Pravidla fotbalu

Fotbal je zdaleka nejhranější a nejznámější sport na světě. Existuje však mnoho lidí, kteří neví všechno pravidla fotbalu. Při mnoha příležitostech jsme měli zkušenosti s přáteli, kde se vedly spory o neznámé fotbalové pravidlo. Totéž se děje při nesrovnalostech s rozhodčími při pískání hry.

Celému tomuto článku se budeme věnovat, abychom vám řekli, jaká jsou pravidla fotbalu a všechny jeho hlavní charakteristiky.

Rozhodčí

Fotbal je sport, který se často hraje po celém světě a který má nařízení rozdělené do 17 hlavních pravidel. Pravidla fotbalu lze považovat za určité normy, které musí být splněny, aby byla hra správná a všechny hry, které se hrají, byly platné. V případě, že hráč nedodrží žádné z těchto pravidel, hra nebude platná a bude podléhat možné sankci.

Pojďme analyzovat, jaká jsou pravidla fotbalu.

Hráči a míč

Regulace fotbalového hřiště, kde se 22 hráčů musí účastnit dvou týmů, má úhel měření mezi 90 a 120 metry dlouhými a 45 a ne více než 90 metrů širokými. Když se konají oficiální turnaje FIFA, najdeme předpisy, které vyžaduje nejvyšší řídící orgán světového zvířecího fotbalu. Minimální rozměry musí být 64m x 100m a maximálně 75m x 110m.

Pokud jde o míč, je to jeden z nejposvátnějších prvků, které ve sportu existují. To je také známé pod jménem míč. Míč musí mít obvod mezi 68 a 70 cm, s průměrem mezi 21,65 a 22,29 cm. Jak jsme již zmínili, celkový počet hráčů na hřišti musí být 22, z každého týmu 11 hráčů. Jeden z těchto hráčů musí být brankářem a má na starosti zabránění vstupu míče do branky.

V oficiální soutěži Každý tým má nárok na 3 změny v základní hrací době. Jinými slovy, během hry lze vyměnit až 3 hráče, aby vyřešili problémy se vztahem v týmu nebo pomohli hráči odpočívat.

Hráči musí nosit tričko příslušného klubu se svým jménem a číslem, ukazateli. Aby mohli hrát fotbal na trávě, musí mít také šortky, dlouhé ponožky, chrániče holení a speciální tenisovou obuv. V případě brankářů nebo brankářů mají také stejný vzor, ​​s tím rozdílem, že mohou nosit rukavice a barvy, které se liší svým oblečením od ostatních hráčů na hřišti. To pomáhá rozlišovat některé hráče od ostatních.

Rozhodčí a rozhodčí

Rozhodčí je považován za ředitele zápasu. Ústřední rozhodčí je ten, kdo sdílí hrací pole se zbytkem hráčů a odpovídá za označení začátku mezi časem a koncem zápasu. Má také na starosti výkon spravedlnosti.

Ústřední rozhodčí má odpovědnost varovat jak žlutou kartou, tak červenou kartou, který kromě násilného chování s ostatními hráči nedodržuje některá pravidla fotbalu. Je také odpovědný za signalizaci vhazování, rohů, branek, kopů do branek, nemístnosti a potvrzování her prostřednictvím VAR, aby věděl, zda je třeba je opravit. Tělo rozhodčího je tvořeno centrálním píšťalkou, dvěma útočníky, kteří stojí mimo hřiště a na křídlech, každý v přidělené polovině. K dispozici je také písková místnost a všechny jsou podporovány VAR.

Pokud jde o čárového rozhodčího, jsou to ti, kteří mají vlajka a jsou poslední v referenčním bodě pro středového rozhodčího. Mají na starosti podporu her, které zvyšují kapely, nařizují kopy rukou, indikují fauly nebo změny a jsou také první, kdo komunikuje ofsajd.

Regulační fotbalová hra trvá celkem 90 minut se dvěma částmi po 45 minutách. Rozhodčí může přidat čas zranění do obou částí hry na čas, který byl zastaven kvůli incidentu nebo zranění. Ve fázi přímého knockoutu nebo prodloužení se odehraje dalších 30 minut rozdělených do dvou 15minutových částí. V případě, že nebude vítěz, penáltiles nebo penalizace budou sporné.

Góly, ofsajd a další fotbalová pravidla

fotbalová pravidla a zápasy

Když analyzujeme fotbalová pravidla, je tu jedno z nich, které vždy zůstane bez povšimnutí. To je, když je míč mimo hru. Celkem, míč je ve hře, když zůstává v liniích, které tvoří pole. Míč je určen k vyloučení ze hry, když projde všemi dotykovými čarami k bráně. Když útočící hráč, který vezme míč před obrannou linii soupeře po přihrávce od svého spoluhráče, bude v ofsajdovém postavení.

Poslední muž, který hájí hřiště, se nazývá obránce a je nejdále za sebou. Tento hráč je pro vás poslední referencí nahlašovatel může nebo nemusí signalizovat ofsajd.

Aby se předešlo jakékoli kontroverzi, je rozhodnuto o gólu, jakmile míč zcela prošel čarou vyznačenou mezi třemi tyčemi. Tým s nejvyšším počtem gólů vyhrává zápas.

Fauly jsou další z nejkomplikovanějších fotbalových pravidel, která je třeba vynést. Jedná se o agresi, nebezpečné hry, údery, srážky se silou nebo jiné agresi mezi hráči. Mezi pokuty za fauly patří „ruce“. To spočívá v tom, že míč přijde do kontaktu s lidskou rukou jakéhokoli hráče na hřišti, který není brankářem v obranném prostoru. Brankáři nemusí vzít míč rukama mimo své území nebo si ho vzít, pokud jde o přihrávku od spoluhráče. Pokud k tomu dojde, rozhodčí signalizuje volný kop v prostoru, ne penaltu.

Doufám, že s těmito informacemi se dozvíte více o fotbalových pravidlech.