Г-дин Портер слави класични палта со ејмс Нортон

Jamesејмс Нортон за г-дин Портер

Класичните палта ќе останат уште една зима како едно од клучните парчиња на машката гардероба. Со оглед на падот на температурите што ќе се случи во текот на следните неколку недели, Г-дин Портер сега ги прави централна оска на неговата нова издавачка куќа.

Интернет продавницата изведува беспрекорен и разновиден избор на палта, што опфаќа различни стилови и текстури, предводени од ова елегантно беж парче (со вклучен појас) од Марк obејкобс.

Над овие линии можеме да видиме два палта од алпака од фирмите Масимо Пиомбо и Ерменегилдо Зегна, соодветно. Едниот е од типот кросовер, додека другиот е со еден граден кош. Кога станува збор за добивање на еден, најдобро е да започнеме да ги делиме на овие два стила, во зависност од тоа дали сакаме повеќе или помалку ткаенина / волумен.

Аутфитите комбинираат паметни парчиња со лежерни парчиња. Ова помага да дајте им на овие свечени палта современ талент. Тука кошулата се заменува со ребрест џемпер со кратки ракави. Во останатите, тие се обложуваа на плетени џемпери и кошули во риги, носени со изучена невешт.

Jamesејмс Нортон во Г-дин Портер

Шведското студио за акни е куќата зад овој друг класичен капут. Облека направена од мешавина од волна и кашмир.

Актерот Jamesејмс Нортон го носи преку рачно изработен скокач со врат од колекцијата Прада есен / зима 2017-2018.

Jamesејмс Нортон во Г-дин Портер

Сликите се задолжени за Боглиоли. Двократно палто на принцот од Велс што Нортон носи над друг џемпер со кратки ракави. Овој пат со јака Перкинс и потпис на Ланвин.

Овој мотив се појавува и како украсува волнен костум од Дрис Ван Нотен, кој, како и останатите парчиња, Jamesејмс Нортон го носи без напор. Покрај класичните палта, г-дин Портер, резервира и мал простор за рововски мантили во овој едиторијал.

Jamesејмс Нортон во Г-дин Портер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.