ме боли што во овој момент сака некое време да рече дека ме сака, но не знам помогни ми се чувствувам лошо Го молев да не ме остава да останам дека ќе се обидеме, но повеќе не се чувствувам исто, чувствувам дека не ми помага и јас сум тој што го зема најлошиот дел, помогни ми не сакам да го изгубам тоа што го направи

 123.   Фелипе dijo

  Мили, ти кажувам дека твоето момче повеќе не те сака или има некој друг, по искуство, оттаму, тоа е крајно тешко и тешко да се прифати, но што друго се прави. Само дајте време на време, првите 3 месеци се најтешки, но продолжете, никој не знае што имате додека не го изгубите.

 124.   Џес dijo

  Здраво! Па добро, гледате, јас ќе имам 2 години со мојот дечко и во последно време премногу се бориме, тој е многу alousубоморен и се лути на секоја глупост и лошото не е тоа, тоа е дека секој пат кога ќе се налути и се обидувам да ги разјаснам работите и да го натерам да разбере дека не е тој има право да се лути, тој не разбира! тој се лути! не прифаќај ги моите извинувања! и игнорирај ме! Тој е многу горд, а исто и јас, па затоа што правам е да го игнорирам и да не го молам (мразам да молам), па кога ќе ме види лут, се лути и ми вели - тоа е дека ти се лутиш на што било - не Не знам дали го прави тоа за да ме изнервира или навистина не сфаќа сè што прави погрешно ... вчера се скаравме и размислував да го прашам некое време, но токму кога ќе му кажев тој ми рече -мора да ни дадеме малку време- искрено верувам дека тој не знае што сака што сака затоа што прво ми рече да завршам, а потоа ме прашува време. Реков да, и денес им реков на моите пријатели што се случи и тие ми рекоа дека тој најверојатно е збунет, дека кога момчињата ќе побараат време тоа е затоа што се збунети и тоа е поради друга девојка, не знам дали е тоа дали е тоа, како гледаш? На крај, сè што беше за мене, му пречеше, облеката, смеењето, шегите, начинот на постоење, кога му се јавив на телефон, дури и кога му реков дека го сакам ... тој се однесуваше рамнодушно! Не знам што да направам, дали времето ќе биде добро или ќе се стави крај на врската?

 125.   Фелипе dijo

  РАЗБИРА

  Побарај време = не те сакам, имам друго или друго

 126.   Жозе dijo

  Здраво, ќе ви ја раскажам мојата приказна и се надевам дека некој знае како да ме води, бидејќи сум очаен! Нема терапија, нема пријатели или што може да ја избрише мислата дека сакам да завршам со мојот партнер.
  Започнав врска со мојата сегашна девојка пред скоро 3 и пол години; Отсекогаш имав чувство дека нешто недостасува; И покрај ова, ја сакам, таа е најпосебната личност во мојот живот, чувствувам дека сакам да се грижам за неа и да бидам со неа засекогаш, сме поминале илјадници работи заедно, многу среќни, други не толку .
  Пред една година, тоа чувство (кое секогаш го чувствував наизменично) стана многу посилно, градите почнаа да ме болат од толку насобраната мака.
  До тој момент не бев во можност да му кажам ништо за тоа што ми се случуваше, но болката беше преголема, еден ден, едноставно почнав да плачам од очај.
  Таа не виде дека доаѓа, ова ја остави многу лошо; Го замолив неколку дена да размисли, (не чувствувам дека многу ми помогна лично), на што тој се согласи, иако чувствував дека тоа го натера да страда многу.
  После тоа, и со помош повеќе или помалку го пилотирав; поентата е дека продолжувам наизменично да размислувам за завршувањето, а вистината ме загрижи и ме вознемири.
  Знам дека фактот дека мајка ми и некои од моите пријатели не фрлија добри вибрации на почетокот на мојата врска влијаеше на мене моментално.
  И фактот дека водам прилично бурен живот според моите потреби и дека тоа го гледам практично само некое време секоја вечер, влијае и на мене.
  Времето, и природното трошење на врската е уште еден фактор, покрај фактот дека ќе живееме заедно, тоа е во мојата глава.
  Но, јас ја сакам, чувствувам дека мора да има излез од ова, мора да се отворам да разговарам за овие прашања со неа, но колку е тешко!
  Вистината е дека loveубовта и среќата, фактот дека тие живеат заедно на стабилен начин, е најголемиот предизвик во мојот живот, нема ништо што може да се спореди со тоа; проблеми во студијата, на работа, се ефемерни работи покрај ова.
  Знам дека има многу низ истото, (се надевам дека не беше така), со почит кон сите нив, се надевам дека ќе најдеме среќа на крајот.

 127.   Фелипе dijo

  Joseозе, но ти не рече ништо, што ти е, што е причината за твојата мака.

  1.    Жозе dijo

   Здраво Фелипе, причината за мојата мака е чувството дека секогаш чувствував со прекини дека нешто ни недостасува; Одлично се согласуваме, многу добро се согласуваме во сè, но сепак ми недостасува нешто друго; тоа е исто како да имаш камен во чевелот. Проблемот е што идеите за заедничката иднина, почнаа да стануваат сè посериозни и каменот во чевелот почна да се мачи сè почесто и на поболен начин. Покрај тоа, се додаваат факторите на работа и студирање, кои се теми кои ја стресуваат вашата глава.
   Но, не се сомневам во моите чувства кон неа.

   1.    пржење dijo

    Старец, стани човек. Ме тера да сакам да ти дадам игла во лице!
    Оставете ги несигурноста и пораснете. Ако се сакаат, нема сомнеж. "Фактори на работа". И кој не работи на овој свет.
    Прегратка, драг мој старец.

 128.   Слава dijo

  Здраво…. Јас минувам низ ситуација и многу сум вознемирен ... Со партнерот сум повеќе од една година .. поминуваме многу време заедно и повеќе сега кога сум на одмор ... кога не разговараме .. зборуваме или на друго место заедно. И тој и јас сакаме да поминуваме многу време заедно ... во последно време се скаравме околу глупости и минатиот понеделник се случи уште една ... тој ми рече дека сè станува монотоно додворување во кое само астио и честите борби пред бесмислени проблеми и дека мислев дека причината е апсорпцијата што ја имаме едни со други и што се претвора во кратко време секој сам ... .. Размислував за истото,… .. и разбрав дека барав време, па му реков дека е во право и повеќе не сум разговарал со него Сега не знам дали тоа што го направив беше погрешно или добро… или што да направам. ве молам помогнете!

 129.   румени dijo

  Па, јас се викам Рубен. Бев со мојата девојка пред две години. На почетокот беше многу забавно да се биде со неа, но пред една година започнавме да се бориме за бакнежи. Таа рече дека не ме бакнува пред луѓето и и реков дека се срами од мене, а тој проблем продолжи до пред една недела и ме напушти.

 130.   Карен dijo

  Здраво. Вистината е дека се чувствувам многу депресивно затоа што чувствувам дека мојата врска завршува и вистината е дека премногу го сакам. живеевме во мојата куќа скоро 4 години. Сега тој замина и требаше да бараме нешто за двајцата, и одеднаш се предомисли и ми рече дека треба да прави работи само за да може да ми понуди нешто, тој ми рече дека се чувствува многу под притисок од мене, и дека тој само бара да бара каде да оди, но во моментот ќе биде без мене, вистината е дека не знам што да мислам, чувствувам многу сомнеж, на пример, секогаш бевме заедно и сега викендов тој ми рече дека ќе оди со пријател кај Морелија за да расчисти и да не му се јави или да испрати пораки затоа што тоа го тера да се наметнува. дека ќе ми се јави штом се врати.

 131.   зулеиди dijo

  Синоќа момчето ми побара време затоа што тој е многу alousубоморен и имам неколку соученици од универзитетот но и покрај сè секогаш му кажувам што треба да знае, но вчера споделував со соученик од универзитетот и се јавив му рече и горе му реков каде сум ќе излеземе тој ден и тој ми рече во ред дека ме креваше тогаш кога се искачи по скалите ме виде како споделувам со мојот партнер, мојот партнер знаеше дека имам дечко и тој не ме интересираше како маж го запознав со него и разговаравме неколку минути се збогувавме и момчето и јас си заминавме, тогаш го видов неговото лице и го прашав дали сметаше дека не е во ред и тој ми рече не после некое време ми рече дека воопшто не му се допаѓа тоа што знам дека е многу alousубоморен итн., ... потоа ми рече дека е подобро што е подобро за мене да го оставам тоа што тој сакаше да го сподели само со неговите пријатели и ме праша некое време на почетокот не сакав затоа што знам дека ме сака како што го сакам, а потоа решив да заминам и тој ме испрати во мојата куќа, тогаш му испратив порака во која му велам дека веќе сум пристигнал во мојата куќа и јасТој рече дека е во ред, откако размени неколку СМС-пораки, тој ми рече дека е подобро да ја напуштам врската дека не се чувствува подготвен да има сериозна врска, тој ми рече дека се чувствува разочаран од врската дека е многу недоверлив и дека само сакаше да биде сам Подобро е да му испратам неколку пораки и ништо тогаш тој ми се јавуваше и јас се вратив и му реков дека е во ред што ќе му дадам време и дека нема да му испратам порака или да му се јавам но му реков дека ќе размисли за сè што сме живееле и дека само сакав кога ќе беше подготвен, тој ќе ми испратеше порака или повик цитирајќи ме на некое место за да можеме да ги разјасниме точките и јас прифати, тој рече да и qx те молам, не му испраќај порака или повикај го да размисли подобро. Тоа беше формална врска, тој го познаваше неговото семејство, а исто така и моето, имавме многу планови да се венчаме, имаме деца, многу размислувавме да имаме иднина со мене, се споделивме како 2 нормални момчиња, се сакавме и сега Не знам дали кога повторно ќе се сретнеме ќе завршиме дефинитивно ... услуга? што можам да направам?

 132.   Никол dijo

  Мој чекор, му бев неверен на мојот дечко, навистина не сакав, но лесно е да ме убедиш, и добро, тоа беше пред 7 месеци, тој ми прости и продолживме добро, но во март тој веќе се чувствуваше уморен. .. и јас само плачев и сè тргна наопаку, дури помислив да го прашам некое време, но не сакав да го повредам ... и добро, на 12 мај тој излезе и ме праша за време, во тој момент разговаравме, и почнавме да се расправаме (не знам зошто, и двајцата бевме раздразливи) и помина една недела и се враќавме, но секогаш кога ќе се сетам на него повторно плачам, бидејќи тоа беше неговата одлука за него, не за нас, добро се вративме и сè уште сме заедно, но понекогаш нивниот третман е чуден ... секако не знаев што да му направам на мојот пријател и сакам да престанам да му бидам проблем ... и всушност сакам да се самоубијам, затоа што не гледам никаква смисла во животот, и навистина го сакам, но тоа ме прави да се чувствувам мизерно секој пат кога тој ќе се однесува кон мене како што „остана“, во текот на годината што бевме, тој ми рече дека неговата поранешна била прва loveубов и дека е тешко да се заборави, нодека тој нема да се врати кај неа ... и мислам дека ќе завршам. затоа што е подобро да се биде сам отколку во лошо друштво

 133.   Лара dijo

  Здраво на сите… Прочитав неколку коментари и никој не рече дека времето може да биде најдобро. Со мојот дечко сум скоро 8 месеци. Од 3 или 4 месеци имаме решливи, мали снопови, но за 4 месеци тие се собираат и аааааах ... Побарав време. Не знам дали ќе биде за најдобро (се надевам, со сета душа, дека ќе), го сакам со мојот живот, но последниот месец беше страшен. Јас, глупаво, сакајќи да се залажам, реков дека сè е во ред ... дека борбата или душењето 2 пати неделно е нормално, сега не знам дали е нормално, она што го знам е дека не ми прави добро . Како и да е, тој се натажи супер со времето и сè, се колне дека сакам да завршам, но јас ти велам ... крајот не е тоа; Сакам да ми недостасува, сакам да ми недостасува и не знам, создадете чувства во недели (можеби месеци) во кои не се гледаме, идејата е да размислиме сè, да се прашуваме и да сакаме да се подобриме . Времињата не се само суптилен начин да се стави крај на врската, погледнете подалеку: времето работи, момци. Мислев дека немаат никаква корист, но денес, како што се гледам себеси во ситуацијата, чувствувам и верувам дека тоа е вистинската работа да се направи ... Јас само сакам тој да подобри сè што е лошо, а јас исто така се подобрувам, јас не сакаат да завршат да го мразат ... иако се сомневам во тоа. Јас навистина го сакам! Затоа, решив за времето пред да ја расипам врската и да започнам да скапува .. НЕ! Значи, ако вашите партнери ве прашаат за време, не бидете толку трагични и не размислувајте за најлошото, ако има наклонетост и loveубов, времето би можело да биде најдобро ... и ако заврши, што можеме (ние) да сториме? Ова е живот, односите доаѓаат и си одат, запознавате повеќе луѓе и сè. Ако не успееше, тоа е заради нешто и мислите дека можеби тоа „нешто“ може да биде уште подобро. Знам дека кога некој ќе заврши сè изгледа изгубено и бла бла, но тоа е затоа што лицето не беше за едно и тоа е тоа, во спротивно ќе продолжеа заедно ... дали е разбрано? Во секој случај, не е така, но според она што го видов и доживеав, вака горе-доле функционира. Поздрав од Чиле и охрабрување ...

 134.   Нандибус dijo

  Здраво. После 2 години со мојата партнерка, видов дека малку по малку ја гледаше како станува рутина. Се гледавме во сабота (едни полни), а други доцна во ноќта. Веќе имаме неколку заедно патувања и вистината е дека ние уживав .tе биде пред околу 4 месеци и ја замолив да ни даде малку време, затоа што секој пат кога зборувавме имаше мали дискусии и бевме со контрадикторни идеи. Еден месец откако побарав време, таа ќе ми испратеше СМС и Јас би одговорил исто како мене и ме интересираше поради тоа како и се одвива животот. Ми рече дека летото поминува одлично и ми испраќа фотографии со нејзините пријатели. Од време на време, кога разговараме, јас кажи to да се состане на пијачка (и кажи и ја намерата да се обидам да ја продолжам врската), но не гледам во неа дека покажува голем интерес за средба. Дали е рано да се среќаваме и да разговараме? Дали ми покажува дека таа не сака да се сретне затоа што знае дека ќе разговарам за врската? Дали е подобро ако не сака да остане да зборува на телефон и да го тргне трнот што го имам Одете однапред благодарам за вашата помош / мислење.

  1.    МАКИНЕРО dijo

   Пријателка, искрено сте добро вработени, имате намера да ја оставите другата личност за кога сакате да се вратите и дека таа ве чека со раширени раце. Проблемите во врските се поправени заедно и ако побарате да се разделите за да размислите, се чини многу добро, но да го замолите да ве чека е себично. Ја оставивте, привремена или не привремена, таа може да прави што сака и можеби сега е таа што не сака да се врати.

 135.   МАКИНЕРО dijo

  Здраво на сите, барањето време ми изгледа донекаде себично, ние бараме од другата личност да не чека, грижливо малку што ќе претрпи другата личност, без да разбере ништо и да чека, можеби вечно чекање, бидејќи другата личност никогаш нема да се врати. Исто така, ме прашуваа еднаш за едно време, а мојот одговор беше: имате цело време на светот, сега кога ќе ви помине времето и ќе ги разјасните идеите и вашата одлука е да се вратите, не сметајте на сигурен дека јас ќе те чека, Можеби да, или можеби мојот живот ќе се промени. По неколку дена ми рече дека сака да биде со мене, дека не сака да ме изгуби. Искрено, не мислам дека имаме право да си играме со чувствата на некоја личност, вие сте со него или не сте, и ако побарате некое време, не прашувајте другата личност да ве чека таму на неодредено време, тоа ми се чини многу себично. Поздрав до сите и почитувајте и ве тера да почитувате.

 136.   Мандибуларен dijo

  Здраво. Во никој момент не барам да ме чека. И знам дека ризикувам кога ќе направам чекор. Јас сум многу јасен дека постои можност да нема враќање од нејзина страна. Но, таа страда исто како што гледа / верува дека Времето е распад во врската, исто така гледате дека да се биде нив двајца, парот не се движи напред и се мами едни со други, и дека секоја личност е свет и оние кои го решаваат разговарајќи меѓусебно и други луѓе кои треба да се разделат за вистински да видат што чувствуваат и страдаат кога немаат поддршка / слушање од нивниот партнер.

 137.   млечна трева да се направи dijo

  Јас сум со момче околу 5 месеци, првите 2 месеци беа најсовршени за Ц :. но тогаш почнав да добивам пораки од Интернет Д: обвинувајќи го за повреда: С! Тие рекоа дека излегува со бившата, се обидов да се извлечам од него и не можев да го постигнам тоа, а мајка ми беше против и категорично се спротивставуваше на мојата врска. добро, престанете да ги примате тие пораки, без да знаете кој навистина ги испратил! по 3 месеци добил порака Д: имало точно 3, обвинувајќи го. Ми рекоа дека тој сè уште излегува со неговата поранешна девојка, па разговарав со сестрата на девојчето, а таа негираше сè. Прашањето е, кој навистина ги испраќа тие пораки? ... веќе уморен од сето ова, решив да го прашам моето момче некое време, се додека не разговарам лично со неговиот поранешен и не излезе на виделина идентитетот на "лицето со проколнатите пораки" и добро го прифаќам, но имам да го гледаме секој ден затоа што учиме на исто место, не во иста просторија, но ако е тогаш на исто место, тој ме присилува да му кажам дали го сакам, тој сака да се вратам со него на кое било место затоа што вели тој ме сака и ми треба: Не знам дали искрено му верувам: /!
  Па, и дали сметате дека е правилно јас да прифатам покана од друго момче да излезе надвор? додека сум во оваа ситуација? уу помогни миеееееееее: Ц.

 138.   КАРОЛИНА dijo

  ЛИЧНО СЕ ОДМЕ ОВА ОД ОВИЕ МОМЕНТИ ИМАМ ПРОБЛЕМИ СО МОЈОТ маж и ме прашува за некое време, за да не мислам да му го дадам, ми обвинува за сите наши проблеми и не ми се чини праведно, ВРЕМЕТО што ме прашува не можам да го дадам, затоа што го сакам и тој е човекот на мојот живот и мислам дека тоа уште кога ќе има LOубов од двајцата од нив, времето е она што сакаме помалку, ние го имаме 2 ДЕЦА !!! ОВА Е 3 ДЕЦА И ОТКАКО ИМААТ ОД 3 ГОДИНИ, СЕГА ТРЕБА ПОТРЕБЕН ВРЕМЕ И МИСЛАМ ДА НЕ СЕ СЛУЧИ !!!! МИСЛИ САМО ЗА ОНА ШТО САКА, НО НЕ СЕ ПОБЕДУВА ДА МИСЛИ ИМЕ ВО МЕ ME ШТО САКАМ ИЛИ ВО МЕЦИТЕ ДЕЦА WEЕ НАПРАВИМЕ ТАКОВА ГОЛЕМА ШТЕТА КОГА ДА СЕ ОТСТАНЕ ОД НАС !!! ТОА Е МОЈОТ ЛИЧЕН ПОГЛЕД ПОГЛЕД Се надевам и дека ќе му служи на некој или ако сакаш да ми дадеш каков било совет, ќе те заблагодарам !!! ЈАС СУМ ОЧАЕН!!!!

  1.    ПРИЦИЛА dijo

   НЕСРЕНО ВО ПАРАТА СО ДЕЦА, Мислам дека не мора да се дадам себеси! ОТКАКО Е СЕБЕСНО ОД ЛИЦЕТО КОГА БАРАМЕ, ВЕADЕ МИСЛИМЕ ЗА НАС, НЕ ВО ВЛИЈАНИЕТО ОД КОНИВИ, ТОА Е, ФИЗИЧКО, ЕМОЦИОНАЛНО И МЕНТАЛНО ЗДРАВЈЕ, ДАЈА И ДЕЦАТА… .. ВО МОЈОТ СЛУЧАЈ ОД КОЛИЧНО ДОБИВАМ МНОГУ МАЈ ЧОВЕК ПРАШАЈТЕ ГО ВРЕМЕ. И САМО СЕ ОДДЕЛИМЕ 15 ДЕНА, МОUАТА Е БОЛНА И НЕ ДА КАAYАМ МЕНТАЛНО ЗДРАВЈЕ ТОЛКУ ФИЗИЧКО. МИСЛАМ ТОА ШТО ПОБАРА ВРЕМЕ САМО СЕ РАЗМИСЛУВА СЕБЕ ШТО ВАИ ШТО СЕ СЛУЧУВА! ТОА НЕ ГО САКАМ САМО ПРЕДНОСТ, ДОДЕКА СМЕ ДОБРО БЕШЕ СО МЕНЕ И НА ПРВАТА КУПА КРИЗА UYE! СО ПРВИОТ ДРIRАВ што го пронајдовте! ................ Мислам дека е подобро да се вреднуваме себеси како жени и знам дека Бог е голем и се плаќа сè, во овој живот, на исто или повисока цена. РАСПОЛОЖИ СЕ!

 139.   извештаи dijo

  Здраво, добро, имам скоро 6 месеци со мојот дечко и првите 3 месеци беа неверојатни, се чини како никогаш да не завршуваше, иако во првиот месец дознав дека барам стан затоа што тој сè уште беше живеејќи со бившата, што за мене беше тешко да се надмине. Дека тој ми го имаше скриено, тој сепак ги премести небото, морето и земјата за да му верувам повторно и ако стави сè од негова страна за сè да работи добро , Јас го гледам како фокусирано и многу почитувано момче, но од 3-ти месец и половина подоцна, работите започнаа да се менуваат за мене и мојата несигурност заврши 2 пати, првата беше нивна одлука, а втората беше нивна одлука, сепак неколку дена подоцна тој изгледаше за мене, кажувајќи ми дека тој навистина сакаше да се врати, тие денови беа тешки за двајцата кога се враќавме, сè продолжи многу добро, но ние не престанавме да се разликуваме и, следствено, имавме разлики во разликите, кои подоцна станаа борби, но тие борби беа сè повеќе исцрпувачки до таков степен што почнавме да се расправаме Секојдневно и гледајќи кој може да направи поголема штета се додека двајцата не разговаравме следниот ден, не се расправавме дека тоа е добар ден не е совршен затоа што сè уште беше многу скорешен, но не разговаравме за нешто што и за двајцата беше добар чекор, сепак следниот ден немаше дијалог не. Имаше интеракција и се согласивме дека и двајцата се губевме, тажните лица се вратија во тој момент повеќе не знаев што да правам и во тој момент решив да го завршам тоа беше многу тешко во тоа време затоа што тоа истиот ден, неколку моменти подоцна, реков дека ако сум сигурен во одлуката. Мислеше дека нема да има храброст. Кога почнав да го потврдувам тоа, ја покривам устата и реков не кажувај ... мора да ни дадеме време да размислиме повеќе… АМА СЕГА СЕ ОДНЕСУВАМ ОД ТОВ ВРЕМЕ ITЕ СЕ СЛУЧИ И ОД ИЛИ ШТО МОЕ ДАЛИ?

  честитки и благодарност

 140.   МАКСИМАЛЕН dijo

  Здраво, ова започна пред околу еден месец, таа ме праша некое време, но маскирајќи се со тоа дека треба да студира за да влезе на факултет и дека ќе останеме како пријатели, ако сме што е можно подобри и е многу расеана, и го прифатив тоа „време“ и не чувствувам страв, не е мака и можам да се опуштам правејќи активности, но не можам да останам без тоа! Се надевам дека го разбирате мојот проблем, јас сум млад и знам дека тоа може да му се случи на секого.

 141.   биби в dijo

  вергаа вистина :; (но кога недовербата во абуанда дека е подобро да се одвои време за мене е најдоброто нешто што го прашав за време на мојот партнер. x многу проблеми што ги имавме и мислам дека тоа е најдоброто од асистенција во кисерааа x во xq Знам дека времето може да се случи многу работи ..! *

 142.   мекси dijo

  Здраво, како се работите! Не знам што да правам, не знам што да мислам, веќе бев две години со момчето, имавме многу убави моменти, тој реши да излезе со девојка која едвај го замоли да и биде пријател, тој прифати и сакав да излегувам со неа, јас тоа го сторив. Ја поканив, но веќе имав планови со неа, таа ми испраќаше пораки, велејќи ми дека цело време е за неа, и такви работи, откако и двајцата се допаднаа , и таа заврши кај мене (за Селл), тогаш жали што ми го кажа сето тоа, добро беше лага… разговаравме и тој ме праша некое време… што да направам? Го сакам многу, но се сеќавам и ми дава храброст што сакам да го испратам да лета, јуденме..xoxo

 143.   Rita dijo

  После 6 години брак, од кои 4 беа хаос за мене затоа што не добив никакво внимание од сопругот, тој се однесуваше кон мене како да сум прибор за домаќинство, затоа што не сум бил неверен на сопругот и него. Тој го откри и ми прости , решивме да продолжиме понатаму, тука се вклучени две девојки, проблемот е во тоа што јас веќе не го сакам, тој прави се што е од негова страна, но јас не само што не го сакам, туку не сакам ниту тој да ме допира и јас се преправав дека сум среќен затоа што мислам дека со оглед на околностите не треба да сум јас тој што ќе ја прекине врската, ако не тој, но не можам повеќе да ја издржам и денес ќе побарам некое време, се надевам дека кога ќе се разделиме, ќе се случи една од двете работи, научи да бидеш сам и да можеш да донесеш одлука за развод или да сфатам дека мојата среќа е покрај него и повторно се за inубувам. : S Јас дури и не знам што друго да направам, толку сум збунет.

 144.   Свиња dijo

  Здраво, мојот дечко ми "даде" одредено време минатата недела. Велам дека ми даде затоа што и покрај тоа што тој беше тој што реши да го земе тоа за двајцата, тој го стори тоа повеќе за моја корист отколку за него. Многу ме повреди да ја прифатам оваа разделба која има за цел да биде „привремена“, но да ја прифатам. Тоа беше резултат на разни дискусии и тепачки поради мојата jeубомора и несигурности меѓу другото. Не можам да одречам дека ги ставам работите до крај ... Не го сфаќам ова како казна, туку како последица на моето постапување во последните месеци. Тој веќе ми даде неколку можности да го коригирам, а јас не.
  Говорејќи за време, утврдивме дека целта на тоа е да обајцата поминуваме време сами за да размислиме за тоа како секој постапил во врската, што очекуваме од неа и едни од други и за проблемите што сме ги имале и што е тоа потребно е да се реши ако сакаме да бидеме заедно.
  Лично, минувам низ многу емотивни конфликти, пред година и половина ја изгубив сестра ми во несреќен случај и овој настан донесе серија добри и лоши промени во мојата личност, во рамките на кои никогаш не си дадов време да се соочам со ситуацијата, бидејќи кога се случи, јас веќе ја имав оваа врска и далеку од тоа што го гледав партнерот како поддршка, му се приближив како да е жива табла ... од истата причина станав премногу посесивна. Без оглед на горенаведеното, јас секогаш имав тежок карактер, amубоморна сум и ова ми создаде проблеми во различни врски, но никогаш не страдав како сега од разделба. Морав да се најдам на овој начин за да започнам да го ценам мојот партнер.
  Тешко ми е, искрено ако се чувствувам тажно; сепак, се обидувам да го рационализирам овој пат, фиксирајќи ја во умот вистинската цел за која го земаме. Не сум за недостаток на loveубов, сигурен сум во тоа и не е за каприц на борба. Тоа е затоа што и двајцата веруваме дека пред да го продолжиме „патувањето“ заедно, мора да застанеме за да „носиме резерви“ ... никој не сака да застане на „напуштен и непознат остров“ за да го стори тоа ... но потребно е ако сакате да стигнете до крајот на патувањето, нели? Оваа аналогија покренува малку како се чувствуваме двајцата за времето.
  Не се согласуваме за краен рок, моментот да се вратиме заедно веруваме дека ќе дојде кога најмалку ќе размислиме за тоа, искрено се надевам дека нема да трае премногу долго, но знам дека мора да се концентрирам на надминување на сопствените стравови и несигурности, работа на доверба и комуникација како двојка и научи да ги одделуваш бесот или другите проблеми во мојата врска, а не да го користам како „торба за удирање“
  Нешто што ми помогна деновиве, минував време со моето семејство и во молитва, како и за мојата работа. Не сите луѓе треба да се потпираат на истите работи, но можете да обрнете внимание на вашите сопствени интереси да се развиваат во различни аспекти кои исто така се дел од вашето битие. Кога најмалку очекувам, мислам дека ќе почувствувам дека повторно имам контрола над мојот живот и нема да се двоумам да го барам за да го опоравам, искрено се надевам дека дотогаш не е доцна. Посакај ми среќа!

 145.   Benji dijo

  Случајот ми е следен ... Јас сум за loveубен веќе 4 години и одеднаш девојка ми ми праќа СМС порака во која ми вели дека ја сака некое време ... Таа е под стрес малку уморна, како и да е, и реков но не зборувавме лично, таа рече, те молам, не и реков, но дали се сомневаш во нашата loveубов ?? .. и таа ми рече дека ја зголемуваш ситуацијата, разбери ме !! Не сакам да прифатам и да му дадам време, не знам што да правам

 146.   ЕрикГЦ dijo

  Здраво, ќе ти кажам. Јас имам 22 години, мажена сум 2 години и жена ми ми побара време 1 месец ми рече дека не знае што сама чувствува x вол, работата е што можам да продолжам со неа за мене , времето не постои и мислам дека ако таа сака да оди тогаш нека го стори тоа, но има нешто во мене што не ме остава да бидам без неа немаме деца изнајмуваме куќа каде имаме сè, но таа вели дека заминува и ми остава сè да размислувам за момент тој момент е еден месец. Таа ми даде шанса и ветив дека ќе го сменам тоа го правам, но секој ден мислам дека таа не сака да продолжи да се бори x за да ги поправи работите меѓу нас двајцата, сакам да се борам, но се чувствувам многу повредена и вистината е Не мислам дека можам да го сторам тоа само ако најдам некој што ќе ме натера да ја заборавам, бидејќи таа повеќе не сака да биде со мене

 147.   Каиса dijo

  Со момчето сум во врска две години. Општо, тоа беше многу убава, искрена, отворена врска, се поддржувавме и се грижевме едни за други. Пред еден месец започнав да работам и влегов во тезата, покрај другите предмети на универзитетот. Имам тенденција да се исцрпувам и направив некои работи како што заспивам кога тој се обидуваше да излезе од проблем. Тој не се чувствува финансиски поддржан од мене, иако работам само еден месец. Кога ме праша некое време, ми рече како да е нешто што може да се види дека доаѓа, го побара тоа гушкајќи ме и сè, тој рече дека треба да се организирам и да ја преценам нашата врска, но многу методично . Не очекував толку многу. Му објаснив следниот ден зошто не се согласувам со тоа и му дадов опција ако не ми одговори тоа би било затоа што и онака ќе си го одземе времето. И тој не ми одговори. Тој дури и не коментираше што му објаснив. Јас бев многу тажен затоа што тоа ми се придружи, што ми предизвикува несигурност, моето ново работно место, кое исто така ми предизвикува несигурност и мојата теза, дека сум заостанат. Треба ли да почнам да асимилирам дека ова е благ распад или треба да останам отворена за можноста таа навистина сепак да сака да биде со мене?

 148.   Cecilia dijo

  Добро !!! Веќе три месеци излегувам со момче, тој има 35, а јас 19 години, тој живее во САД, а јас во Аргентина. Во последниве недели не се чувствувам добро, со него се чувствувам пријатно и добро, но како резултат на фактот дека не се чувствувам добро со себе понекогаш тој го обвинуваше за сè што му се случи и тој само ме теши и ме прашува за прошка и воопшто не го сакам, се чувствувам лошо со него, за една недела има роденден и чувствувам дека ми треба време да размислувам за себе и за тоа што ми се случува, но тоа ме вознемирува само размисли за тоа и стори го тоа пред неговиот роденден. Што велат тие ?? Помош!

 149.   Јоселин dijo

  Со партнерот сум 8 години, заедно ја надминавме кризата, прашање е што неодамна открив дека тој излегол со девојче и јас ја напуштив неговата куќа бидејќи живеевме заедно, па се вратив, прашањето е дека ме праша на почетокот извини, тој ми рече дека тоа е само авантура и дека тој самиот решил да стави крај на таа паралелна врска што ја имаше, вистината е дека излеговме и повторно бевме заедно, по нова дискусија што не беше поминав една недела по првиот проблем, му реков дека ќе си дадеме уште една можност, бидејќи сум јасен дека во врските секој од нас може да има афера во кое било време подоцна оваа недела, откако не не виде тој ми рече сака некое време го прашувам дали ме сака и ми рече дека не знае подоцна наутро ми испраќа текст во кој вели дека ме сака, но не знае дали да ја продолжи врската сум супер збунет, Е се оддалечам од него, но тоа навистина ја повредува душата, бидејќи јас сум еден од нив што мисли такасе бара време што е крај

 150.   Nat dijo

  Се обидов да ги прочитам сите и искуството е исто, кога човек се сомнева во чувствата подобро е да го остави сам, ако не го испрати преку цевка, верувам дека сè е лага, иако борбите ја прекинуваат врската овие борби Тие не се измислени, тие се за нешто, што на некој начин не не мачи, тоа нè тера да очајуваме и не знаеме како да се соочиме со нив, секако дека има и целоплати (ова е веќе психијатриско прашање), но исто така, дека ако те сакам, не те сакам е тотална незрелост и тоа е исто така играње со чувствата на другиот, понекогаш не сакаме да го сфатиме, тешко е да бидеме искрени, да им кажеме на вистина, но тие знаат дека иако звучи глупаво, кога жената го дава своето тело, таа навистина страда премногу, тоа е она што станува зависно од другото и не сака да сфати дека е користено (направи), затоа што едното кој ве сака ве чека, затоа ни е тешко да сфатиме дека другиот не сака и затоа што ни даде апсурдно ветување, веруваме дека тој ќе го одржи својот збор, кој е лажен SW. Ако некој ви каже да им дадете малку време, пресечете го, не чувствувајте вина понекогаш се обвинуваме себеси и се прашуваме што погрешивме, ЛАALНО, таа личност е незрела (ра) што игра со нас. Имањето сексуална врска пред да ве обележи, затоа сме презаситени, ако таа личност влезе во вашиот живот со лаги, неговите или нејзините сопствени лаги ќе ја обземат, сè додека не сте се омажиле, ве молам пресечете ја!

 151.   Marie dijo

  Добро; јас и мојот сопруг се разделивме пред неколку дена. Јас сум едвај 6 недела бремена. Јас сум 18 години. Мојот сопруг е ветеран и има свои психолошки услови. Пред неколку дена имав сонограм и беше прекрасно; Тој беше таму и пред сонограмот не сакаше да знае повеќе за мене откако го виде тој плод и ги слушаше неговите отчукувања на срцето см кои го допреа Ми рече да му дадам време да размисли и да се организира. Лошото тука е што тој живее во куќата на неговите родители, каде што живеев со него, и не ми се допаѓаат. Така, тие влегуваат многу во ТД. Но, над тоа; Знам дека ги направив своите грешки, како и тој затоа што понекогаш се расправаме за глупави работи и на крај си кажуваме навредливи работи без да сфаќаме. Конечно денес беше одлучено да разговарам со мене на телефон. Тој дојде да ме види овие денови, но не сакаше да зборува за тоа. Тој ми вели ако мислам дека само јас страдам од ова, само затоа што страдаме на различни начини (што не rspondi затоа што знам дека не е така, т.е. страдаме од ова), ако јас немој да мислиш дека тој како мене сакав да го воспитам овој син заедно (што реков да го знам затоа што тоа е истата работа за која отсекогаш сме сонувале и конечно ни беше дадена) и дека му даде некое време и не го мачи (знам дека тоа само ќе го оддалечи) и така ќе може да размислува за работите (прашај дали мисли дека со текот на времето по овој разговор може да се вратиме заедно и ми рече дека се надева би се подобрил) Се плашам дека не е така: '(Или дека поминувам многу време и сакам да бидам сам иако знам дека исто како што сум повреден од ова и знам дека ако му го дадам неговиот простор тој може да го анализира поспокојно. Ми се јавува и ме прашува како сум и дали си ги земав пренаталите и дали јадев и тоа е добро ... Ги прифатив своите грешки и барав прошка многу пати и му реков да биде свесен дека простувањето не го поправа тд . Му реков дека ако имам можност, ќе го дадам својот 100% за да се поправи овој брак и да работам за да биде подобар. Тој веќе помина многу; откако му го одзедоа синот, тој е разведен и п.с. затоа е таков и она што го чувствува е затворено. Покрај тоа, dq беше во Ирак и има одредени психолошки услови (q за да ме оддалечи од него затоа што го сакам таков каков што е). Па не знам што да правам. Се плашам да му го одземам времето и просторот и дека само ова е готово: '(Ние разговаравме за разводот на она што тој ми го рече дека да и денес тој ми рече дека и покрај d td ps не го сторил тоа во гнев пред денови наназад зборуваме посмирено). Тој никогаш немал можност да биде таму за да ги види своите бебиња и ова за него е нова можност да бидат таму и заедно да го одгледуваат ова бебе и да го поминат сето тоа убаво. Би сакал некој совет или нешто да ме мотивира. Не ме прави добро ниту моето бебе да бидам во оваа депресија и да чекам да видам што ќе се случи. Имам многу верба во Бога дека ќе се вратиме заедно, но што ако се одлучи дека ова нема да успее? : '(Не можев да издржам. Потребен ми е совет навистина! Го сакам и сакам да се врати овој брак. Кога го напуштив сонограмот пред пс, тој ме прегрна и ми рече дека ме сака и дека ќе му даде време и дури до денес дојде тој да ме види овие денови п.с. до денес, зборувавме на предметот на оваа тема да се донесе заклучок Што би можеле да сториме и тоа е она што ни остана. Простор и време за размислување. Тој ме бара и ме повикува да знам како ова td и како се чувствувам сам кога не го подобрувам пс ова подобро со мене.

 152.   Г-ѓа Ричард dijo

  Мора да прочитате: Јас и моето семејство сме во сиромаштија околу пет години, а мојот сопруг нè напушти пред шест години и беше многу богат, беше со друга жена која дури немаше дете за него и ме напушти со моите 4 деца еден ден, син ми рече дека неговиот пријател видел оглас за еден човек кој вели дека може да му помогне на некогашниот, тогаш син ми го користел телефонот на неговиот пријател за да му испрати е-пошта на човекот, а потоа тој го изневерил за тоа што човекот рече дека ќе ни помогне. беше шега, па тој ни рече што да правиме, па го сторивме тоа 4 дена подоцна. Јас се вработив од многу убава мене и моето семејство живееше многу добро по 2 месеци мојот сопруг пристигна дома на колена молев, но сега сме заедно повторно, па затоа велам сега, ако имате кој било од овој проблем [1] имате проблем со бившата [2] сакате да бидете богати без да се приклучите на просветлениот [3] сакате да имате бебе [4] вие сте имајќи духовен проблем [5] кој има рак, слеп, итн. ќе ви испратиме е-пошта сега на ogudosolution@gmail.com,

 153.   Јеси dijo

  ЗАБЕЛЕШКА: Во моментов минувам низ ситуација слична на понудената на овој форум. Јас и мојот партнер имаме врска скоро 3 години. Неодамна, тој ме праша за време и мојот одговор беше да одвојам цело време во светот. Со оглед на одговорот што му го понудив, во тој момент тој се откажа од идејата. Сепак, и бидејќи е од друга земја, тој отиде на пат и си го одзеде времето по секоја цена. Не сум чул од него веќе 10 дена и утре ќе се врати од патувањето. Очигледно и откако ја анализирав мојата ситуација во нејзината соодветна перспектива, иако го сакам, тој може да оди во пеколот. -Убовта кон себе е подобра од трошки или фрагментирана. Страдам и нема да биде лесно, секако не, но тоа нема да биде повеќе за да го ставам срцето во опасност и во противречности.

 154.   ксимена dijo

  Прво и најважно во парот кога двајцата бараат време или едното може да биде дека јас веќе не те сакам или има некој друг, но ако таа личност те сака многу и ти кажува дека сака некое време xk има нешто што не му се чини Таа е точна и смета дека loveубовта е готова xk е збунета има луѓе во двојката едниот е повеќе за loveубен во другиот и кога тој ќе побара време и работите ќе бидат поправени има луѓе кои не секогаш км прв пат престанувате да правите слатка и приврзана хк се плашите дека повторно ќе ви се случи истото што ми се случува и прашувам дали повторно ќе се вратам нема да го сторам истото како порано има работи што не можат да бидат се врати во времето назад, но ако ја сакаш твојата партнерка се бори за неа, но паровите стануваат двајца, ако некој не сака ништо друго, подобро е да кажеш дека не те сакам к, мами xk habese, можеш да жалиш и да изгубиш сè и има што даваш колку од изгубеното и не знаевте како да го цените

 155.   Карла dijo

  Здраво, како си? Па, мојата приказна не знам како да ја пијам или што правиш. Јас сум со мојот дечко 8 години, но тој нема стабилна работа, тој работи во магацин и дека еден од родителите нема финансиска стабилност и не гледам дека сака да направи нешто., Му велам долго време да се вработи за да бара иднина за нас, но јас не забележав никаква промена, тој не сака да учи никаков курс за да ја подобри својата биографија и го сфаќам тоа и сега кога му реков му реков дека не прави ништо во врска со ова (нашата врска), тој ми рече дека ако тој се грижи дека не можам да кажам дека што и да го прашам тој го прави тоа и тоа не е точно затоа што тој не го стори тоа и сега сум во одреден момент од мојот живот што не знам што да правам, го прашав за време и сега не знам како да продолжам, како да знам дали сум вистинската работа или тој може да се промени и да продолжи или дали ќе подобриме колку е лошо да се биде во оваа ситуација

 156.   мајли Росмери Лопез Хуамакто dijo

  здраво јас сум мајлоооооооооооооооооооооогу

 157.   Родриго dijo

  Здраво
  Пред 4 месеци раскинав со мојата девојка, таа имаше време да се налути на некои и да ми ја вади се додека не се заситив и експлодирав за жал ја завршив врската со нејзината 6-годишна возраст, по неколку дена очигледно веќе смирена сакав да се вратам со неа, но таа ме праша Некое време до сега, бидејќи како што велам, поминаа 4 месеци и времињата што ги зборувавме, тој ми рече дека зазема повеќе време дека сеуште ме сака дека нема никој друг освен дека тој сè уште не ми простува целосно, јас на
  Време е да завршиме
  Добро очајно момче: / Јас влегов во нејзиното лице и прочитав разговори во кои таа се бакнуваше со момче и се пожалив дека се скаравме некое време подоцна таа ми рече дека е само сопнување и моментално
  La
  Ситуацијата останува иста, тој постојано ми зборуваше дека ме сака, но дека таа сè уште не е подготвена, има моменти во кои верувам дека сè уште ме сака, но има денови кога не верувам, но со фактот кога се гледаме и начинот на кој јас
  Прегрни ги тие времиња ја чувствувам целата loveубов што ја има кон мене, но навистина не разбирам што да очекувам, таа оди кај психолог за различни проблеми и многу се приврза кон него.
  Психолог Тој рече дека не ми препорача да се вратам веднаш, но јас сум навистина очаен, што мислиш?

 158.   јули dijo

  ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ МОAYЕ ДА СЕ ОВА ВРЕМЕТО ДА ГИ ОБНОУВА ЛУ THEЕТО И ГИ РЕАЛИЗИРАТ ГРЕШКИТЕ што ги направија колку се вредни или времето ги тера да видат дека нема LOубов.

 159.   antonia dijo

  здраво пред неколку дена дечко ми ми побара време треба да биде сам без никој да остави такви работи требаше да мислам сè што бевме до последниот ден добро се што е среќно и не знам што се случи од една минута на друг треба да знам што се случува затоа што реагирав, па разбрав и го оставив сам. Поминав лошо неколку дена сега подобро помалку да плачам, затоа што мажите го прават тоа, имавме сè што планираме и тој ми рече те сакам многу многу

 160.   ААрон dijo

  Мојата девојка ми рече да ни даде малку време заради расправиите и недовербата и гледам дека повеќе не ме сака затоа што сум свесна дека имам свои грешки и тие грешки се недостаток на време да и дадам и стрес и завршувам повеќе од 5 пати и сега го направив чекорот затоа што сум, и создавам пречка. Се молам толку многу, се изморив и сега сум тажен

 161.   Susana dijo

  Добро попладне, не знам што да направам, се собрав со мојот дечко и тој не сака да ме земе со неговите пријатели, а тој е разделен од сопругата петнаесет години поради нејзиното неверство. Aерка остана со неа и не сака да живее со неа, таа е многу себична личност, не и е грижа што чувствувам, имам 11-годишен син од првиот брак, сакам да направам живот со мојот партнер, но тој не зборува за иднината со Ние го привлекуваме моето внимание затоа што тој е сериозна, вредна и многу одговорна личност со својот приход од храна, но ме збунува дека тој ги има сите свои досиеја, целата своја документација под заклучување и клуч и неговите автомобили во гаражата под клуч, не разбирам дали е толку добро затоа што е така, тој се крие кога ќе го прашам, ми одговара со понижувања и многу добро се снаоѓа во својата работа и сега Јас минувам низ тешко време во мојата деловна активност, но ја гледам неговата себичност, пријател што го видов со друга жена, но тој рече дека не е точно дека затоа што не го сликам за да проверам, но тие разговараат со него на телефонот и тој се преправа дека е мистериозен, не го пушта мобилниот телефон ниту оди во тоалет.Ова е многу исцрпувачки, не го сакам но страдам многу затоа што ова е донекаде неизвесно. Сè е мистерија. Или според сè што има за да го освои рачно, еден е многу строг како генерал, не знам, не одиме скоро јас имам 1 ипол година и сме излегле околу 2 пати кога работам во бизнис што го имам, тој не оди кога ќе се одмори ве молам помогнете ми ???

 162.   Кисеки dijo

  Здраво, вистината е дека не знам што да правам, јас сум со мојот дечко повеќе од една година, но бидејќи сме во различни училници запознав момче, работам групи со ова момче и се сложуваме добро, тоа е добро смеење, а работата е што еден ден на скалите ме бакна и јас бев запрепастен, обично кога некој ќе се обиде да ме бакне јас му го вртам лицето и велам од а до з, но не знам зошто јас останав така, не го удрив, ниту што било, го продолжив бакнежот, но го турнав, затоа што имам момче и тој многу ме обожава, но рутината веќе ме прави досадно, се чувствував лошо од тој бакнеж, згора на тоа ова момче ме прашува да шетам знаејќи дека имам момче, и јас му реков не и не, се боревме и се избегнувавме во дневната соба, аххх откако мојот бакнеж разбуди нешто во мене, сега го гледам многу привлечен пред мене не ми беше гајле, почнав да ми се допаѓам, а исто така и овој ролна што го прашав мојот дечко за време, не го земам добро, не знам што да правам, го обожавам мојот дечко, но понекогаш се заморувам од неговиот став , тој не е лошо момче, тој го познава моето семејство, тој е добар човек. Ваш студент, но неговиот став понекогаш изгледа хомосексуалец, не можам да направам многу работи со него поради тоа, наместо ова ново момче е како лошо момче, и тој ме тера да чувствувам нови работи, исто како да носи жена од опасност во јас, иако има девојка, знам дека ќе ја остави за мене, врзана сум! Помош!

 163.   Арон dijo

  Добро утро, мислам дека барањето време е нешто потребно особено ако треба да заборавите личност.
  За 6 месеци имаше личност која многу ја сакав, никогаш не сум сакал некого со таков интензитет. Помина низ раскин и затоа што оваа срцева рана ја знаев, без разлика што и да бев, сеуште бев таму и се обидував да ја освојам, најдоброто што не го направив добро или таа продолжи да ја сака својата бивша и не можеше да продолжи или да започне нова врска поради тоа. Ме праша за време, ми рече дека мора да ги разјасни своите чувства, во тој момент не верував во времето, мислев дека само ќе го уништи она малку што го имаме. Како и да е, бев уништена, се чувствував искористена, многу заблудував и сентиментално бев мртва. Во тој курс запознав една убава личност, личност која отсекогаш сонувала, со прекрасни квалитети, некој што за прв пат ми покажуваше дека loveубовта вреди. Почнав да се дружам со неа, и го дадов првиот бакнеж затоа што требаше да ручам некој посебен. Времето минуваше и ако се чувствував пријатно со таа личност, но сфаќав дека сè уште размислувам за личноста што ме повреди, сè уште има значење во мојот живот и не бев фер кон новата девојка што ја запознав, појаснив дека таа што сакаше дека сакаше да биде со неа, што траеше само некое време за да може да заборави некого и на тој начин да може да ја сака целосно, а не половина како што тоа го правеше тој. Очигледно, таа се налути и рече да ги натера нејзините надежи и да ја напуштат dsps. Побарав само тоа време да ги разјаснам моите чувства, да заборавам некој што ме повреди и целосно да ја сакам оваа личност. Поминаа 3 месеци и веќе почувствував дека срцето ми зацели дека само таа, а не таа што ме повреди, донесов одлука да ја побарам за да и кажам дека сум подготвен да ја сакам како што заслужуваше и таа ми рече дека ако сакам тој да ме бакне, да ме прегрне, да ме фати за рака и да ми рече да му покажам. Па, и реков дека ако сакаше да и покаже со постапки, поминаа 3 дена таа сретна некој на свадба момчето се за loveуби во неа и ја покани да излезе, тие излегоа и се случува да изгледам на нив заедно прегрнувајќи се, дека Тоа ме направи многу грдо затоа што ја побарав за тоа време, не затоа што бев лоша, туку добро да ја сакам, илјада пати разјаснив дека ако ја сакам, само требаше време да заборави. Вкупно отидов во нејзината куќа да се обидам да ја убедам да ми дозволи да покажам дека ако ја сакам како што рече и ако излезе нејзината мајка, таа ми рече дека веќе се среќава со некој друг и дека сум виновен што оставив време , Појаснив дека времето го искористив за да знам да заборавам да можам добро да ја сакам. Како и да е, таа никогаш не ми рече дека се среќава со некој друг, дури не ми го даде лицето, ми кажа сè со msg. Она што не го разбирам е зошто да ми кажеш дека ме сака, зошто да ме бакнуваш, зошто да ме гушнеш, ако за 3 дена ќе ми кажеше дека не може да ми ја даде таа можност? Бев искрен со времето кога го прашав, ја уверив дека токму таа со која сакав да бидам сама треба да заборавам некого и на тој начин да можам добро да ја сакам. Чувствувам дека делумно беше моја вина, но се чувствувам толку добро што таа конечно ме воодушеви велејќи ми дека сака да и покажам дека ја сакам и дека подоцна ќе дознаам од друга страна дека се среќаваат со некој друг . Вистината беше дека се чувствував повредена, не мислев дека ќе ми го направи тоа. Ако сакате личност, ќе и ја дадете таа можност.

 164.   Каталина dijo

  Добро попладне, јас сум во брак 20 години и постојано имам две деца со мојот сопруг, мојот сопруг ми беше неверен, и тој се обиде да биде таков, му простив затоа што го сакав, но околу 15 дена пред мене ми се јавија од една жена која ми рече дека мојот сопруг Тој рече дека се разделува од мене и сака да има врска со неа за ова веќе имавме проблеми затоа што понекогаш доаѓаше доцна дома и кога ќе се пожали ќе многу се вознемири или ако го повикал затоа што го повикал како и да е, како резултат на тој повик му реков да замине и дека ќе се разделиме, но тој ми рече да си дадеме време, треба да знае зошто е ваков со мене затоа што понекогаш тој се однесува лошо кон мене, отиде во куќата на неговата мајка, но јас се чувствувам ужасно. Јас не само што размислувам за тоа и мислам дека времето е лага дека на крајот ќе се разделиме, но понекогаш тој дојде во мојата куќа и изгледа за да имам приватност и дури ја имавме, но после тоа се чувствувам лошо и добро сега реков да не доаѓам повеќеСега размислувам да ја прекинам врската еднаш и засекогаш сум уморен, што ако чекам и на крајот да ми каже дека нема да се вратиме и повторно треба да страдам, а не вистината, многу боли да донеси ја оваа одлука, но не знам што да направам, помогни ми за услуга

 165.   Исус Дејвид Кота dijo

  Добро попладне, се викам Исус, имам 29 години, хомосексуалец сум и очигледно завршив со мојот партнер, се вика озе, има 56 години. Брзо ќе го сумирам случајот и навистина ќе ги ценам вашите коментари што ќе ме натераат да размислувам повеќе и да прифаќам работи.

  Врската меѓу нас двајцата може да се каже дека секогаш беше сето тоа среќно и розово, малку и чудни моменти кога требаше да се расправаме, но лошото во врска со оваа врска е што тој е многу приврзан, гушлив, kindубезен, почитуван итн. , а јас скоро напротив, тој секогаш мораше да ме моли за сè, било да е тоа бакнеж, одење во кревет, итн. но и со тоа секогаш бевме среќни бидејќи секогаш се прашувавме тоа и тоа беше одговорот и на двајцата. Пред неколку месеци тој започна да коментира дека е многу обесен финансиски и дека сме зафатени со нешто во врска со тоа, како решение ми рече дека ќе ја изнајми куќата во која живеевме бидејќи таа му припаѓа нему, заради мојата недоверба дека тој само сакав да ме извадам од куќата итн. Одбивав сè додека не дојде денот и го изнајмив, се спротивставив, влегов во куќата неколку часа подоцна пристигнаа станарите и ме извадија од храброст му удрив шамар тој не ми кажува ништо, јас го прашувам за мојата облека, тој ми ги дава сега материјалите што ги купив. За неколку минути жалењето беше толку големо што почнав да се јавувам, да праќам пораки итн. Во еден од многуте обиди, тој ми одговори во разговорот, ми рече дека му треба време да размисли и дека ако не го елиминирал моето лице, не ми го сменил бројот на мобилната телефонија, тоа е затоа што тој ме сака, но сепак не знам што да кажам, очигледно јас шпекулирав работи и не можев да бидам емпаз веќе поминаа 21 ден и тој сè уште е отсутен. Имав само 5 повици во рок од 15 дена од таму до денес и ништо.

  Јас сè уште чувствувам силна надеж, но што мислиш? и исто така благодарам што се случи затоа што така ги отворив очите и сфатив колку многу го сакам и што ми значи ...

  благодарам коментари

 166.   Clarisse dijo

  Се чувствувам многу лошо за мојата семејна состојба и за другите мои проблеми, би сакал да го прашам момчето на одредено време, но не можам затоа што доаѓа неговиот роденден и нашата 1-годишнина 🙁 Тој е многу чувствителен и мислам дека ќе сака да се извлече од моја помош, те молам

 167.   Anonima dijo

  Здраво! Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш. Имав „дечко“, велам во наводници затоа што во реалноста тој не беше, го замолив за време само за тој целосно да се тргне од мене.
  Таа беше болна од примање „трошки од loveубов“ и зборуваше само со мене кога и требаше, за нејзина лична корист.
  Тој вели дека ве нема цело време до мене, но тоа е лага, наместо тоа е недостаток на интерес: '(затоа што тој никогаш не е заинтересиран за тоа како се чувствував.
  Се надевам само дека во тоа „време“ тој дефинитивно е далеку од мене, бидејќи повеќе не го сакам и се чувствувам грдо, но разочарувањето многу ме повреди, но се чувствувам смирено затоа што ги направив работите како што треба и му реков на сите ова што го напишав главно ,.
  Се надевам дека „времето“ што го прашав дефинитивно ќе го одземе од мене.

 168.   Анонимен dijo

  Здраво, како си? Јас сум многу очаен и вознемирен. Заради моите грешки и студенило кога завршував за минимални работи, сега завршивме мојот партнер од 8 години. Со цело срце ја замолив за прошка и ми рече дека и треба време. Ми рече дека ме сака и дека сака да бидеме исти пријатели како порано и да оставиме да тече. Тој е многу остар со мене и тоа влијае на мене. Се чувствувам како за нашиот број на години, треба да го работиме како двојка. Се чувствувам обесхрабрен и на работа ја имам намалено продуктивноста, го прифатив предизвикот повторно да ја освојам, но повремено се враќам во очај и и кажувам колку многу ми недостасува. Разговараме секој ден, таа не сака да ја изгуби комуникацијата со мене, но се чувствувам како да ми е многу ладна. Направив грешки поради недостаток на наклоност, но ветив дека ќе се сменам. Само се надевам дека оваа вознемиреност помина и ќе можеме да издржиме да се гледаме за време на викендите две недели од кои бевме далечни. Кога ќе се видиме, нашата loveубов излегува, но преку пораки е прилично студено. Те молам некој да ме советува. Благодарам

 169.   Рахаел dijo

  Среќна сум што сакам да споделам сведоштво за мојот живот на сите. Се омажив за сопругот и го сакам многу и сум во брак четири години, без деца.
  Кога отиде на одмор во Англија, се сретна со една дама, а кога се врати, таа рече дека повеќе не го интересира нашиот брак, бидејќи јас не можам да родам дете. Бев толку збунет и уништен за помош, не знам што да правам додека не го запознав мојот пријател и не му ги кажав сите мои проблеми. Ми рече да не се грижам дека ќе ми помогне и ме запозна со една пророчица која ќе и направи магија на бившата и и ја донесе по три дена и исто така може да ми помогне да имам свои деца. Таа ме замоли да ја контактирам, ја контактирав и ја замолив да ми помогне да го вратам сопругот и ми треба и дете и ме замоли да не се грижам дека боговите на секој од татковците напред се борат за мене. Тој рече дека во рок од три дена јас и мојот сопруг се среќаваме заедно. По три дена сопругот ми се јави и ми рече дека ќе се врати кај мене и ги сака работите што ги сака со мене, се изненадив кога дојде кај мене и почна да плаче, барајќи прошка. Во овој момент сега сум мајка. Јас сум најсреќната жена на светот, така што големиот бокал направи за мене и мојот сопруг, можете да стапите во контакт со тоа што ќе и ’се обратите за кој било проблем на овој свет со кој се соочувате, без разлика дали се работи за здравствени проблеми или врска, сакате вашиот поранешен да се врати, ако сакате малку да се за inубите во вас или сакате некој да престане да ве сака, ако сакате да бидете успешни во судски случаи, ако сакате да ви цвета бизнисот, ако сакате да бидете бремени, ако ви треба лек за било која болест, ако ви треба работа, ако сакате да поминете интервјуа за работа, ако сакате да запознаете некого на кое било место во светот, итн., што е многу убаво, еве го вашиот ANNPERRY229@GMAIL.COM Контакт таа е најдобриот ѓубривок за магии што некогаш сум го сретнал.

  1.    Саманта варела dijo

   Рачаел од која држава си и колку те чинеше ???

 170.   Sergio dijo

  Добро утро!!!
  Мојата ситуација е следна: мојата девојка ме праша некое време, бидејќи ми рече дека не знае дали ме сака и затоа што чувствува дека врската паѓа во круг на монотонија, меѓу другите затоа што чувствуваше дека работите не напредуваат и често се расправавме. Кога ќе ми го каже тоа, тој ми рече дека ќе му недостасува и дека можеме да продолжиме да разговараме понекогаш, но тогаш ова е моментот кога не знам што да правам, вистината е дека замислувам многу работи и сум губење надеж.

 171.   Д-р укака dijo

  Ако сакате вашиот поранешен да се врати на допир, тоа е добар магија за магии на д-р Укака во супер greatspellcaster@gmail.com

 172.   Розмери мамани dijo

  Јас се викам Росмери .. Јас навистина не знам што да правам .. livedивеев 6 години со сопругот и имам две деца. што пред 6 месеци открив дека тој ми е неверен со друг .. Решив да заминам и да се оддалечам од него .. Но, кога тоа го направив, страдав многу, а исто така и моите деца се навикнати на нивниот татко. Така, мојот сопруг и јас разговаравме и решивме да се обидеме .. Секако тој ми вети дека нема да го стори истото повторно .. Тоа беше за доброто на нашите деца .. Ние го сторивме тоа, но не можев секогаш да се сомневам, јас не подолго верував многу во тоа. Има моменти што мислам дека таа продолжува со другата. Значи, почнавме да разговараме за сè и за ништо .. Тој ме праша за време и јас веќе уморен му реков дека нема да се разделиме повеќе .. Јас сум далеку од него веќе месец и половина .. Тој има блискост со моите деца Јас не ги оставам затоа што се чувствувам виновен и не сакам моите деца да страдаат повеќе .. Но, проблемот е и во тоа што моите родители не сакаат да го гледаат .. Тие не сакаат да зборувам или да имам контакт со него .. не знам што да правам затоа што не сакам моите деца да претрпат повеќе трауми, сакам да ја напуштам куќата на моите родители .. Но, исто така, почнувам да мислам дека со работа како ќе бидам можат да бидат со нив .. барем ми помагаат да ги видам .. Вистината сакам моите деца да го видат нивниот татко за тој да може слободно да влезе во неговата соба и да игра со нив некое време. Но, моите родители не сакаат и секогаш ми велат дека ме избркале од нивната куќа заедно со моите деца ако го видам или се обидам да се вратам со него .. Јас навистина не знам што да правам ...

 173.   алекскс dijo

  Според мене е во ред, но ако сте во лоша ситуација, вашиот партнер кој е покрај вас може да ви подаде рака, не дека ќе му кажете дека ми треба малку време, тоа е како да сте изгубиле нешто и веќе сакате да одделени од сите., но добро, така стојат работите во животот, мора да го надминете, животот е тежок и добро, мора да напредувате со личноста до вас. Тоа е она што јас го мислам во убовта.
  Loveубовта е разбирање на чувствата, сепак има многу повеќе работи како што се одлуките што ги донесувате и грешките што ги правите и така натаму.

 174.   Мартен dijo

  Скоро една година сум со мојот дечко и баш вчера побарав време, и тој ми рече дека не е затоа што не ме сака мене или слично, туку дека сака време затоа што има семејни проблеми и сака да ги реши и тој вели дека кога сè ќе се среди ќе отиде да ме најде, но тој вели дека ако ме сака, но мојата грижа е дека затоа што ме прашува за време, помогни ми

 175.   francesca dijo

  Здраво, сакам да ја раскажам мојата приказна. Јас имам 19 и 20 години и раскинав со мојот дечко пред 3 и пол години пред 3 дена на whatsapp тој толку сечеше и тежок со мене што раскинав со него, но додека пишував тој само сакаше да размислете и размислете и видете го ова како време кога тој рече дека видов дека доаѓаше дека имаме проблеми и дека го направив да се чувствува лошо поради неговиот физички изглед пред неколку дена и дека не можам да му го извадам од главата. Кажувајќи го ова, го избришав она што го пишував затоа што чувствував дека тој премногу добро го прифатил тоа. Неколку минути подоцна ми рече дека ќе отиде да си ги земе работите од станот во кој живеевме двајцата кога ме немаше. Тогаш му реков дека сум изненаден колку добро го сфатил и ми рече дека ме заврши, не сакам да зборувам сега. После ова, јас се бришам од сите социјални мрежи и само денес тој зборува со мене прашувајќи ме како сум (сакам да разјаснам дека не сум му кажал ништо, или му го дадов целиот свој простор) реков добро и тој исто така и тој рече ах мислев дека ќе бидеш погрешен или нешто и добро резимирано ми рече дека тој не паднал во loveубов што не сакал да ме види затоа што боли, дека сè уште ме сака, но дека сфати дека имавме многу проблеми, дека тој беше збунет, дека последните недели не. Разговаравме многу заедно и дека тој сè уште беше повреден од она што го реков за неговата фигура. Му реков да почека една недела или две и да разговараме повторно и тој рече да. но тогаш тој ја завршува својата порака со „ништо не е кажано ако еден ден решиме да си дадеме шанса, се надевам дека ќе биде на таков и таков начин и ќе мора да оставиме времето да каже дека работите може да се одвиваат со месеци или недели, никој никогаш не знае единственото нешто што сакам да го кажам сега никогаш не е промена и ти посакувам најдобро “Како што ми даде надеж, но тогаш ми беше како проштална ПОМОШ не знам што треба да направам !!!

 176.   karen dijo

  Па, давам свое мислење дека е добро да одвоите време за да го регулирате она што го имате лошо свинско, дечко ми ме праша некое време и сега со свинско ќе го разберам сега

 177.   лууз dijo

  Јас се викам Луиза Диксон Јас сум од {Бирмингем Сити Велика Британија) Сакам да го искористам овој можен медиум за да ценам човек што го ценам со искрена благодарност и голема почит за неговата помош и kindубезност што ми ги даде. Ова е причината што се нафатив да му се заблагодарам на овој голем волшебник наречен голем волшебник затоа што преку негова помош мојот живот беше исполнет со повеќе loveубов и среќен сум што можам да кажам дека мојот поранешен lубовник кој беше разделен од мене за време на последниот недели повторно ме молеше за прифаќање од мене, ова беше шокантен настан затоа што пред да се контактира со големиот волшебник беше тој што го молеше мојот поранешен overубовник да се врати кај мене, но преку асистенција на големиот волшебник. Сега ми е вратена врската. Може да имате подобра врска само ако контактирате со: (sorcerer.de.love1@gmail.com) и јас секогаш ќе бидам благодарен на одличната е-пошта волшебник за каква било помош на која тој е многу способен и сигурен да му помогне (sorcerer.de.amor1 @ gmail.com).

 178.   Мишел Мартинез Хернандез dijo

  Моето момче ме побара време пред 2 недели затоа што се чувствува многу под притисок од училиштето и сака да ми посвети цело време на мене и на домашна работа и тоа му е многу тешко, затоа што јас сум некој многу посебен за него и му требав да му дадам малку време за да ги заврши студиите и да ми донесе поволна иднина.
  Тој рече дека не сака да изгуби контакт со мене, но сега не зборува повеќе со мене и не знам што ќе се случи. 🙁

 179.   шери dijo

  Се чувствувам толку среќно, благодарение на големиот Мутаба, големата loveубов на магионичарот што ми го врати exубовното враќање на поранешното момче, јас сум толку среќен што можам да направам сè за да го задоволам вашето барање, во случај да ми треба вашиот overубовник назад контактирајте го овој cубовник spубовник greatmutaba@gmail.com тоа ќе ги реши сите проблеми во вашата врска и темата што ја имате во животот ...

 180.   сино срце dijo

  Добро утро на сите. Со партнерот сум 2 години, се запознавме кога минував низ многу лоши периоди како семејство и 8 месеци по состанокот, мајка ми почина. Исто така, сакам да кажам дека имаме одредена возраст, веќе не сме деца или адолесценти. Многу ми помогна, тој беше покрај мене, ме поддржуваше, паднав во депресија, не сакав да одам на лекар, неодамна започнав да одам. Нема трети лица. Исто така, мора да се каже дека и тој има свои работи, јас не сум единствениот. Тој ми рече дека верува дека ќе сториме добро, дека сето тоа е поврзано со смртта на мајка ми. Тој ме праша за пауза, за да можеме и двајцата да ги подобруваме нашите работи индивидуално, тој ми рече дека не сака да замине. Двајцата одиме одделно кај психологот. Затоа, мојот психолог реши да паузира 2 месеци, без да разговара со нас, да не види и да го блокирам од социјалните мрежи. Се видовме, разговаравме, тој почна да плаче, ми рече дека нему не му е лесно, дека ме сака, дека е уверен дека сè ќе оди добро, му реков дека ќе го блокирам , за да го знае тоа и да не го зема здраво за готово. изненадување. Тој ми рече дека не е потребно тој да не дава проблеми, јас многу го сакам, сфатив сè што погрешив, го препознав, не сакам да го изгубам, сигурен сум дека можеме да го решиме, но секако станува збор за две не само мои. Поентата е дека по 2 недели одмор, една моја пријателка ми рече дека ги бришам сите фотографии со мене од социјалните мрежи, отстранувам дека има врска и дека додавам и некои девојки. Ова ми дава да размислувам, најпрво мислев дека е така тој да не ме види, да ги остави работите зад себе и да размисли, но сега кога ми рекоа дека има и други девојки на списокот, мислам дека за да можам да ги запознаам други луѓе. Сè уште имам на моите страници дека имам врска и не отстранив никакви фотографии, но секако дека луѓето не се исти. Јас сум загрижен дека има уште време да ми се јави и не знам што ќе се случи.
  Што мислите за ова? Фактот што ги отстранив сите фотографии и статусот на врска е лошо?
  Thereе има ли иднина заедно по оваа пауза? Ви благодарам

 181.   Manuel dijo

  Добро утро,
  Помина еден месец откако мојата партнерка ми рече дека треба да одвоиш време, зарем не мислиш? Јас тоа го реков затоа што ако секогаш зборувавме за решавање проблеми и таа ми рече да затоа што сакам да размислам, и вистината е, јас многу ми недостасува и би сакал да ги решам проблемите. работите и дека тие се враќаат како порано, но таа не сака и ми рече да не инсистирам премногу затоа што сум опседната со неа, што не е точно ако инсистирам да е затоа што навистина го сакам и не сакам да ја изгубам, но не и сега не го зборувам тоа, бидејќи затоа што тој ми рече дека опседнат веќе не ме натера да го достигнам дното, но навистина сакав да разговарам и да решавам работи .... !!!!!!!!!!!

 182.   Август dijo

  Да бидеме реални и директни без цензура. Барањето време во врска е еквивалентно на една од страните што страдаат од непријатност или проблем (нужно не во рамките на врската), за жал, видов многу случаи во кои тоа е синоним со фактот дека има уште трето лице на сликата и тогаш малото достоинство што претпочитам да мислам дека таа компонента од врската е оставена, претпочита да бара време, маскиран начин да се каже дека ја прекинавме врската и не гледам начин.
  Замислувам дека тие го прават ова или поради самодоволност велејќи „Јас никогаш не го изневерив партнерот“ и тие доаѓаат и си го даваат својот простор. Што ќе се случи следно? Партијата што го даде предлогот заминува со неговиот нов overубовник, додека другиот е заглавен во тага и интриги од тоа барање, има и случаи во кои втората страна повторно го открива својот живот како сингл и одлучува да ја затвори вратата и да ја остави таа личност надвор од нивниот живот. Во секој случај, ако навистина има вклучена loveубов, вистинската и идеална работа би било да разговараме за тоа и да се бориме заедно за да залечиме кој било постоечки проблем, а не да паѓаме на овие видови ефтини изговори.

 183.   СЕРГИО СИЕРА dijo

  СЕ ОБЕЛЕТУВАМ ОСТАНАТ 15 ГОДИНИ И MЕНА ми ме праша ПОВЕЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕ СЕ ЧУВСТВУВА НИШТО ЗА МЕНЕ И T КАELLАМ ДОКОЛКУ ВО ANИВОТОТ ИМА УШТЕ ЕДНО ЛИЦЕ И МИ УБИВА ДА НЕ СЕ ОБЈАВА, ПОДОБРО Е МЕ ВИСТИНА И ДОЛГО НЕМАМ ПОСИЛНА ИМПРЕСИЈА I КААМ ДЕКА НЕ ЗНАЕ КАКО ДА НЕ ЗНАЕ ОД ДА НЕ ЗНАЕ ЗОШТО Е АКО Е ПАТ ПОДОБРО ОД КОИ СЕ СЛЕДНИ СО СВОЈОТ начин ИЛИ ДЕЦА

 184.   Килејча Херера dijo

  Па, јас сум на 15-дневен одмор и втората недела ми рече да си дадеме малку време, го прашав зошто, и тој ми рече дека не знаеше дека засега не сака да биде со некого, тој исто така ми рече дека не е од друга страна, дека тој ме сака многу, и дека кога ќе се вратиме на часови што ако сакав да продолжиме или дека ми рече кога да продолжам, и тој ме тера да се поправам тоа, му велам еден од овие денови затоа што не мислам дека можам да бидам без тебе. Не му реков ништо, само за да одвојам време што му требаше, но дека нема да бидам таму кога ќе ми треба, тој ми рече дека веќе знае дека ќе го завршам, но работата е, јас не ' не знам што да правам затоа што навистина го сакам. Но, не знам дали да продолжиме кога ќе влеземе или да го прекинеме засекогаш

 185.   Анаа dijo

  Погледнете, поминав два дена со кои девојка ми даде време, премногу страдам. Мојата девојка има 18 години и јас сум во врска скоро 19 месеци и не знам дали навистина треба да мисли дека сака некој друг. Денес се заебав и му испратив аудио дека страдам е најлошо. Што да правам??. Моите родители не знаат дека сум со неа, но тие лошо ме гледаат и јас секогаш правам изговори за себе. Leave оставам време и да зборува со мене кога сака ??. Изгубен сум. Ако некој може да ми помогне да престанам да страдам или што и да е, тоа ќе биде многу ценето. И се плашам дека ќе ми каже дека ме сака и потоа подоцна повторно ќе ме праша

 186.   ubaldo dijo

  Добро попладне минувам низ ситуација, па сопругата ме праша за време по 7 години заеднички живот. Не знам како да го земам. Никогаш не сум го видел минатото сè што ги постигнав сите мои цели мојата работа таа и моите деца се мои мотор што ме тера да се борам секој ден чувствувам дека е мој живот да дишам и кога таа ми рече дека не можам да верувам дека градите се тесни се чувствувам како да немам воздух her реков некое време, таа ми рече дали навистина ја сакам мојата сопруга и не знам дали тоа време таа ќе побара да ја поправи нашата врска или таа секогаш ќе ни го даде најдоброто за неа, но јас сум збунет, не знам што да правам, молам, ми треба помош!

 187.   Ann dijo

  Истото ми се случи и со мојот партнер, многу се сакаме и имавме голема самодоверба и аполо, но тој има многу проблеми и е многу лош и реши да го напушти некое време затоа што сакаше да го потроши својот товар сам и не ме оставај настрана и без внимание Тој рече дека не сакам да бидам таму и потоа да завршам лошо ... не знам колку ќе трае ова, па дури и каде ќе одам ако за подобро или за уште полошо, повеќе не зборуваме повеќе беци секој ден како порано затоа што јас бев беки по оваа одлука дека сме биле напнати или тој ги ослободил сите глупости на jeубомора, каква што не била ... и разговаравме за тоа и тој ми рече дека она што го сакаше е да се сложува со мене и да нема повеќе конфликти затоа што лошо си поминавме и му реков дека од комуникацијата ќе бидеме толку малку, и сега ако сме зборувале, има само сум бил трипати неделно барем да се запрашаме како сме, како е вашата ќерка и семејството и освен поддршка од мене. и засега ништо конфликт затоа што не сме такви и секогаш сме добро и многу се сакаме и се плашам дека ова ќе изгори поради неговата одлука не ја знам и кога ќе ми се јави го забележувам како досадно или индиректно со малку жар И разговарав со него без никаква jeубомора или нешто за да го изнервирам или совладам, само се обидувам да не завршам во конфликт и да го уништам и се надевам дека ова ќе заврши добро и ќе можеме повторно да бидеме заедно го сакам многу и жал ми е што ова е уништено.

 188.   Карлос лесмес dijo

  Здраво, мојата девојка и јас се прашувавме некое време, но секогаш сме биле многу среќни, немаме тепачки или нешто слично, но таа се чувствуваше многу стресна и е многу неодлучна, си дадовме време до 24 декември мислиш дека знаеш за тоа време може да се вратиме?

 189.   ирис dijo

  Здраво, добро започнав, јас сум со мојот партнер 5 години, 4 славенички и 1 заедно, ние сме во стан со веќе направен живот, тој е типичен да не ја поставува таа фотографија, не биди толку убав, на почетокот бев малку недоверлив во моето минато некое време кон тука почнувам да сум таму каде што работам и гледам поголема поддршка таму отколку дома, минимум за кој се расправаме, таа не прифаќа критики, таа веднаш станува одбранбена, вели дека ми е ладно со него и дека можеби имам подобро друштво таму на работа, страдам од вознемиреност и вистина бидејќи сме такви, се забележувам себеси со повеќе недостаток на воздух и исто така со мала желба да направи нешто сексуално, тој ме сака и јас го сакам, но не знам дали е да го сакам или да го цениме, мислам да му дадам некое време иако живееме во иста куќа, но не знам што да правам направи ... Јас рендав многу и одамна се сомневав во двајцата, во врската, но чувствувам дека сум приврзан за него ... дали би направил

 190.   Алекс dijo

  Па, ми се чини дека барањето време зависи од многу фактори и се согласувам, во најголем дел од времето, барањето време е практично чекор кон раздвојување. Но, постојат исклучителни случаи како што е споменато во статијата.

  Побарав време и не затоа што имам конфликти со мојот партнер. Кога има конфликт, зборуваме за тоа и го бараме решението и се обидуваме да не ја направиме таа грешка повторно. Ова ни овозможи да ја подобриме довербата и комуникацијата.

  Јас навистина побарав време, бидејќи сфатив дека почнувам да создавам емоционална зависност. Иако веќе разговарав со мојот партнер за оваа тема и создадов механизми за да избегнам да паѓам во неа, чувствувам дека не е можно бидејќи чувствувам дека сакам да контролирам сè во врската. Во тој момент сфатив дека морам да се извлечам и да се подобрувам самостојно, бидејќи не можев да го држам кога ќе знам дека има многу занимања. Плус, време беше да се соочам со моите емотивни проблеми, наместо да му ставам товар. Затоа што сакам тој да биде моја компанија, не психолог, ниту личност од која зависам.

  Се надевам дека припаѓам на тој 20% од твојот процент, и дека кога ќе се вратам сè оди добро. Свесен сум дека барањето време може да ја разлади врската, без оглед колку има loveубов. Растојанието не е добро, сè може да се случи.

 191.   бланка dijo

  Здраво, вистината е дека не знам како да го започнам ова пред неколку месеци, момчето ми побара време, тој ми рече дека тоа е заради тоа што не му дадов време.
  Сега има многу проблеми и ми рече дека сака да биде сам, не разбирав зошто сакаше да го поддржи затоа што не сакав да го гледам лошо и премногу инсистираше да ми даде објаснување но тој се налути за сè и ми рече дека тој повеќе не сака да продолжи со Ова требаше да биде сам затоа што не знаеш што да правиш со неговиот живот, вчера му оставив гласовна порака и не знам дали ја слушнал, ме остави за wsp и веќе немам никаква комуникација со него. Вистината е дека не знам што да правам за да продолжам да инсистирам на него. или нека се смири и да го чека неговиот одговор
  ми треба помош