Гучи есен / зима 2017-2018 во шест клучеви

Гучи есен 2017 година

Бидејќи Алесандро Микеле ја презеде креативната насока, Гучи не може да се класифицира во еден стил. Најсоодветно би било максималистичко, но таа придавка е кратка за да дефинира сè што претставува. И тоа е една од причините што го прави толку фасцинантен.

Во случај неговата мешавина од времиња и култури да не ја комплицира работата за правење резиме доволно, сега го додаваме фактот дека бројот на погледи е проширен и надминува 120. Многу свесни дека колекцијата есен / зима 2017-2018 на италијанската луксузна марка е најкомпромисна досега, ние се осмелуваме да се обидеме да го намалиме на шест копчиња.

Збирка без пол

Идејата дека облеката не треба да има пол продолжува да добива сила, но модните фирми треба појасно да се обложуваат на тоа. Со презентација на единствена колекција наместо вообичаената - две: еден маж и една жена -, Гучи потврдува дека е пред останатите во транзицијата кон дефинитивната пауза со класичната поделба на половите.

Накит и облека за главата

Гигантски сребрени пирсинг висеа од носот на разни модели. Пирсингот на септумот е еден од нашите омилени, затоа сме воодушевени што Алесандро Микеле им помага да станат тренд. Есента што ја замислувате вклучува и широк спектар на облека за глава, меѓу кои се: Бендови на челото во стилот на Ричи Тененбаум.

Приказ на сексапил

Не сте виделе толку многу кожа на шоуто на Гучи уште од времето на Том Форд. Торсовите ekиркаат голи под долги палта, јакни од одело и растегливи комбинезони со тигрни глави по целата површина, како и преку про transpирности.

Панк инспирација

Кожна облека, чокери, воени чизми, обетки, шила и пирсинг внесете одредена цврстина во суштински романтична колекција.

Флора и фауна

Растенија и животни (пеперутки, вилински коњчиња, бубачки, молци, тигри, лавови ...) остануваат како омилени мотиви на Микеле, како мнозинство на ориентална инспирација. Нејзината страст кон културите на тој дел од светот е истакната и во дизајнот на разни облеки, како и вклучувањето на рачно изработени свилени чадори во шоуто.

Брилијантна работа (буквално)

Гучи е подготвен да ги прекрши сите правила, вклучително и дека на есен треба да се облечете во пригушени тонови. Очила, накит, фустани, одела, вратоврски, чорапи и качулки. Сите видови облека и додатоци го прифаќаат сјајот со класата со која може само Гучи..


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.