Аберкромби и Фич

De Аберкромби и Фич Може да се каже дека стана култен бренд во Шпанија за рекордно време. Стогодишниот американски бренд претставен со лос за некои и ирваси за други стана, од бумот на летовите кон Newујорк, неопходен сувенир за секој што го преминал езерцето кон Америка.

Можеби неговите прифатливи цени, врвните материјали или тесните модели што ја претвораат секоја облека во Аберкромби во скоро скроена облека ... што ја направи брендот популарен низ цела Европа сè додека не ја отвори својата прва продавница во Лондон таму. До 2007 година .

Полоси, маици и фармерки се theвездени облеки на брендот, се карактеризира со широк спектар на бои на врвовите и големата разновидност на модели и на кратки и на долги панталони. Од најосновните до најактуелните или трендовските, сите негови линии се успешни. Посебно нејзините столбови се, од моја гледна точка, еден од мора да има Најважно за оваа година е тоа што, иако брендот не се смета за луксузен, неговите поло маички излачуваат стил од нивниот прилично крут врат до кадифените ленти одвнатре и огромна квадратна етикета од задната страна. Поминаа маиците од поло кои се вееја на ветрот за да им дадат место на пократките и затегнатите ракави и фитинзи поблиску до телото, или она што тие го нарекуваат Мускули се вклопуваат.

Нивните продавници се јасен одраз на брендот, јас ги сакам. Секојпат кога ќе влезам во некој се чувствувам како во ноќен клуб во Newујорк. Танцувачка музика со значителен волумен, лесна воопшто не претерана и прилично спакувана врста меѓу нејзините работници (како што може да се види на сликата, на wallsидовите на продавниците и во торбите). И тоа е дека Аберкромби и Фич е исто така познат затоа што неговите зависни лица се модели и препишувачи на главната марка.

Без сомнение една од најрелевантните фирми денес и во машка и во женска мода што сè повеќе покрива повеќе пазар; облека, додатоци, сандали, мириси ... и исто така со ексклузивност што му дава да не се продава во Шпанија во големи размери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Гсус dijo

  Донесов неколку маици од NYујорк и вистината е дека тие се најдобрите што постојат

  поздрав