Додатоци на Вардсон и копродукции со печат „изработен во Шпанија“

Вардсон и ко

Во овие времиња, за восхит е што храбрите претприемачи се стремат да создадат сопствен бизнис. Изборот на поле, конкурентно како модата, и специфично како и за мажите, е уште покомплицирано. Иако ништо не е невозможно. И ако не, тие кажуваат Едуардо и Едсон, ко-основачки партнери на Вардсон и Ко. И иако името звучи најмногу британски, оваа компанија специјализира во додатоци основана во 2010 година, потекнува од Мадрид.

Филозофијата на Вардсон и Ко. има јасна цел; нудат производ на добра вредност за парите, што исто така Направен е во Шпанија. Отпрвин, куќата беше специјализирана за чорапи, иако со текот на времето тие го проширија каталогот на производи и во денешно време работат и со шалови или чанти.

Чорапи од шкотско предиво

Вардсон и Ко

На чорапи Тие се мила на фирмата. А. трезна, класична и функционална колекција во кои ќе ги најдеме боите што секој маж мора да ги има во својот плакар; сива, сина, кафеава и секако црна. Обичен или ребрест, но, да, сите произведени во Шпанија со познато шкотско предиво, најдобриот материјал за чорапи.

Волнени шалови

Вардсон и Ко

Ѓулар, веќе неколку сезони, стана додаток што треба да го има секој маж, а тоа е што тие го даваат тој допир boho на некого изгледа случајно вреди за нејзината сол. Во „Вандсон и копродукции“ се обложуваат на мазни модели, многу лесен и ладен совршен за пролет. Дали е така направени од волна во бои привлечни како сива чад.

Завива, машкиот саронг

Вардсон и Ко

И сега кога доаѓа летото, не можеме да заборавиме на обвива, овој вид на саронг / пешкир за мажи. Практично и многу лесно, да не речам многу поелегантно од крпите за базен или душеците на плажа.

Кожни производи

Вардсон и Ко

Конечно, не можеме да не ја споменеме соработката на Wardson & Co. со шпанскиот дизајнер специјализиран за кожа. Стив мајмун. Мини-колекција на држачи за кожни картички Направени рачно во нијанси како сина или црна.

Повеќе информации - Френк Клег, Портрет на американски занаетчија


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.