5 идеи да го дадете овој Божиќ

На помалку од еден месец пред пристигнувањето на долгоочекуваниот Божиќ, многумина од нас веќе бараат Божиќни подароци за да ги изненадат овие важни датуми. Не пропуштајте ги овие 5 оригинални идеи да го направите совршен подарок овој Божиќ.

Подарете музика

Добар подарок ќе бидат слушалките. Совршено е да се исклучите од лутата толпа и ви нудам различни предлози. Ако сте од оние кои сакаат да уживаат во најдобриот звук и со уникатен дизајн, ништо подобро од некои Beats by Dre Studio во бело (299,95 €). Тие се безжични, ви даваат опкружувачки звук и дизајнот е крајно внимателен. Продолжувајќи со дизајнот, друга опција што нема да остави рамнодушна се слушалките Дијамон-солзи од Дизел Вектр (299,95 €). Тие доаѓаат во црно, со нагласи со завртки. Тие не се безжични, но имаат уникатен и разликувачки допир. Тие се многу ергономски слушалки и се разликуваат по формата од вообичаените слушалки.
Ако барате поевтина опција, ви покажувам двајца кои исто така даваат звук со многу добар квалитет. Од една страна го имаме Слушалки Маршал мајор, бели (99,95 €), бренд што ни дава сигурност да нудиме добар звук и внимателен дизајн или слушалки од UrbanEars со својот модел Zinken во сина боја (99,95 €), со многу добра вредност за парите.

Подарете облека

Искористете ја облеката што му се допаѓа најмногу и што нормално не може да се дозволи, за да му дадете добар подарок што не се очекува. Во оваа смисла, имам неколку опции кои освен што се различни, сигурно оставаат повеќе од една со отворена уста. На кожна јакна Секогаш е задолжително и следејќи ги трендовите на оваа есенска зима каде што е врамено на кожна јакна како основна Во сите наши кабинети, имам две опции што ги сакам. Од една страна тоа на Цигански потпис. Кафеава моторџиска јакна од кафеава боја, која доаѓа со двоен јака и качулка. Вашата цена 169,95 €, совршен за најурбани тимови. Продолжувајќи со кожа, втора поевтина опција е онаа на фирмата Freaky Nation, исто така од моторџиски стил и во кафеава боја, што чини 99,95 €.
Ако претпочитате да ја изоставите кожената јакна, исто така има неколку интересни опции. На класично платно крзно од плаво, од фирмата „Твој реч“ со цена 89,95 €, или јакната Г-Стар Мичиген во црна боја по цена 109,95 € и совршено е да се носи со фармерки.

Подарете мирис

Подарете мирис Кога знаеме кој мирис најмногу сака на другата личност, тоа е сигурен хит. Оваа есенска зима имаме различни предлози од најсмелите и со многу изразени конотации. Совршена опција е Нуит де Лом од YSL. Карактеристичен ноќен мирис затоа што се издвојуваат само три главни ноти: кардамон, кедар и кумарин, преку мешавина од бергамот и најзачинети дрвени ноти. Друг карактеристичен зимски мирис е Рочас Човекот, најсмелата арома на Рочас, каде што во неговиот излез преовладуваат конотациите на зелените лисја од бергамот, свежи врвови на лаванда во неговото срце и со позадина на кафе, мока и кедар. Диор е уште една одлична опција за овој Божиќ со својот мирис Диор хом, ароматизиран со кедар од Вирџинија и ветивер од Хаити, заедно со бергамот, килибар и лаванда. И за loversубителите на најсвежите мириси, најновиот лансирање на Lacoste со своите Лакост Л.12.12 Ноар, кој вклучува нијанси на лубеница, вербена, египетски босилек и лаванда, кои се мешаат со интензитетот и класичната арома на темно чоколадо, кашмеран, кумарин и пачули.

Дајте патна торба

Тие се совршени за ден за ден во канцеларија, за одење во теретана или за одмор за викенд. Чантите несомнено се добра опција за подароци за овој Божиќ. Има многу разновидност, но сакам да ви ги покажам моите омилени за овој Божиќ. Викенд торба Шимшир. Доаѓа во кафеава боја и е направен од кожа. Има затворач за патент и различни прегради внатре со џеб за вашиот мобилен телефон. Неговата цена е 399,95 €. Друга опција за патување за викенд е патната торба Кралска торба за топчести републики црна и чија цена е 269,95 €. Лакост исто така го лансира својот предлог за викенд чанти со многу практична црна торба за рамо и чија цена е 234,95 €. Повеќе лежерна и спортска опција е Гант во сино што е совршено исто така да го однесете во теретана и чија цена е 199,95 €.

Дајте часовник

Давањето часовник е еден од најкорисните детали. Кога барате нешто истакнато, елегантно и пред сè со посебен допир покомплицирано е Ви го покажувам мојот избор на божиќни часовници. Првиот е од Никсон, твојот модел 51-30 ТИ црна Неговата цена е 649,95 €. Друг од часовниците што најмногу ми се допаѓа е оној на фирмата Kienzle, твојот модел Нуркач en сребрена боја за 399,95 €. Кибое, овој Божиќ ни дава многу интересна опција за хронограф со својот модел Гигант KYC-002 55 сини. Неговата цена е 399,95 €. Baldessarini исто така лансира црн хронограф и чија цена е 379,95 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Одеида поланко dijo

    Одлично! Дојдов да го прочитам доцна, но ќе ми служи исто!