Бесрамно зборуваме за машка срамна коса

Тајсон Бекфорд

Скромноста што постоеше кај мажите во идејата да признаат дека се грижат за нивната убавина, почнува да се сеќава на минатото. Пред тоа беше незамисливо луѓето отворено да зборуваат за примена на креми против брчки или за внимание на нивните срамни влакна, но сега тоа се смени.

Многу мажи користат креми и восок или ја потстрижуваат целата коса, вклучувајќи ја и срамната коса. Покрај тоа, повеќето мажи кои го прават второто уверуваат без руменило (нема причина) дека тоа се должи на кокетството. Тие само го сакаат чувството и изгледот на „негуваниот“ пубис, но има многу други причини да се намали или, зошто да не, и целосно да се ослободи од растењето на влакната на пубисот. интимна област.

Според истражувањето спроведено од позната марка производи за бричење, 92 проценти од жените преферираат мажи со срамна коса. Покрај тоа, оваа навика придонесува и за намалување на мирисот на телото, особено во текот на летото. Само со мало намалување на должината, значително го зголемува чувство на свежина таму долу.

Класичен брич

Кои се опциите за носење срамна коса?

Освен, се разбира, оставајќи го природно, постојат три начини да ја носите срамната коса: исечена, избричена и депилирана. Едноставно клипинг изведена со електрични уреди специјално дизајнирани за влакна на машкото тело е доволна за повеќето мажи, но има и такви кои бараат поголема мекост.

За да постигнете потполно изедначен изглед, мора да користите брич, откако претходно сте ја исекле косата, восокот или одите во центар за да ласерска депилација, за што се потребни неколку сесии, па ако сте решиле да ја насочите областа за ова лето, колку побрзо одите, толку подобро.

Како да ја бричите срамната коса со брич

Ако изберете да го направите тоа со a жилет, што е наједноставно и најекономично, прво земете ладен туш (кожата се затегнува и станува помалку ранлива) и ставете транспарентен гел за бричење, така што областа ќе биде видлива во секое време. Ударите на сечилото треба да бидат кратки и мазни за да се спречат посекотини. Сепак, има големи шанси да се појави мала гребење. Ако тоа се случи, не грижете се, бидејќи спаѓа во предвидливото, но да, проверете да ставите добар хидратантен крем низ целата област кога ќе завршите, исто како што би направиле ако ја избричите брадата


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.