Бјорн Борг: бои и дезени во машка долна облека

Екстравагантна колекција на долна облека за мажи на Бјорн Борг

Што имаат долна облека Колку заведува спортистите? Но, немој да мислиш лошо! Дека со ова прашање се повикуваме само на сè почестиот тренд на колекции на машка долна облека дизајниран од спортисти. Веќе ги видовме случаите на Дејвид Бекам и Кристијано Роналдо, додека денес ќе видиме друг депо-дизајнер, но овој пат тој излезе од тенисот, како што се однесуваме на поранешниот тенисер Бјорн Борг, кој ја претстави својата нова линија на долна облека пролетно лето 2013 година, и какво изненадување со вашиот предлог! 

На прв поглед, толку многу бои и смели мотиви може да бидат одбивни, но откако ќе почнете да ја цените оваа колекција на Долна облека од Бјорн Борг почнува да му се допаѓа.

Екстравагантна колекција на долна облека за мажи на Бјорн Борг

Никој не може да негира дека е смел, но не на груб начин, туку е весел и многу впечатлив, интегрирајќи широк спектар на бои и модели инспирирани од народните и етничките стилови, како и поп-арт.

Во оваа колекција можете да најдете и гаќички и боксери, како и гаќички до глуждот и прилично едноставни костими за капење, но достапни во разни бои.

Во секој случај, ако не се осмелувате да носите ваква впечатлива долна облека, можете да се одлучите за Долна облека од Бјорн Борг во цврсти бои, но тоа, иако немаат дезени, боите се прилично силни и впечатливи, како што се портокалите, блесовите во типот на блесокот и тиркизната боја.

Повеќе информации - Кристијано Роналдо ќе ја „дизајнира“ сопствената колекција на долна облека


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.