Пролет-лето Барбур 2017: стилот на „село“ никогаш не излегува од мода

Авантура, традиционална и земја. Така, би можеле во три квалификации да ги дефинираме вредностите обработени од фирмата Barbour. Репер меѓу најтрадиционалните англиски куќи. Фирма која знаеше да се обнови со текот на времето, без да ја изгуби својата суштина и дефиниран стил.

Денес, детално ги анализираме неговите најнови lookbook со стилски одложувања за следните и секогаш поблиските пролет-лето 2017 година. Каталог на слики во кои владее стилот село така се населиле во оваа долговечна фирма. 

Авантуристички и земја, ова е новата колекција на Барбур

Земјени тонови, зеленило, природни бои ... палета која секогаш се повторува во Барбур. Куќата се обложува на оваа комбинација на тонови како заедничка нишка на колекцијата во која Изгледа со авантуристички стил и стопроцентен лежерен воздух, во кој не недостасуваат иконски облеки како што се надворешните парчиња, без сомнение, едно од најсилните јадења на англиската куќа. Од депилирани паркови, преку јакни со повеќе џебови или јакни од типот бомбардер. Исто така, нема недостаток на јакни со должина од три четвртини, долни јакни, митски обложени јакни или јакна за дожд ултралесни, меѓу некои од најистакнатите модели во колекцијата. И, јасно, она што најдобро го идентификува Барбур е надворешната облека.

Но, ова не се единствените протагонисти на овој каталог бидејќи, покрај тоа, тие се одлучуваат за парчиња со поурбан воздух како што е фини плетени кардигани, маици со печатени логоа, проверени кошули или дуксери со морнарски ленти. Токму овие типови парчиња го обезбедуваат поморскиот воздух до каталогот, со што се воведува уште еден тренд што се придружува на главниот со по рурален стил. Ако зборуваме за деловите подолу, не можете да го пропуштите исечени чино панталони редовно вклопување во нијанси како што се каки, ​​камили или беж, како и класичните бермуди над коленото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.