Вилиот и Ел Гансо ... Разумни сличности

Што дојде прво, пилешкото или јајцето? Ако требаше да го примениме ова прашање на брендовите што ги предлагаме, нема да се сомневаме. Гуска ќе биде точен одговор. Но, ние не сме тука да разговараме за Ел Гансо, барем денес. Вилиот е шпанска марка која ни претставува некои Патики нешто веќе видено, иако не помалку посебно.

Со обележан англиски карактер и со удобност по знаме. Вилиот се претставува како иновативен бренд во кој внимателниот дизајн на нејзините чевли доаѓа до огромен успех. И вистината е дека тоа е безбеден облог. Не само затоа што веќе има чевли со тој дизајн што се продаваат два по два, туку и затоа што овие се нешто поевтини. Но, погледнете што ви велам ... вилиот

Како што можете да видите, разликите се минимални помеѓу Вилиот и оние на горната фотографија, кои припаѓаат на сега веќе воспоставените влечки „Ел Гансо“. Стил ретро y седумдесеттите на двата бренда. Еден допир на "Висока класа" совршен за носат со фармерки, шорцеви, засукани ракави или поло кошули. Бесконечност на можности на кои сега мора да ја додадеме и марката што сакаме да ја носиме на нозе. Од моја страна, јас веќе се решив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

60 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Бак dijo

  Не знам, тие не престануваат да изгледаат како имитација на оригиналите, и нема ништо полошо од тоа, носете го она што сакате да бидете, но не е ... Ја сакам гуската и ги обожавам оние што ги имам, но во последно време мразам да одам по улица и да гледам колку имитации има веќе низ излозите ...

  1.    pablo dijo

   затоа што овие две марки се толку слични затоа што се од ист производител, за оние кои не знаеле. Сопственик на Вилиот е тој што ги дизајнира и произведува моделите Ел Гансо, па да видиме дали ќе престанете со глупостите ...

  2.    Нео dijo

   Да видиме, фактот дека овие две марки се толку слични е од едноставна причина, сопственикот на Вилиот е дизајнер и производител на Ел Гансо ... Знам затоа што го познавам лично, престанете да глупите ...

 2.   Исус dijo

  Мислам дека штотуку ми даде одговор, зошто толку многу луѓе во Сарагоса, каде што живеам, носат чевли слични на оние на Ел Гансо, бидејќи овој бренд нема продавници тука ... пред некој ден кога минуваше низ центарот на градот Улица на која се погледнав, погледнав во излогот на продавница за чевли и ги видов .. кога сфатив што видов, се вратив назад и повнимателно се загледав во излогот .. тие беа чевли à la El Ganso, но на различна марка .. лошата работа е што не се сеќавам на брендот од каде што беа, па не можам да кажам дали беа Вилиот ... како и да е мислам дека Вилиот не е лажен од Ел Гансо, или на друго место тие нема да се продава во продавница за чевли како тоа

  1.    АЛВАРО dijo

   Ве молам, би сакал да знам каде можам да најдам ваков тип чевли во Сарагоса. Ми требаат, ти благодарам

   1.    Исус dijo

    Официјалната продавница Ел Гансо во Сарагоса е на улицата Исак Перал, ја отворија пред неколку месеци. Можете да ги најдете и во Колонијал, на Кале Сан Игнасио де Лојола.

    1.    Исус dijo

     PDT.: Ако она што го сакате е Вилиот, ги имате во Ел Корте Инглес де Сагаста, во делот за продавници за чевли во фабриката за мажи и сигурно во неколку други продавници за чевли (ми звучи, на пример, една од раскрсниците од Леон XIII)

 3.   Хозе Луис Колома dijo

  Камило, не очајувај затоа што кога нешто е успешно тоа обично се случува. Ги познавам луѓето од Ел Гансо откако тие ја отворија својата продавница во Фуенкарал пред три години и ги интервјуирав за универзитетска работа (колку пати!). Платив 35 евра за чевли и погледнете, сега не можете да ги најдете за помалку од 55 евра. Секако, престанав да ги ставам пред 2 години, хехехехе.

  Во секој случај, би сакал да појаснам дека во ниту еден момент не сме кажале дека се лажни. Само нивната „разумна сличност“ не погоди.

  1.    MM dijo

   Неверојатно ми се чини дека носењето „имитација“ претпоставува таква беспомошност, јасно е дека луѓето кои имаат вишок пари немаат за што да размислуваат освен дека нивните последни модели на чевли се автентично автентични ...
   Бога е дека коментарот на „Камило“ од 16 јуни е да се размислува да се стават за уши сите имитации на гнасни патики од повеќе од 60 евра, дека некој ќе му објасни на тоа дете дека во Африка има милиони деца што умираат гладни , да не речам дека немаат влечки ...

   П.С .: Гуската е расипана неколку месеци пред оние на Карфур, кои се „ИМИТАЦИЈА“ се идентични и трипати поотпорни ...
   Оние од нас кои не се богати ќе се задоволат со оние.

 4.   Исус dijo

  Потврдено: тие беа Вилиот и тие се веќе во мојот плакар, едвај чекав да одам во Мадрид следниот месец и да го посетам Ел Гансо, исто така, ме чинеа исто и без да плаќам АВЕ =)

 5.   Хозе Луис Колома Боронат dijo

  Јас сум многу среќен Исусе, хехех.

 6.   Јован dijo

  Дали некој знае во какви продавници може да се најде Вилиот? Само што барам и не можам да ги најдам. Ако можете да ми кажете некои продавници во Сантијаго де Компостела или Виго !!! Ви благодарам многу! !

 7.   Pablo dijo

  Здраво Хуан! И мене ме интересираа некои, попладнево е повеќе отидов да ги барам (јас сум од Виго), а во Сантано, кој е продавница во Колон, ми рекоа дека до крајот од јули Гуската нема да пристигне, а оние што постојат се „залихите“ од продавницата во Мадрид и ги најдов оние Вилиот во продавница за чевли во Урзаиз, до Сфера. токму таму каде што расте, пред Centroxogo, слегувајќи по MacDonal's
  Се надевам дека сум бил помошен.

  Павле.

 8.   josé dijo

  Објективна дефиниција; Плагијат: Суштински копирање дела на други луѓе, давајќи ги како свои. (Речник на Кралската шпанска академија).
  Лично и затоа субјективно мислење: На генерички начин, постојат два вида луѓе на оваа тема за кои се грижиме, оние кои по секоја цена и без свои лични критериуми сакаат да личат или да ги имитираат оние кои сметаат одредени социјални модели без разбирање нив, ... и оние кои имаат автентична личност и не бараат или се решаваат на имитации.
  Само последниве, без оглед на нивниот социјален статус, имаат час кога станува збор за однесување, а следствено и кога станува збор за облекување.

 9.   josé dijo

  Објективна дефиниција; Плагијат: Суштински копирање дела на други луѓе, давајќи ги како свои. (Речник на Кралската шпанска академија).
  Лично и затоа субјективно мислење: На генерички начин, постојат два вида луѓе на оваа тема за кои се грижиме, оние кои по секоја цена и без свои лични критериуми сакаат да личат или да ги имитираат оние кои сметаат одредени социјални модели без разбирање нив, ... и оние кои имаат автентична личност и не бараат или се решаваат на имитации.
  Само последниве, без оглед на нивниот социјален статус, имаат час кога станува збор за однесување, а следствено и кога станува збор за облекување.

 10.   Хуан Мигел dijo

  Проблемот со Гуска е што тие сакаат да бидат толку ексклузивни
  кои ја губат продажбата Вилиот се пошироко распространети
  сигурно затоа што комерцијалната мрежа е пообемна
  и слични цени и квалитети.

  1.    Jorge dijo

   изглед, гуска и вилиот е исто, овие производители се разделија и к-то излезе од оригиналот, јас ги викам вилиот.

 11.   Луција dijo

  Иако се доста слични, да не заборавиме дека ниту момците од Ел Гансо ниту оние од Вилиот не ја откриле формулата за Кока Кола бидејќи овој стил на патики веќе постои со години, мислам дека Вилиот успеа многу повеќе да го омекне моделот , што, секогаш по мој вкус, им дава поголема класа.

 12.   Слика на зачувување на Хозе Луис Колома dijo

  Гледам дека темата дава мислења кои се многу различни едни од други. Секогаш е интересно да се види вашата визија, но мора да имаме предвид дека има продавници со ланци кои го прават истото и никој не кажува ништо ...

 13.   josé dijo

  Кој сака да ја разбере разликата помеѓу користење имитација, во поголема или помала мера скриена, или оригинал, кој разбира.
  Кој не е способен, добро ... добро ... што ќе правиме? Секој е слободен да избере, но вашиот избор ја дефинира вашата личност, ако одлучите да имитирате ..., во случај тоа
  Тоа нè засега нас, не е Ел Гансо тој што те исклучува туку ти самиот се исклучуваш.
  Вие избирате што сакате да носите: Имитација или оригинал.
  Затоа, ако одлучите за имитација, не жалете се. Вие се исклучувате себеси, во никој случај Ел Гансо.
  Од овој момент, откако кажав сè што имав да кажам, на што и да одговорам, нема да интервенирам повторно, бидејќи не вреди, и го велам ова со знаење за фактите и откако ќе направам релевантни проверки, (и јас знам што си велам себеси).
  Збогум, и со почит.
  Хозе

  Поскрипт: има нешто што. Без оглед на тоа што е комерцијално, тоа се обидува и вреди да се заштити: авторските права во кое било креативно поле.

 14.   Луција dijo

  Почитуван Хозе

  Во светот на модата не можеме да заборавиме дека постои нешто што се нарекува тренд, без оглед кој е пионер. Не знам дали некогаш сте оделе во продавниците во Ел Гансо, но ако застанете еден ден ќе видите дека изгледа како продавница на Ралф Лорен на која е сместена етикетата и, сепак, никој не може да каже дека е копирана, но тие следат одреден стил, концепт. И да, поло е поло, без оглед дали носи коњ или гуска, и со спортски обувки исто.

  Бидејќи како што реков во претходниот пост, во овој случај станува збор за еден вид патики што постои со години и сега повторно удри силно. Затоа кога велите дека постои нешто што се нарекува Авторски права, заборавате на нешто друго што се нарекува конкуренција и во овие ситуации во кои два слични производи се натпреваруваат на пазарот, еден од клучевите е во маркетингот. И верувам, секогаш според мое мислење, дека оваа битка ја добива Вилиот. ЗАТОА?

  Па, без да одам понатаму во нејзината презентација, му купив неколку на мојот дечко, првото нешто што ми привлече внимание беа дрвените дисплеи во кои беа претставени, а потоа и дизајнот на кутијата. Но, тоа е дека внатре се појави привлечна приказна за претпоставеното потекло на брендот, сега не се сеќавам добро и, конечно, забележав дека соработуваат со здружение. Сето ова придонесува за создавање на концепт.

  Пд: Како и да е, никој од нив не е мој стил, јас ги одржувам доживотните разговори

 15.   Слика на зачувување на Хозе Луис Колома dijo

  Не треба да пишуваме коментари во повреден план како да се изгубија нашите животи. Во врска со она што го велите (Joseозе) дека ако се исклучиме себеси и другите едноставно укажуваме дека „логоата за одење“ се ужасни.

  Спојот на луксузната облека со основната облека е совршенство во модата. Само исто така кажете дека без разлика колку пари имате, стилот е единственото нешто што оди во личноста. И не со носење марка, вие сте подобар од секој што не го носи тоа.

  Покрај тоа, јас се осмелувам да кажам дека ако некое лице што носи е брендирано, тоа е потполно лепливо. Освен ако не се брендови толку ексклузивни што не го ставаат логото никаде, што навистина се сомневам дека ќе се случи.

  Патем, јас ја обожавам облеката на Ел Гансо, секогаш во вистинска мерка. Но, заслугите на влечките Гансо не одат кај нив, туку кај remереми Скот „креаторот“ на дизајнот.

 16.   josé dijo

  Поскрипт 2: добро пеење за мешање на комерцијална конкуренција со авторски права.
  Поскрипт 3: Логото на Ел Гансо не оди, туку е статично.
  Поскрипт 4: Неговото име не е remереми Скот, туку ереми Стенфорд.
  Поскрипт 5: Пред да пишувате, почестете ја својата професија, затоа ве молиме подобро информирајте се.
  Поскрипт 6: Ги сфаќам работите како што сакам сè додека ги почитувам правата на другите, тоа ќе биде повеќе.
  Сега ако навистина, збогум.
  Повеќе не се позајмувам на оваа изманипулирана игра.

 17.   Хозе Луис Колома dijo

  Ви благодариме за вашите коментари. Ме забавуваат многу. Грешка во врска со Скот од Стенфорд. Againе ја направам трката повторно за да не погрешам. Се најдобро

 18.   Pablo dijo

  Лично, Вилиот ми се допаѓа многу повеќе од Гуска, и јас го купив Вилиот, не затоа што се поевтини, затоа што во Виго разликата помеѓу вилиот и гуската е 1 € ... и не мислам дека некој што носи обувки Вилиот е некој што сака да биде богат или стилски и е сиромашен без стил, се чини апсурдно да се направи рејтинг од тој тип за еден вид чевли.

 19.   Луција dijo

  Почитуван Хозе

  Јас би ве замолил за малку понизност, ве потсетувам дека не зборуваме за Армани, туку за Ел Гансо и вие го споредувате со друга марка која, како што вели Пабло, не е дека ги дава прецизно чевлите, (купив Вилиот некои на мојот дечко и цената беше дури и повисока од гуска). Ако се одлучив за Вилиот, тоа е едноставно затоа што моето момче ги најде многу поладно од другите, период. Значи, треба да ги преиспитате своите аргументи.

  Бидејќи, покрај тоа, (и јас навистина не сакам да бидам тежок со ова) овие типови чевли НЕ СЕ ИЗМЕНИЕ ИЛИ ОД ДВЕ, затоа кога зборувам за конкуренција, а не за авторско право, тоа е затоа што во овој случај не постои.

  Патем, објасни ја „изманипулираната игра“ затоа што ме остави малку изгубен. Благодарам

 20.   Исус dijo

  Како што реков пред многу коментари, го купив Вилиот ... и не затоа што беа поевтини од Ел Гансо (што патем не се), туку затоа што имаат поголема комерцијална дифузија и денес се единствени помеѓу двата бренда што се продаваат во мојот град и, како што ќе разберете, не одев на 300 км. повеќе отколку да купам патики =) и според мене, Вилиот не е имитација на Ел Гансо или обратно, тие едноставно се ист тип чевли што ги нудат две различни марки ... или е тоа „тип на конверс“ чевли на, на пример, Ед Харди, дали се тие имитација на самиот „Конверс“? Во врска со брендираната облека, јас лично од единствена причина што ја купувам е затоа што верувам дека на долг рок дава подобар резултат заради квалитетот на нејзините ткаенини отколку облеката од продавниците на Индитекс, која ги следи модните трендови, но нејзиниот квалитет е просечен , и, се разбира, секогаш се обидувам да купам облека во која логото на брендот се појавува што е можно помало или не може да се види, бидејќи не сакам да рекламирам на улица, за тоа тие веќе се платени, на пример, Формула 1 возачи

 21.   Хозе Луис Колома dijo

  Исусе !!!! Честитки за вашиот коментар. Разумен и многу искрен. Ви благодарам многу за вашето мислење.

 22.   Јован dijo

  Фала ти многу Пабло! Знам какви продавници ми кажуваш. Денес бев во Сантијаго и барав гуска и воопшто ништо, наместо вилиот ако ги пронајдам, но дали знаете дали има бели чевли од вилио со црвени и сини ленти, тоа е девојката од продавницата за мене тој модел Во оваа марка се продава само за девојчиња, и знам дека во гуска има овој модел за xico, нели ??? Затоа се одлучив за оние од гуска, па до крајот на јули тие не пристигнувајте во Виго, не Пабло Колку се тие веќе ??? Ти благодарам многу !!

 23.   Pablo dijo

  Јас, волот ги купив за 59 евра, а гуската ја продаваат за 60 евра. Не знам како ќе бидат сега (заради продажбата). Ги купив оние со италијанско знаме, и вистината е дека ги сакам !!

 24.   josé dijo

  Почитуван Хозе Луис Колома, на 3 јули го напишав она што претпоставувам дека ќе биде мојата последна интервенција.

  Помина скоро еден месец и чувствувам морална потреба да исправам:

  1- Кога зборувавте за тоа дека не сакате логоа за одење, не се однесувавте на описот на графичките карактеристики на кое било лого.

  2- Пишувањето на ереми Скот наместо Jeереми Стенфорд не беше грешка од ваша страна, туку обичен професионален пропуст, каков што имаме сите, пооправдано во овој случај, бидејќи Скот е уште еден реномиран дизајнер.

  3– Мислам дека си добар новинар со многу ветувачка иднина. Не го велам ова само затоа што ја следев вашата кариера, но исто така и затоа што покажавте суштински квалитет во вашата професија: умереност.

  4- Умереност што ми недостигаше во мојот ненадеен одговор.

  Поздрав и до вечно

 25.   Хозе Луис Колома dijo

  Здраво Хозе,

  Мило ми е што повторно слушнав од тебе. Морам да признаам дека ми недостасуваше да не читаш, освен ако не беше јасно дека е така. Во однос на претходните мислења, не грижете се, ништо не се случува!

  Ви благодарам многу за исправката ... Како мудрите луѓе. Се надевам дека ќе продолжите да ми „противречите“ во мислењата што ги давам овде. На крајот ќе станеме пријатели и сè, хехе.

  честитки

 26.   Гаспар dijo

  Здраво!
  Ми падна на ум да го ставам името на remереми Стенфорд на гугл затоа што пред неколку месеци купив патики во Ел Гансо дизајнирани од него и сакав да знам повеќе. Затоа завршив на оваа страница. Се сеќавам кога ги купив ги видов триковите на Вилиот во друга продавница и веднаш помислив „каков плагијат“. Сега гледам дека тоа беше очигледно, иако е исто така точно дека ниту еден од двата бренда не откри ништо.
  Секако, не замислував дека ова може да предизвика дебата од ваков калибар!

 27.   Исус dijo

  Треба да ја посетите „Must Have“ на menstyle.es ... за да откриете дека Вилиот е брендот што предизвикува сензација во САД. Северноамериканското издание на GQ дури им посвети напис.

 28.   alberto dijo

  Здраво !!! Може ли да ми кажете во кои продавници продаваат чевли од Вилиот? И дали знаете некоја продавница на северот од Кастелон и во Мадрид каде ги продаваат? Ви благодарам.

 29.   значајни dijo

  Здраво, може ли некој да ми каже каде можам да го купам вилиот во коруња или во саламанка?
  Ви благодарам!

 30.   Даниел dijo

  Здраво. Може ли некој да ми каже како го резбаат Вилиот? Ако нормално носиш 42, во Вилиот е и 42?

 31.   новостимска мода dijo

  Забавен сум колку понекогаш можеме да бидеме цинични !!! Освен ако немаме сметка во банка на богати луѓе како Кармен Ломана, не можеме секогаш да си дозволиме да купиме оригинална облека и, без да знаеме за тоа, купуваме во продавници каде што копирањето / плагијат / имитирање е секојдневно.
  Јасен пример: ZARA.

  И да завршам, вчера го фатив Вилиот во продажба на Аутлет, преку Интернет… за 22 евра.

  Честитка.

 32.   Paco dijo

  Веќе имаше судење во врска со ова, го знам тоа од прва рака ... Вилиот конечно победи, иако може да биде за многумина ...

  1.    Мико dijo

   Не можам да спијам и само го прочитав овој блог, сметам дека е многу интересен и мислењата на луѓето ме забавуваат, но она што не е дозволено е лага.
   1. Немаше судење помеѓу Гуска и Вилиот дека Вилиот победил.
   2. Гуска му претходи на Вилиот и, бидејќи е потполно ист, мора да се сфати дека Вилиот е копијата.
   3. Гуска е онаа која го осуди Вилиот за плагијат.

   И, ве молам, да не го ставаме од прва рака да им дадеме поголем кредибилитет на ваквите пронајдоци дека веќе сме постари.

   честитки

 33.   Santi dijo

  Секој што ќе погледне одблизу на едниот или на другиот, ќе ја испита нивната историја, ќе ги спореди продавниците каде што се купуваат ...

  односно секој што навистина бира помеѓу едното и другото, логично е да го избере Ел Гансо.

  Повеќе разновидност на модели, подовите на чевлите се подобри, тие продолжуваат да иновираат со нови модели, тие се поексклузивни кога одлучуваат кои продавници ги продаваат ...

  А, која е копија, а која не ... ако го каже истиот напис од Хозе Луис.

  ;D

 34.   Алфред dijo

  НИКОЈ ЗНАЕ КАДЕ СЕ ПРОДАВААТ ОВИЕ ПАТИЧКИ ВО МАДРИД ???? КОЛКУ ДА ЗБОРУВАМЕ И НИКОЈ НЕ ОДГОВОРУВА ЛУ WHЕТО што го прашуваат ова прашање.

  ДАНИЕЛ !!!!!
  КУПУВАМ ЕДНО НА ИНТЕРНЕТ И ЕБАВ 42 ВЕADЕ КОЈА Е КОРИСТЕ QЕ ПРЕДЛОГ. И тие се големи за мене. МИСЛАМ 41 Е ДОБРЕН ПОРАДИ 40 ГО ТЕСТИРАВ И МОГИТЕ НОЗИ СЕ СТАВУВААТ ВО НО МЕ ПЛОДААТ ПОКО

 35.   Алфред dijo

  Мислам на крилјата на ВИЛИОТ !!!

 36.   ФЕДЕ dijo

  Против какво било фалсификување, ако цената изгледа скапа за производот, јас не го купувам, ако парите што ги имам не ме достигнат за производот, јас не го купувам, треба да имате стил и класа и да не сакате да се преправате нешто што не сте, а тоа не го прават луѓето што купуваат имитации, тие само сакаат да изгледаат како оригинали по секоја цена и немаат личност, извинете ако нервирам некого со овој коментар, едноставно е тоа што мислам.

 37.   Едноставна личност dijo

  Мислам дека она што никој не го знае (нема да го кажам моето име, но јас сум во секторот за обувки) е дека токму пријателите на Ел Гансо мораа да ги сменат своите толку познати модели (со лентите во полувертикална положба) за други со ленти во скоро хоризонтална положба и различен стил. Причината не е никој друг туку гореспоменатите права на трговска марка и индустриска сопственост.
  Тие беа копија на јапонска марка чиј сопственик сметаше дека е соодветно да го регистрира дизајнот ширум светот.
  Никогаш не учествувам на форуми, но ми пречи што брендот Ел Гансо се брани без да се знае целата вистина на приказната.

 38.   kike dijo

  Здраво !! како си ? Ги барам белите чизми со гуска, со француско знаме во вертикални ленти, но се чини дека се лажни и ги прават хоризонтални? поздрав..

 39.   Хозе Луис Колома dijo

  И ова продолжува да расте. Импресивно !!!!

 40.   Маркос dijo

  Ајде да видиме, вилиот беше многу порано (3 години) од гуската, така што тие не се лажни, во секој случај би било спротивното. Исто така, направено е судење за фалсификат, а гуската изгуби за да нема фалсификат. Ако сте уморни од гледање на Вилиот на улица, купете некои што знаете што велат ако не можете да ги победите, придружете им се.

 41.   Раул dijo

  Дебатата отворена овде е многу интересна… ми падна на памет да ги побарам на Фејсбук за да видам што има секој од брендовите. Ја најдов само страницата на Ел Гансо, таа е следната:

  http://www.facebook.com/pages/El-Ganso-Spain/158497484428

  Ако некој најде Вилиот, ве молиме објавете го.

 42.   Clara dijo

  Сакам некој виiут, каде можам да ги набавам? .. liveивеам во Астуриас, Хихон. 🙁

 43.   Borja dijo

  Мислам дека ако има навистина некои „оригинални“, тоа се кавасаки ноо ??
  http://www.kawasakisko.dk/

 44.   Фредпери dijo

  Каква curубопитна дебата ...
  Јас работам во овој сектор освен што сум потрошувач на овој стил на облека долги години ...
  Оригиналите се од Фред Пери, англиска марка што ги имитира тениските чевли од времето на овој познат тенисер, освен неговата колекција усвоена од урбаните племиња како модови, со изразен англиски стил.
  Првиот бренд што направи сличен чевел по Фред Пери беше Кавасаки; но првиот бренд што го воведе целиот нареден подметник беше Ел Гансо: нема никаков вид изгубена проценка за овој бренд, не измислувај такви глупости (евентуално за да го оправдаш тоа што го носиш во потрага по гордост; вертикалата е токму од спротивната причина: штом брендот и неговиот starвезден производ се консолидираат, откако ќе ја достигне целата јавност и откако ќе биде копиран дури и од Карфур (да, точно), може (и треба) да се дозволи стилска промена во наведениот производ, тоа им дава разлика во однос на копиите; всушност, новиот дизајн е многу посложен кога станува збор за негово производство и, според тоа, за копирање на претходниот.

  Честитка.

  1.    Мико dijo

   Јас ги имам истите податоци како тебе. Покрај тоа, концептот Ел Гансо ги надминува чевлите, бидејќи последователните модели успеаја дури и повеќе од оригиналните две ленти. И, всушност, промената на лентите не беше од Вилиот, туку од Адидас, кој рече дека 2 ленти се еднакви на 3 ленти и како МСП не беа компензирани за економскиот напор да се сруши цела мултинационална лента. Промената на курсот беше ризична и тие ја везеа.

   честитки

 45.   трговец dijo

  Може ли некој да ми каже каде продаваат влечки од гуска во Хихон или Овиедо, мојот син навистина сака еден и не можам да ги најдам.

 46.   Ангела dijo

  Здраво! Liveивеам во Кастелон и не можам да најдам ваков вид влечки насекаде, па некој може да ми каже каде можам да ги најдам во Валенсија, ако можете да ми ги дадете точните продавници, зборувам за Гансо.
  Ви благодариме и со почит

  1.    микито dijo

   Во Валенсија имаат продавница Ел Гансо во Хорхе Хуан 26!

 47.   Маа dijo

  Здраво! Овие чевли се одлични, но јас живеам во Ваladадолид и не можам да ги најдам никаде: С.
  Дали некој знае каде ги продаваат во Ваladадолид?
  Би било голема помош (:
  Честитки!

 48.   Габри-h_96 dijo

  во ваladадолид во 50 јарди во монтеро калво

 49.   Гуската dijo

  Имам два пара гуска, тие се многу удобни и многу пооригинални и подобро завршени од вилиот

 50.   Јави dijo

  Сакам чевли од гуска и не сакав да потрошам многу пари, дали некој знае каде можам да ги најдам?
  Ви благодариме.