«Алпски» џемпери за оваа зима, класиците никогаш не умираат

Кога ќе се приближи зимата, дресови почнуваат да земаат поголема улога во Изгледа. Тие се удобна, разноврсна облека и пред се, многу пријатна за најстудените месеци од годината. Класик меѓу класиците кога зборуваме за џемпери, се оние алпски зеленило или стил на quакард.

Овој тип на дезен е многу карактеристичен за дресовите и многу повеќе зимска облека, и иако во некои прилики може да не потсетат на типичниот џемпер што ни го правеа мајки или баби кога бевме мали, со доаѓањето на зимата тие внесуваат личен и поинаков допир до вашата изгледа.

Тие се идеални за облека секојдневен, секојдневен и неформален. Во комбинација со фармерки, или обоени чино панталони, добивате а изгледа Perfecto

Ако сте lубител на овие дресови, можете да го пронајдете вистинскиот модел според вашиот вкус и стил во која било од вашите омилени продавници. Топман, ASOS, Zara o Остров на рекатаМеѓу другите, тие ви нудат различни предлози на џемпери во алпски стил, совршени за оваа зима.

Кои се вашите омилени?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.