Божиќни џемпери за целото семејство

 

Божиќни џемпери за целото семејство

Нашите Божиќни Божиќ доаѓаат со тој допир на забава и радост додавајќи додатоци екстравагантни како божиќни џемпери. Тие освојуваат кој било настан, бидејќи нивните дизајни се очекуваниот момент и за семејни собири и за да го однесат во канцеларија или на работа.

Опциите и цртежите се бесконечни, сите франшизи и многу од продавниците Тие веќе се обложуваат на продажба за облека со божиќни мотиви. Можеме да ги најдеме истите цртежи за да можат облечете се исто како и сите членови на семејството. Опциите се бесконечни… снегулки, новогодишни мотиви, смешни цртежи, Дедо Мраз или типичните шведски планински џемпери. Откријте ја целата разновидност со изборот што го подготвивме за вас.

Божиќни џемпери за целото семејство

Споделувањето на Божиќ со нашето семејство е најдобриот подарок. Иако овие Божиќни празници не се соодветни за славење со најблиски кои не се таму, можеме да бараме моменти на радост со оние кои се уште дома. Можеме да се облекуваме во облека наменета за вашите новогодишни мотиви да испратиме честитки и честитки до нашите пријатели и семејство.

Овие џемпери го имаат тој детал што веќе создаде мода во 2011 година од страна на некои студенти од Универзитетот во Сан Диего. Како детал тие одлучија соберете ги најсмешните Божиќни џемпери за да можете да ги покажете. Сега тоа е тренд што сите го копираат, па го усвои името на „грд џемпер“. На шпански јазик, ние го преведуваме во грди џемпери, иако не сите продадени треба да бидат толку претерани или екстравагантни.

Божиќни џемпери за целото семејство

Во нашите продавници можеме да најдеме облека со помпони, релјефи, лакови, bвона, малку светла и божиќни отпечатоци со светли бои. Тие се основните компоненти за да можете да носите џемпер со овие карактеристики.

Постојат онлајн продавници кои ја обезбедуваат оваа облека кои го даваат целиот шарм на овој Божиќ. Направени се од удобни, меки и ткаенини за дишење, така што се пријатни на допир и студени.

Божиќни џемпери за целото семејство

Исто така, постои можност за џемпери кои наместо волна Направени се со полиестер, друга ткаенина што исто така обезбедува удобност и топлина. Ништо не недостасува со таа забавна причина за да може да ги носи целото семејство. Дресот од десната страна на фотографијата се продава на Амазон и има до 38 божиќни мотиви за да можете да го изберете оној кој најмногу ви се допаѓа.

Божиќни џемпери за целото семејство

Марката за франшиза Киаби има и облека со новогодишни мотиви, со материјал изработен од фина, но синтетичка волна, изработен од полиестер и акрилик. Не очекувајте висока цена, бидејќи Повеќето не надминуваат 10 €, нешто што го радува нашиот џеб да може да уживате во забавен момент.

Божиќни џемпери за целото семејство

 

Веб-страница Божиќни џемпери има своја продавница посветена на продажбата на овие алишта како причини за овие празници. Тие ги посветуваат своите делови за да можете внестрпливо да купат иста облека за сите членови на семејството и на тој начин да може да ја носи истата облека.

Божиќни џемпери за целото семејство

H&M исто така се обложува како и секоја година за продажба на облека со новогодишни мотиви. Дури и ако нивните мотиви не се исти за целото семејство, можете да изберете да имате различни модели без да потрошите многу пари, и за сите возрасти и пола.

На горната фотографија го имаме горниот бел џемпер за жени со мотиви од светки, другиот во сина боја со елката е за мажи. Двете подолу се дизајнирани со повеќе детски цртежи, бидејќи се продаваат за деца и се многу посакани.

Божиќни џемпери за целото семејство

А, што мислите за Божиќните џемпери со темата на вашиот омилен филм? Овие облеки се дизајнирани да скршат сè што е конвенционално на „грдиот џемпер“ и е тоа Со оваа можност се обложуваме дека можете да го повторите следниот Божиќ.

На фотографијата го имаме забавниот цртеж на Марвел за loversубителите на Дедпул со тој забавен допир на хумор. За fansубителите на „Војна на Starвездите“ можете да најдете и модели како оние на фотографијата, мислам дека за некои можеби е премногу гик. Хари Потер исто така не недостасува како Божиќна тема, тој вклучува оригинални дизајни со својот комплет LED светла, светло во секоја свеќа.

Божиќни џемпери за целото семејство

И можеме да продолжиме и да не ни е досадно со бројот на модели што можеме да ги најдеме во нашите продавници и веб-страници. Ако сакате да најдете грди, шармантни божиќни џемпери и да не оставите многу пари, можете да ги најдете на места како Примарк, каде што можат да бидат околу 12 евра.

Други интересни места може да бидат Киаби, како што веќе ви покажавме каде нивните цени се многу прифатливи. Секоја година Lidl нуди и мала колекција на нејзината новогодишна облека. Ако одлучите да купите преку Интернет, го имате познатиот Aliexpress со безброј модели за помалку од 10 €, иако мора да купувате со време и однапред за да ја имате навремено вашата копија. Alibaba нуди и ефтини и многу грди џемпери, само треба да продолжите да прелистувате и да го пронајдете вашиот соодветен модел за таа пригода.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.